• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Registrovaných užívateľov: 2910
Zaslaných príspevkov: 99414
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack The number one source for all S.T.A.L.K.E.R. files, news, and more! Come on in! Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
GlobalSoftGames Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. LARP

Informačná tabuľa - pevná novinka

Vážené stalkerstvo, je po akcii, a ako ste počuli na debriefingu, prechádzame kompletne, čo sa týka larpu, na nové stránky rebjata.cz a s tým aj na nové fórum. V najbližších dňoch uzavrieme všetky zostávajúce témy na scofóre a presunieme ich na nové miesto, kde budete môcť pokračovať v debatovaní, písaní komentov a návrhov a tiež v sledovaní noviniek okolo aktuálneho ročníka STALKER LARPu resp. ďalších akcií, ktoré pre vás do budúcnosti chystáme.
 
Zaregistrujte sa preto čím skôr na fóre rebjata.cz
 
V rámci akcie 2014 DRM-FREE BIG WINTER SALE! na GOG.com máte opať jedinečnú možnosť získať zakúpiť originálky STALKER hier za pár drobných. Pokiaľ teda ešte žiadnu nemáte, alebo potrebujete doplniť zbierku, teraz je ten najlepši čas. Poponáhľajte sa, za pár hodín môže byť neskoro. Aj keď o pár dní sa táto šanca môže opakovať, pri tej cene sa neoplatí zaváhať.Teraz je 21:30 a aktuálne akcia platí ešte 17 a pol hodiny.
08.12.2014 | maweceq
 
 
 
Pokud jste si ještě doteď nepořídili originálky S.T.A.L.K.E.R.ů a chtěli byste to napravit, tak není lepší chvíle, než tak učinit právě teď na stránkách GOG.com. Stín Černobylu za šest dolarů, Clear Sky za tři dolary, Call of Pripyat taky za šest dolarů a nebo komplet za patnáct - to je neodmítnutelná nabídka. Zvlášť v případě, pokud jste minuli všechny předchozí Steam slevy a přesto byste si těmito radioaktivními kousky chtěli rozšířit svou sbírku.

A co je úplně nejlepší - všechny hry jsou bez těch zpropadených DRM ochran.

Poznámka (6.2.2014, 19:00): Nabídka platí ještě dva dny a sedmnáct hodin.
 
06.02.2014 | datastor
 

 
 
23.12.2012 | datastor
 
Kdybychom si nad každou další nejasností ohledně budoucnosti S.T.A.L.K.E.R.a, která se na internetu objeví, měli dělat zářez na pažbě, museli bychom nakoupit vagon náhradních a nebo k těm stávajícím přitlouct alespoň dvoumetrovou desku. Když se včera na internetu objevila zpráva o přesunu práv k bitComposeru (v několika regionech tato firma plnila roli vydavatele Call of Pripyat), tak se zdálo, že alespoň malé nebezpečí je už konečně zažehnáno.

Omyl. Dnes se totiž na webu GSC objevilo oficiální prohlášení, že práva na značku S.T.A.L.K.E.R. má v rukách pořád GSC v čele se Sergejem Grigorovičem. Licence navíc nespočívá jen v možnosti nakládat podle své vůle se samotnou značkou, ale vztahuje se i na herní svět, použité technologie a hlavně na celou herní sérii jako takovou. Tím se navíc (naštěstí) vyvrací i dříve kolující fáma o odkupu práv Bethesdou, která se před nedávnem stala pro mnohé místní i zahraniční weby takřka potvrzenou.

Na webu dále padlo, že lidé v bitComposeru neplní smlouvu s GSC tak, jak by měli. Takže kolotoč dohadů a fabulací může (a rozhodně bude) dál směle pokračovat... ale překvapuje to vůbec ještě někoho?

13.12.2012 | datastor
 
Kdo by neznal Borise a Arkadije Strugacké, autory světově známého románu Piknik u cesty (v originálním znění Пикник на обочине), později vydávaného pod názvem Stalker.
 
Právě ten se později stal duchovní předlohou stejnojmenného filmového zpracování Andreje Tarkovského a to za nějaký ten čas zase posloužilo tvůrcům z GSC Game World jako inspirace k vytvoření námi toliko známého herního Stalkera. Nutno dodat, že bez tohoto vnuknutí by ze Stínu Černobylu, tehdy ještě pojmenovaného jako Oblivion Lost (neplést si s modifikací), byla s vysokou pravděpodobností jen další tuctová futuristická střílečka bez hlubšího smyslu.
 
Když roku 1991 zemřel starší Arkadij, svět literatury přišel o jeden z velkých talentů. Včera si však smrt bohužel přišla i pro jeho bratra Borise (nar. 1933). Oba autoři napsali dohromady pětadvacet románů, z nichž ten úplně první, zaměřený na sci-fi tematiku, nesl název Planeta nachových mračen
 
20.11.2012 | datastor
 
Tesne pred odchodom do Zóny, na poslednú chvíľu, sa nám dostal do rúk balíček, ku ktorému bol pripojený list s nasledujúcim textom:
 
Zdravím, stalkere!
  
Zrovna jsem se vrátil do tábora z jedného mini kšeftu pro místního obchodníka. Čert ví, jak se jmenuje, nějakej jouda mladej vychrtlej.
Ten jantar ne že by mě vyplatil hotovostí, on mi dá rači bágl energyťáků. Co mu na to pak říct. Ale držel jsem hubu a bral co dával. Třeba to nějak využiju.
  
Dnes jsou chlapi u ohně zamlklí. Když jsem byl pryč, zaútočila na jejich severní bariéru skupina muťáků a vzala jim pár dobrejch kluků. Zbyl tu po nich celkem bordel. Kdo to bude zas uklízet...
  
I když, kuchař už po těch divočácích háže šibalské pohledy. Že by dnes bylo kančí kolínko s atomkaší (zdejší specialitka)?
A tý vypálený munice do brokny, hmm...
 
Každopádně jsem chtěl hlavně pozdravit vás všechny na larp. Doufám, že schytáte tolik Blowoutů a potkáte tolik mutantů, až se vám z toho budou mlžit sklíčka na masce.
 
Jo a ty energyťáky se vám budou hodit víc než mě. Ať se daří!
 
Levák
 
P.S.: A nepřehánějte to s tym vortexem.
 
Balík navyše obsahoval 12 energeťákov a zväzok patrón z brokovnice. Na náš veľký úžas, patróny boli prerobené tak, aby sa dali použiť ako kľúčenka a každá jedna plechovka energeťáku mala na sebe nápis STALKER presne ako z PC hry!
Leváka môžem ubezpečiť, že energeťáky nám padli veľmi vhod a patróny - prívesky na kľúče sa určite dostali k tým správnym ľuďom. A Jirku, alias Vandurata, alias Leváka rozhodne odmena neminie a na budúci rok bude mať miesto v Zóne isté.
Veď koľkokrát sa stane, že niekto obdaruje niekoho len tak, navyše celú veľkú skupinu, a pritom ich vôbec osobne nepozná...?
13.07.2012 | beestar
 
Tak čo, stalkeri, pomaly balíte? Je na čase začať! Nezabudnite na vodku, má byť veľmi teplo, a to znamená dodržovať pitný režim. Stupeň radiácie má byť level 3, teda vysoká, to znamená, že nováčikovia a zelenáči si majú pribaliť aj krém s faktorom 3000. A čo som to vlastne ešte... Aha! Vidíme sa v Zóne ;-)
 
 
28.06.2012 | beestar
 
Tak takto vyzerá tohtoročná odmena pre vás, vážené stalkerstvo. Dostať ho môžete až na akcii. Ostatní si ho samozrejme budú môcť zakúpiť ;-) Ešte doplním cenu - bude za 190Kč.
 
 
26.06.2012 | beestar
 
den
snídaně
polévka
oběd
večeře
sobota
nic
hrachová
nic
grill
neděle
palačinky/párky
gulášová
čočka a párek
bramborové knedlíky s cibulkou
pondělí
míchaná vajíčka/obložený chleba
cibulová
kuře na paprice + rýže
těstoviny + mleté maso typu bologneská omáčka
úterý
tousty/párky
zelňačka
chilli con carne + chleba (2 varianty pálivosti)
halušky se zelím a uzeným
středa
chleba ve vajíčku/müsli
bramboračka
guláš + chleba
bramboráky
čtvrtek
langoš/párky
fazolačka
těstoviny + nivová omáčka
lečo
pátek
tousty/müsli
pórková
plněné papriky + knedlík
rizoto
sobota
palačinky/párky
vývar
řízek + šťouchaný brambor
raut
neděle
co dům dá
česnečka
25.06.2012 | beestar