• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. LARP

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4]  >5< [6] [7] [8] [9] [10] 


Poslední pozdrav

Vážené stalkerstvo, píši vám poslední pozdravy z reálného světa, před odjezdem do Zóny. Hra začíná až za týden, ale někteří z nás se odebírají do těchto nebezpečných a neznámých míst již ve středu 29.6. . Tato skupina odvážlivců musí provést rekognoskaci terénu a připravit vhodné prostory pro přežití. Z tohoto důvodů nebude již organizační část zachytitelná na internetu. V kontaktu budeme pouze na telefonních číslech, která jsou v larpovém topiku fóra. Pokud tam někdo nemá přístup, nebo účet na fóru, stačí, když mi napíše email. S rozesíláním hromadných zpráv mám špatné zkušenosti.

Určitě jste si všimli změn, kterými hra od posledního ročníku prošla. Začnu tedy tou největší a asi nejzajímavější a to jsou detektory radiace. Od letoška již nebudeme označovat nebezpečná místa zamořená radiací cedulemi! Každý z vás dostane při startu hry detektor radiace. Detektor funguje na dvě AA baterie, které by měly vydržet celou dobu. Pro jistotu si ale vemte do kapsy rezervní. Jedná se o první testování detektorů v provozu. Pokud vám baterie dojdou, je potřeba je vyměnit v nemocnici, kde vám detektor po výměně vyresetují. Výměna baterií způsobí plnou indikaci radiace. Vzhledem k počtu detektorů, protože se jich nestihl vyrobit dostatečný počet, budou přidělovány takto. Hráči, kteří mají detektor buď předplacený, nebo objednaný, jej samozřejmě dostanou. Potom všichni, kteří jedou jako stalkeři. Pokud máte vytvořenou nějakou skupinku, která se bude pohybovat stále spolu, bylo by dobré to u registrace nahlásit a dostanete detektor do skupinky. Proč je nutné se pohybovat společně, vysvětlím později.

Frakce pak dostanou detektory přidělené na skupiny, ve kterých budou operovat v Zóně. Nebude se jednat o mnohočlenné skupiny, mělo by to vyjít maximálně na 4 lidi.

Teď k samotným detektorům a jeho funkcím. Není to levná záležitost, a proto vás prosím o náležité zacházení. Obal nějaký ten náraz snese, ale není to vrhací zbraň. Při registraci podepíšete zapůjčení detektoru. Samozřejmě s oděrkami při běžném zacházení se počítá.

Detektor je třeba chránit před přímým deštěm a stékající vodou K detektoru se dá přidělat machršnůra, takže pokud si ji vezmete, můžete si na ni detektor přidělat (pokud se mi podaří sehnat dobrého výrobce, nechám na příští rok vyrobit stalkerské ) Obal by měl být odolný proti přímému zásahu zbraní, kromě skla měřáku, proto ho noste tak, aby bylo sklo chráněno Pád na beton nebo podobný povrch může způsobit poškození detektoru.

Ovládání detektoru:*
 Tlačítko REŽIM: v základní verzi nemá funkci

Konektor PROBA: slouží k připojení detektoru k protiradiačnímu obleku

Zelená – úroveň nasbírané radiace › 5 Sievertů, nebezpečná úroveň bez biologických následků

Žlutá – úroveň nasbírané radiace › 10 Sievertů, smrtelná úroveň, postižený trpí příznaky nemoci z ozáření, začíná proces umírání, radiace se ukládá v těle a nárůst pokračuje i po opuštění nebezpečné zóny, bez lékařské pomoci nastává přibližně do jedné hodiny smrt.

Červená – úroveň nasbírané radiace › 15 Sievertů, kritická dávka radiace. Nastává okamžitá smrt

Dosažení jednotlivých úrovní je indikované akusticky. Pokud úroveň nastřádané radiace nedosáhla 10 Sievertů a hráč nepřijde po určitou dobu do kontaktu s radiací, začne samovolný proces poklesu radiace. V případě kontaktu s radiací se tento proces ihned přeruší.

* Funkce detektoru jsou závislé na jeho zakoupených vylepšeních. V základní verzi nemá detektor žádnou z těchto funkcí. Slouží pouze jako sběrač dat a oznámí vám až překročení dávky pro nemoc z ozáření. V počáteční fázi hry proto nebudete tušit, zda se pohybujete v radiaci nebo ne. Instalace vylepšení detektoru bude provádět stalker technik, kterého budete muset najít. Ale zas takový problém to nebude.

Střelivo bude v Zóně dostupné v těchto rážích: 0,20g, 0,23g, 0,25g, 0,28g, 0,30g, 0,32g, 0,36g. Vlastní munice není povolena.

Kdo jste četl poslední události, víte, že se v Zóně cosi děje. Proto jsou pravidla upravena takto. Po blowoutu trvá 30 minut nebezpečí radiace a je zakázáno opouštět úkryt.

A opět, pokud jste četli pozorně noviny, tušíte. Vezměte si na akci přenosné FM rádio.

Jídlo, voda, hygiena:

Na hygienu bude u Baru 100l vak s vodou. Voda na frakcích po čas akce bude zajištěna 30l kanystry. Pokud vám dojde, odneste kanystr na Bar a bude vám dočepováno. Jídlo jak víte je zajištěné po celou dobu akce skupinou stalkerů. Jídlo bude pouze do vlastních nádob, stejně tak nápoje, takže si nezapomeňte ešusy. Ale to je pro stalkerstvo asi zbytečná a urážející připomínka J

Start hry bude v pátek 1. 7. 2011 ve 20:00h. Posunul jsem start ještě o hodinu, aby všichni měli čas v klidu dojet. Start nebude vyhlašován žádným signálem! Tak aby nedošlo k nějakým zmatkům jako loni. První v nemocnici očekáváme ve 20:05 J

Poslední věc:

Poslední věc, je dodržování pravidel, přiznávání a podobná zvěrstva. Vím, že mnohým (věřím, že nikomu z vás) to nemusím připomínat, ale snažte se dodržovat pravidla, i když si myslíte, že vás nikdo nevidí. Užijete si hru tím více. Máme zde letos řadu nováčků, ne přímo na poli larpu, ale v naší hře a budou si muset asi trošku zvyknout na jiný styl hry.

Pokud uvidíte někoho podvádět, nebo si to budete myslet, řekněte to organizátorům, nebo na věky mlčte. Je totiž téměř pravidlem, že se všechny věci dozvím až po hře, ale to je k ničemu. Tyto věci se musí řešit ihned. Obzvláště věci nedodržování pravidel. Po hře už je to většinou k ničemu. Je v zájmu každého z nás, abychom si hru co nejvíce užili, a k tomu patří především tohle.

Takže za týden v Zóně!!!
25.06.2011 |
 
Vážené stalkerstvo, prebehla posledná časť aktualizácie registrácií, tak vás prosíme, aby ste si pozorne skontrolovali ešte raz svoje meno v zozname a to takisto aj v prípade, že ste posielali platbu na účet! Na mieste akcie to už nebude možné overiť!!!
Platby boli aktualizované k 2.6.2011. Prikladám odkaz na finálny zoznam registrácií:
 
 
Celkový počet hráčov na piaty ročník STALKER LARPu vystúpil na 125. To znamená rekordnú účasť. Dúfam, že odpadlíkov na poslednú chvíľu bude čo najmenej a všetci sa stretneme v Bare 1000 RADov v Zóne...!
06.06.2011 |
 
Vážení hráči,
 nezahálíme a proto pro Vás otevíráme novou sekci texty/download.
 Zatím je zde několik textů převážně pro nováčky, užitečné rady v nich ale nalezne každý, kdo bude mít chuť hledat.
 Postupem času přidáme další obsah a o jeho uveřejnění vás budeme informovat tady v novinkách.
 
S pozdravem ze Zóny,
 tvůrčí tým
 Rebjata Zóny
 
06.06.2011 |
 
Dnešným dňom detí uzatvárame zároveň aj možnosť registrácie na stalker larp. Kto nestihol, môže to skúsiť znovu o rok. Posledná aktualizácia registrovaných hráčov bude 2.6.
Zároveň si vás dovoľujeme upozorniť, že možnosť platby štartovného bankovým prevodom bude až do 10.6.
Organizátorský tým už finišuje s poslednými prípravami herných predmetov a hotové sú už aj darčeky pre hráčov. Máte sa na čo tešiť! Veď Zóna už presne o mesiac otvorí svoju náruč a privíta svoje deti...;-)
 
01.06.2011 |
 
"27.5.2016 bol na bližšie nešpecifikovanom mieste mimo Zóny zadržaný Vasil Sudajev zvaný Krtek a okamžite prevezený do väzby s najprísnejším stupňom stráženia. Je podozrivý s pašovania drog a zbraní polovojenským skupinám a jednotlivcom do uzavretého a kontrolovaného pásma."
 
 
- toľko oficiálna správa z najvyšších miest. Všetkým teraz môže byť jasné, že ho niekto práskol a v Zóne sa asi dlhšiu dobu neukáže... Viac info hľadajte v najnovšom čísle novín Novaja Gazeta v sekcii Zóna.
28.05.2011 |
 
K dnešnému dňu je k dispozícii najaktuálnejší zoznam registrovaných hráčov na larp 2011. Skontrolujte si preto, či sa vaše meno nachádza na zozname a rovnako, či evidujeme zaplatené štartovné v prípade, že ste už platbu uskutočnili.
 
Pre tých, ktorí ešte premýšľajú nad registráciou, malé upozornenie - máte ešte niečo vyše týždňa na poslanie prihlášky do hry - registrácia sa končí 1.6.! Počet voľných miest sa tiež každým dňom blíži veľmi rýchlo k nule, takže si dajte pozor na to, aby ste to neprešvihli!
 
Z tábora frakcie Čuma sme takisto obdržali informácie, že kapitánovi Incognitovi sa podarilo naplniť stav svojej jednotky na plný počet a teda už NIEJE MOŽNÉ SA K FRAKCII ČUMA REGISTROVAŤ!
21.05.2011 |
 

Zdravím stalkerstvo a přináším vám po nějakém čase opět několik novinek nejen z příprav na Stalkera, ale i o tom co se nám povedlo.

Začnu detektory.
 
Detektory si můžete koupit až na místě při registraci, není potřeba je platit předem, ale pokud chcete, můžete. Takovou platbu však nezapomeňte označit ve zprávě pro příjemce svým občanským jménem a heslem „Detektor“. Číslo účtu je stejné jako při platbě registrace. Pokud máte již zaplaceno podpůrné za hru, nezapomeňte si od částky za detektor odečíst slevu na hru, kterou tím získáváte. Stejně tak, pokud si detektor zakoupíte při registraci získáváte slevu již na tento ročník.
 
Co se týká detektorů ve hře, tak mohou nastat dvě situace. Jedna je popsána na webu u detektorů, ovšem s tím rozdílem, že detektor, který si koupíte, bude základní šunt, který umí pouze oznámit, že jste vlezli do radiace. Nebude vám fungovat přepínač na zjištění nastřádané radiace, pouze, dosáhnete-li hodnoty pro nemoc z ozáření, rozsvítí se žlutá dioda a od této chvíle začínáte pomalu umírat ( detektor vám začne pomalu načítat radiaci do těla ) a nevyhledáte-li včas lékaře, máte smůlu. Časovač bude nastaven +- na hodinu, ale nespoléhejte na to.
 
Když si vyděláte dostatek peněz a najdete stalkera technika, můžete si u něj nechat detektor vylepšit.
 
Druhá situace nastane, pokud se podaří vyrobit dostatečný počet detektorů, bude detektor dostávat při registraci každý hráč. Ovšem, detektor bude mít vypnutou i funkci ukazatele radiace a bude pouze načítat záření, pokud se budete pohybovat v radiaci. Poté se rozsvítí LEDka a dál to znáte. V tomto případě budou zrušené veškeré cedule označující radiaci a radiační pole budou pouze formou vysílacích čidel, tedy neviditelné jako v reálu. Není ovšem zakázáno označovat taková pole hráči, ale napovídat vám nemusím.
 
Druhá potěšitelná věc, která odlehčí spousu váhy v batohu je ta, že do Zóny zavítá skupina stalkerů, kterým pronajmul laskavý barman Šlauch část hospody a kuchyň. Tito stalkeři se budou starat o vaše prázdné žaludky. Už jsem dostal předběžný jídelníček, jak bude vypadat taková stalkerská strava, tak ne abyste byli všichni narvaný v hospodě a rvali si nácky.
***
***
Podle slov vedoucího šéfkuře bude vždy záležet na vytíženosti. Polévka bude k obědu vždy jedna. Steaky jsou podmíněny grilem a lednicí. Lednici se mi podařilo sehnat, jen musím pořešit jak ji dotáhnout do Zóny.
Tekuté občerstvení je víceméně zajištěné, jen opět doprava.
To je zatím z novinek vše a uvidíme se v Zóně.
 
P.S. Pokud by někdo dokázal sehnat dodávku z Prahy do Zóny a po akci zpět, nechť se mi ozve. Náklady samozřejmně uhradím.

 

12.05.2011 |
 


Dnešním dnem si připomínáme pětadvacáté výročí od výbuchu jaderné elektrárny Černobyl a nezapomněli ani v GSC.
 
Ještě připomínáme, že pro zájemce je k mání samostatná černobylská sekce, a to pod následujícím odkazem. V dohledné době pak přibydou další informace.
 
Beestar dodává: Dnes v 22:30 na TV JOJ speciál o Černobyle - 25 rokov potom a ako bonus článok o tom, ako sa nehoda zatajovala.

26.04.2011 |
 
Dnešné info bude veľmi krátke, pretože sú sviatky, vonku krásne teplo a slnečno a musím ísť sadiť zemiaky... Takže, početná skupina stalkerov sa tento víkend účastní larpu Methancity: 2084. Case z tohoto dôvodu oznamuje, že aktualizácia registrácií na STALKER larp bude niekedy v priebehu týždňa. Ďalej na webe pribudol aktuálny článok Postavy, kde nájdete zoznam CP a orgov pre tento ročník. Posledná, tretia novinka sa týka článku Rozhovory, kde som zverejnil Tončove interview, v ktorom sa dozviete niečo viac zo zákulisia larpu.
23.04.2011 |
 
Organizačný tím stalker larpu už pomaly finišuje s dokončovaním scenára k piatemu ročníku a do vypuknutia hry zostáva niečo vyše dvoch mesiacov. Väčšina nedočkavých hráčov je už dávno zaregistrovaných a nezostáva nič iné než čakať... Je teda najvyšší čas aby sme vám trochu toto čakanie skrátili a zároveň vás tak trochu zapojili do prípravy na larp.
 
Pri putovaní po Zóne minulý rok ste si určite všimli koľko rôznych častí sa v nej nachádza. Podobne ako v PC hre je možno našu hernú Zónu rozdeliť na niekoľko sektorov. Avšak tieto sektory nemajú svoje pomenovanie. Je tu teda príležitosť pre vás - hráčov: pošlite mi vaše návrhy, ako by ste asi nazvali jednotlivé oblasti v našej hernej Zóne tak, aby sa mohli bežne medzi rečou používať. Tie najzaujímavejšie odmeníme.
 
Podrobnosti sa dozviete v sekcii Informácie v článku Súťaž.
 
 
20.04.2011 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4]  >5< [6] [7] [8] [9] [10]