• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Registrovaných užívate¾ov: 3592
Zaslaných príspevkov: 117379
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. LARP

Poslední pozdrav

Vážené stalkerstvo, píši vám poslední pozdravy z reálného světa, před odjezdem do Zóny. Hra začíná až za týden, ale někteří z nás se odebírají do těchto nebezpečných a neznámých míst již ve středu 29.6. . Tato skupina odvážlivců musí provést rekognoskaci terénu a připravit vhodné prostory pro přežití. Z tohoto důvodů nebude již organizační část zachytitelná na internetu. V kontaktu budeme pouze na telefonních číslech, která jsou v larpovém topiku fóra. Pokud tam někdo nemá přístup, nebo účet na fóru, stačí, když mi napíše email. S rozesíláním hromadných zpráv mám špatné zkušenosti.

Určitě jste si všimli změn, kterými hra od posledního ročníku prošla. Začnu tedy tou největší a asi nejzajímavější a to jsou detektory radiace. Od letoška již nebudeme označovat nebezpečná místa zamořená radiací cedulemi! Každý z vás dostane při startu hry detektor radiace. Detektor funguje na dvě AA baterie, které by měly vydržet celou dobu. Pro jistotu si ale vemte do kapsy rezervní. Jedná se o první testování detektorů v provozu. Pokud vám baterie dojdou, je potřeba je vyměnit v nemocnici, kde vám detektor po výměně vyresetují. Výměna baterií způsobí plnou indikaci radiace. Vzhledem k počtu detektorů, protože se jich nestihl vyrobit dostatečný počet, budou přidělovány takto. Hráči, kteří mají detektor buď předplacený, nebo objednaný, jej samozřejmě dostanou. Potom všichni, kteří jedou jako stalkeři. Pokud máte vytvořenou nějakou skupinku, která se bude pohybovat stále spolu, bylo by dobré to u registrace nahlásit a dostanete detektor do skupinky. Proč je nutné se pohybovat společně, vysvětlím později.

Frakce pak dostanou detektory přidělené na skupiny, ve kterých budou operovat v Zóně. Nebude se jednat o mnohočlenné skupiny, mělo by to vyjít maximálně na 4 lidi.

Teď k samotným detektorům a jeho funkcím. Není to levná záležitost, a proto vás prosím o náležité zacházení. Obal nějaký ten náraz snese, ale není to vrhací zbraň. Při registraci podepíšete zapůjčení detektoru. Samozřejmě s oděrkami při běžném zacházení se počítá.

Detektor je třeba chránit před přímým deštěm a stékající vodou K detektoru se dá přidělat machršnůra, takže pokud si ji vezmete, můžete si na ni detektor přidělat (pokud se mi podaří sehnat dobrého výrobce, nechám na příští rok vyrobit stalkerské ) Obal by měl být odolný proti přímému zásahu zbraní, kromě skla měřáku, proto ho noste tak, aby bylo sklo chráněno Pád na beton nebo podobný povrch může způsobit poškození detektoru.

Ovládání detektoru:*
 Tlačítko REŽIM: v základní verzi nemá funkci

Konektor PROBA: slouží k připojení detektoru k protiradiačnímu obleku

Zelená – úroveň nasbírané radiace › 5 Sievertů, nebezpečná úroveň bez biologických následků

Žlutá – úroveň nasbírané radiace › 10 Sievertů, smrtelná úroveň, postižený trpí příznaky nemoci z ozáření, začíná proces umírání, radiace se ukládá v těle a nárůst pokračuje i po opuštění nebezpečné zóny, bez lékařské pomoci nastává přibližně do jedné hodiny smrt.

Červená – úroveň nasbírané radiace › 15 Sievertů, kritická dávka radiace. Nastává okamžitá smrt

Dosažení jednotlivých úrovní je indikované akusticky. Pokud úroveň nastřádané radiace nedosáhla 10 Sievertů a hráč nepřijde po určitou dobu do kontaktu s radiací, začne samovolný proces poklesu radiace. V případě kontaktu s radiací se tento proces ihned přeruší.

* Funkce detektoru jsou závislé na jeho zakoupených vylepšeních. V základní verzi nemá detektor žádnou z těchto funkcí. Slouží pouze jako sběrač dat a oznámí vám až překročení dávky pro nemoc z ozáření. V počáteční fázi hry proto nebudete tušit, zda se pohybujete v radiaci nebo ne. Instalace vylepšení detektoru bude provádět stalker technik, kterého budete muset najít. Ale zas takový problém to nebude.

Střelivo bude v Zóně dostupné v těchto rážích: 0,20g, 0,23g, 0,25g, 0,28g, 0,30g, 0,32g, 0,36g. Vlastní munice není povolena.

Kdo jste četl poslední události, víte, že se v Zóně cosi děje. Proto jsou pravidla upravena takto. Po blowoutu trvá 30 minut nebezpečí radiace a je zakázáno opouštět úkryt.

A opět, pokud jste četli pozorně noviny, tušíte. Vezměte si na akci přenosné FM rádio.

Jídlo, voda, hygiena:

Na hygienu bude u Baru 100l vak s vodou. Voda na frakcích po čas akce bude zajištěna 30l kanystry. Pokud vám dojde, odneste kanystr na Bar a bude vám dočepováno. Jídlo jak víte je zajištěné po celou dobu akce skupinou stalkerů. Jídlo bude pouze do vlastních nádob, stejně tak nápoje, takže si nezapomeňte ešusy. Ale to je pro stalkerstvo asi zbytečná a urážející připomínka J

Start hry bude v pátek 1. 7. 2011 ve 20:00h. Posunul jsem start ještě o hodinu, aby všichni měli čas v klidu dojet. Start nebude vyhlašován žádným signálem! Tak aby nedošlo k nějakým zmatkům jako loni. První v nemocnici očekáváme ve 20:05 J

Poslední věc:

Poslední věc, je dodržování pravidel, přiznávání a podobná zvěrstva. Vím, že mnohým (věřím, že nikomu z vás) to nemusím připomínat, ale snažte se dodržovat pravidla, i když si myslíte, že vás nikdo nevidí. Užijete si hru tím více. Máme zde letos řadu nováčků, ne přímo na poli larpu, ale v naší hře a budou si muset asi trošku zvyknout na jiný styl hry.

Pokud uvidíte někoho podvádět, nebo si to budete myslet, řekněte to organizátorům, nebo na věky mlčte. Je totiž téměř pravidlem, že se všechny věci dozvím až po hře, ale to je k ničemu. Tyto věci se musí řešit ihned. Obzvláště věci nedodržování pravidel. Po hře už je to většinou k ničemu. Je v zájmu každého z nás, abychom si hru co nejvíce užili, a k tomu patří především tohle.

Takže za týden v Zóně!!!
25.06.2011 | beestar