• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Registrovaných užívate¾ov: 3197
Zaslaných príspevkov: 100694
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. LARP

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5]  >6< [7] [8] [9] [10] 


Ako si skrátiť a spríjemniť dlhé chvíle čakania na larp nám pekne - krásne predviedli naši dvaja starí - známi stalkeri. A to konkrétne Yarda Freeman za kamerou a Skarface v úlohe stalkera hľadajúceho artefakt. Ako to však dopadne, to už si pozrite sami vo vydarenom kúsku s názvom Sleeper Has Awakened. A ako sľubujú autori - toto je len začiatok...
 
30.03.2011 |
 
Výzkum v Zóně nemusí nutně probíhat na profesionální vědecké úrovni. Přesvědčil se o tom i náš informátor z řad svobodných stalkerů, kteří neustále vymýšlejí nové triky, kterými by si usnadnili život v Zóně. Poslední takový pokus, či spíše jeho výsledek, byl natolik zajímavý, že náš informátor k obvyklé dávce informací přihodil i fotografie pořízené přimo z místa „testování“. Jak vyplynulo z přiloženého dopisu, náš člověk se dostal ke skupince popíjejících stalkerů, kteří slavili přežití posledního Blowoutu a prázdné lahve vhazovali do nově vznikajícího Masomlejnku. Velmi pobaveni pak sledovali, co se vypadlo na druhé straně:
 

 
„Do výkupu už asi lahev nevezmou, ale co, minimálně jde o hezký suvenýr, když už artefaktů je tak málo“, nechal se slyšet jeden z přihlížejících nováčků.
 

 
Ďalšie nové artefakty nájdete, ako inak, v sekcii Artefakty. Ďalej v sekcii Mutanti máte možnosť nahliadnuť do novej vedeckej správy, ktorú sa nám podarilo nedávno získať a zoznámiť sa s pozorovaním a popisom nového mutanta. Na záver, ako už bolo povedané, medzi stalkermi sa znova začali šíriť rôzne povedačky a historky - tie nájdete od tohto momentu pekne pokope v sekcii Zóna.
15.03.2011 |
 
Opět zdravím všechny příznivce stalkerství a přináším nové zprávy ze zákulisí. Dnešní zpráva se bude týkat zavedení nové technologie do hry a tím i částečné změny pravidel, jak bude popsáno níže.
 
Jak již někteří z vás ví a někteří tuší, letos jsme pro vás přichystali převratnou novinku ve světě L.A.R.P.u, a to elektronické detektory radiace.
 

 
Radiace se proto stávají více nebezpečné a nebude již možné cedule „přehlédnout“. Pro letošní rok však z hlediska ceny zavedení této technologie zůstaneme ještě pravděpodobně u klonu cedule/detektory. Je to z důvodu, že s největší pravděpodobností nebude dostatek detektorů pro všechny hráče. Pokud by se situace změnila, budu vás včas informovat.
 
Celý článek a víc informací naleznete v levém menu po kliknutí na odkaz Detektory.
  
 
Tímto bych chtěl také vyjádřit poděkování firmě Digicon za vývoj a realizaci celého projektu.
 
To je pro dnešek vše, a jako vždy za celý tým „Rebjata Zóny“
Case
03.03.2011 |
 
Aktualizoval som zoznam registrácií. K dnešnému dňu je vás presne 20. V tomto článku si postupom času nájdete aj potvrdenie o tom, že vaša prípadná platba vopred bola obdržaná v poriadku.
28.02.2011 |
 
Len včera navečer sme oznámili začiatok registrácie a už sa nám začínajú zbierať prví záujemcovia. Tým úplne prvým, ktorý správne vyplnil registráciu a odoslal ju so všetkými náležitosťami Caseovi na email bol lubik-f.
Tým pádom získava zľavu na vstupné a keďže sa môže zúčastniť len kratšieho termínu, znižuje sa mu na 400Kč.
 
Do začiatku výročného V. ročníku STALKER LARPU zostáva v tomto momente presne 140 dní. Môžete sa tešiť na ďalšie akcie a súťaže o rôzne ceny, ktoré budeme pre vás pripravovať nielen v období pred začiatkom, ale aj počas trvania hry.
Sledujte teda pravidelne naše stránky venované larpu, aby vám neunikli dôležité informácie o organizácii, ale prípadne aj samotnej hre a ďalších súťažiach.
11.02.2011 |
 
Dnešním dnem zahajujeme registrace na pátý L.A.R.P., v pořadí s podtitulem „Objekt Gama“. Letos máme jednu novinku a to možnost zaplatit registrační poplatek předem a tím si nejen zajistit místo ve hře, ale i ušetřit pár korun. Stalkera je možné se zúčastnit buď na celou dobu, nebo na první či druhou polovinu hry. Účastí na polovinu hry nepřijdete nebo neodejdete z rozjeté hry, protože je koncipovaná tak, aby se v tuto dobu ukončoval jeden z hlavních úkolů a začínal další. Takže budete pozdním příjezdem handicapováni jen informacemi, které lehce posbíráte od spoluhráčů.
Registrace probíhá opět ve vlnách, tedy nejdříve lidé, kteří se již Stalkera účastnili a v druhé vlně lidé s doporučením.
 
V levém menu najdete kompletní info o registraci
 
 
10.02.2011 |
 
Dlžíme vám ešte oficiálne vyhlásenie najlepšieho kostýmu, ktorý sme mali na minulom stalker LARPe Eto vojna. A lepšie neskoro, ako nikdy. Ročník 2010 bol prvý, kedy sme začali oceňovať aj kostýmy, no hodnotiť stálo za to len troch ľudí - a všetci mali kostýmy slobodných stalkerov: Absinth, Silver Eagle a Yarda Freeman.
 
 
Víťazom sa napokon stal Yarda Freeman, ktorý zožal najväčší potlesk všetkých účastníkov a zhrabol najväčšiu cenu.
 

 
Tento rok sa budú kostýmy takisto zvlášť hodnotiť, takže vymýšľajte, zháňajte doplnky, kombinujte už teraz a skúste zaujať organizátorov, ale aj ostatných hráčov nápaditým a jedinečným kostýmom. Určite sa to oplatí, pretože nielen že prispejete k ešte lepšej atmosfére živej Zóny, ale prípadne to môže pre vás znamenať aj nezanedbateľnú výhodu do začiatku hry ;-)
27.01.2011 |
 
Pre organizátorský tím sa po dekontaminácii po LARPe práca nekončí. Práve naopak - začína sa znova ďalší kolotoč hodnotení, diskusí, premýšľania a plánovania čo vylepšiť do budúceho roku. A je najlepšie hneď začerstva hodiť na papier postrehy a podnety z práve skončeného ročníka, aby sa do toho budúceho prípadné zmeny zapracovali, domysleli a v poslednom rade aj schválili.
 
Organizátorský tím STALKER LARPu sa oproti minulým rokom posilnil. Hlavným orgom zostáva stále samozrejme Case - Zagněv, sekundovať mu na plný úväzok budú Thales a Prsnaj, ktorí sa tým pádom zriekli vedúcich postov vo svojich frakciách.
 
No - a rozhodne nezaháľame ani cez sviatky. Radi by sme vám predstavili nové finálne pravidlá pre ročník 2011 a takisto detailné herné mechanizmy, v ktorých sa podrobne dozviete, čo nové si orgovia pre vás pripravili. Takže pekne študujte a sledujte hlavnú stránku a fórum pre ďalšie informácie...
 
VŠETKO DOBRÉ DO NOVÉHO ROKU vám želá celý orgtým Rebjata Zóny!
 
27.12.2010 |
 
Účast pro mne byla trošku zklamání a to hned ze dvou důvodů. Počítal jsem nejen s větší účastí, ale hlavně s mnohem větší úrovní soutěžních příspěvků. Nemám ani tak na mysli stylistickou úroveň a kvalitu povídky, ale hlavně četnost pravopisných chyb. Někteří z vás si možná neuvědomují, že pokud posíláte cokoli do literární soutěže, je pravopis jedno z kritérií hodnocení a v době aplikací, které dokážou na chyby upozornit, nevidím důvod proč svoje dílo po sobě neopravit.

Tedy k samotné soutěži. Povídky hodnotilo pět členů týmu „Rebjata Zóny“. Povídky jsem jim dal k dispozici beze jmen autorů, aby nebyli případně ovlivněni.  Hodnotili jsme jako ve škole, tedy každý dal povídce body od jedné do pěti.
Soutěže se zúčastnili celkem čtyři autoři a na pořadí a kvalitě jsme se shodli takřka jednomyslně.

Na prvním místě se bezkonkurenčně umístila povídka „Akciová společnost“ od Jana Richtera z Prahy. Já sám jsem tuto povídku přečetl takřka jedním dechem.
Verdikt:  Originální nápad, spád děje, pozor na čárky ve větách a „mě a mně“, autor má asi rád Ondřeje Neffa

Druhé a třetí místo bylo jen těsné, ale o dva body byla lepší povídka „Co se skrývá ve křoví“ od Rostislava Skotnici. Tato povídka, byla jako jediná prostá chyb (kromě jedné čárky ve větě). Téhle povídce nejvíce uškodila krátkost. Je velice obtížné napsat mikropovídku na dvě stránky tak, aby měla hlavu a patu a nějaký děj a ukončení. Na tomto formátu si vylámal zuby nejeden zkušený autor. Výborný nápad, ale jakoby autor nevěděl jak ho rozvinout a tak povídku raději ukončil. Veliká škoda.
Verdikt: Výborný a originální nápad, ovšem nedokončený jakoby autor ztratil nit a nevěděl jak dál pokračovat.

Třetí místo obsadila povídka „Historka“ od Jana Dobeše. Tato povídka jsou hráčovy zážitky ze hry, doplněné o smyšlené pasáže.  Povídka pozvolna graduje, aby vás zhruba v polovině vtáhla do děje. Většině porotců vadila četnost expresionismů, mě to nijak nerušilo. Pro mě byly horší hrubky a překlepy, kterých bylo také dosti. Také s názvem si autor nedal moc práce.
Verdikt: Zde si dovolím ocitovat jednoho z porotců, protože já sám bych to nevyjádřil lépe. „Příběh mi přijde dávkovaný zezačátku velmi pozvolna, na to jaký povídka později chytne spád. Navíc mám dojem, že konflikt s Monolitem by byl asi tužší, než likvidace dvou zombie, ale náhoda je blbec a opatrnost matkou bedny porcelánu. Hojnost expresivních výrazů a celková "nevypsanost" autora kazí dojem. Práce s klávesou ENTER asi také nepatří k jeho přednostem - odstavců je zbytečně mnoho. Přestože jde o práci zřetelně mladého autora, jde o vcelku slibné dílko a pokud na sobě tvůrce bude nadále pracovat, může jeho další počin být o řád lepší.“

Poslední  místo zaujala povídka „Co se ukrývá v záření gama“ od Lukáše Thona. Nápad možná ani ne špatný, ale byl jsem jeden z mála, který dočetl povídku do konce. Veliká snůška pravopisných chyb, až tři na větu, celá povídka je prostá přímé řeči a i toho nejjednoduššího souvětí. Skládá se víceméně z holých vět.
Verdikt:  Pokud chce autor někdy psát, doporučuji nejprve číst, začíst knihou gramatiky a poté nějakými popisnými knihami pro získání slovní zásoby.

Pořadí a počet bodů jednotlivých povídek:
Akciová společnost:      9
Co se skrývá ve křoví:   15
Historka:     17
Co se skrývá v záření gama:   29

Rozsah hodnocení 5-30 bodů. Nejlepší povídku a možná i některé další zveřejníme v našem občasníku, který pro vás připravujeme. Vítězi za celý tým gratuluji a možná pro vás vymyslím ještě nějakou soutěž.
 
Case
12.12.2010 |
 
Tým "Rebjata Zony" vyhlasuje literarní soutěž o knižní cenu. Soutěž ve formátu povídka a ze světa STALKER, na téma co se ukryvá v záření gama.
 
Popusťte uzdu své fantazii a vyhrajte knihu pod stromeček. Co se ukrývá v ozářené oblasti, kam se žádný hráč nedostal? Ti z vás, kteří byli letos na larpu, určitě vědí o co jde. Jedná se o zakázanou oblast nahoru od cesty, která byla ohraničená oranžovými cedulemi se znakem radiace a nápisem GAMA. Její centrum bylo v polorozpadlé budově, schované za houštím a stromy. Co tam podle vás bylo? Tajný bunkr? Podzemní laboratoř? Továrna? Mimozemšťani?
Neváhejte a pište! Chceme znát vaši teorii!!!
 
Podmínky:
Minimální formát jsou dvě normostrany, maximální deset.
Soutěž začíná právě teď a bude ukončena 20.11.2010. Do konce měsíce proběhne vyhodnocení a vybrání nejlepší povídky a ihned poté odeslání ceny. Výhra je kniha od autora jménem Peter Brett: Tetovaný 
 
Soutěže se nesmí zúčastnit nikdo z organizačního týmu "Rebjata Zony" , jinak je soutěž přístupná všem, včetně lidí, kteří se larpu nezúčastnili. Povídky posílejte na adresu:
 
Jako předmět emailu uvádějte STALKER POVIDKA.
Do emailu vyplňte své celé jméno, věk a vaši adresu, na kterou vám pošleme případnou výhru. Bez těchto náležitostí bude povídka automaticky vyřazena ze soutěže. Zasláním své povídky do soutěže souhlasíte s jejím případným použitím anebo zveřejněním na stránkách scostalkera anebo v tlačeném vydání povídkové antologie.
 
Soutěž zaštiťuje a sponzoruje Case_A
27.09.2010 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5]  >6< [7] [8] [9] [10]