• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. LARP

Zdravím stalkerstvo a přináším vám po nějakém čase opět několik novinek nejen z příprav na Stalkera, ale i o tom co se nám povedlo.

Začnu detektory.
 
Detektory si můžete koupit až na místě při registraci, není potřeba je platit předem, ale pokud chcete, můžete. Takovou platbu však nezapomeňte označit ve zprávě pro příjemce svým občanským jménem a heslem „Detektor“. Číslo účtu je stejné jako při platbě registrace. Pokud máte již zaplaceno podpůrné za hru, nezapomeňte si od částky za detektor odečíst slevu na hru, kterou tím získáváte. Stejně tak, pokud si detektor zakoupíte při registraci získáváte slevu již na tento ročník.
 
Co se týká detektorů ve hře, tak mohou nastat dvě situace. Jedna je popsána na webu u detektorů, ovšem s tím rozdílem, že detektor, který si koupíte, bude základní šunt, který umí pouze oznámit, že jste vlezli do radiace. Nebude vám fungovat přepínač na zjištění nastřádané radiace, pouze, dosáhnete-li hodnoty pro nemoc z ozáření, rozsvítí se žlutá dioda a od této chvíle začínáte pomalu umírat ( detektor vám začne pomalu načítat radiaci do těla ) a nevyhledáte-li včas lékaře, máte smůlu. Časovač bude nastaven +- na hodinu, ale nespoléhejte na to.
 
Když si vyděláte dostatek peněz a najdete stalkera technika, můžete si u něj nechat detektor vylepšit.
 
Druhá situace nastane, pokud se podaří vyrobit dostatečný počet detektorů, bude detektor dostávat při registraci každý hráč. Ovšem, detektor bude mít vypnutou i funkci ukazatele radiace a bude pouze načítat záření, pokud se budete pohybovat v radiaci. Poté se rozsvítí LEDka a dál to znáte. V tomto případě budou zrušené veškeré cedule označující radiaci a radiační pole budou pouze formou vysílacích čidel, tedy neviditelné jako v reálu. Není ovšem zakázáno označovat taková pole hráči, ale napovídat vám nemusím.
 
Druhá potěšitelná věc, která odlehčí spousu váhy v batohu je ta, že do Zóny zavítá skupina stalkerů, kterým pronajmul laskavý barman Šlauch část hospody a kuchyň. Tito stalkeři se budou starat o vaše prázdné žaludky. Už jsem dostal předběžný jídelníček, jak bude vypadat taková stalkerská strava, tak ne abyste byli všichni narvaný v hospodě a rvali si nácky.
***
Jídelníček BARU 1000 RADů
***
Podle slov vedoucího šéfkuře bude vždy záležet na vytíženosti. Polévka bude k obědu vždy jedna. Steaky jsou podmíněny grilem a lednicí. Lednici se mi podařilo sehnat, jen musím pořešit jak ji dotáhnout do Zóny.
Tekuté občerstvení je víceméně zajištěné, jen opět doprava.
To je zatím z novinek vše a uvidíme se v Zóně.
 
P.S. Pokud by někdo dokázal sehnat dodávku z Prahy do Zóny a po akci zpět, nechť se mi ozve. Náklady samozřejmně uhradím.

 

12.05.2011 | beestar