• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. LARP

Archiv

Strana archivu:
[1] [2]  >3< [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] 


Dokončenie prequelu - úvodu k Larpu čítajte len a len v sekcii Zóna.
 
19.06.2012 |
 
Zdar Stalkeři!
Neb akce se nám pomalu blíží rád bych Vás obeznámil s detaily nové služby, kterou, pokud nám Zóna dopřeje, se letos zkusíme zprovoznit. Jedná se o Free Zone Net. Wifi síť pro svobodné stalkery. Jedná se o pilotní projekt, který jak doufáme, přinese mnoho nových možností a prvků do hry.

Na síti bude k dispozici Free Zone Web. Aplikace je stále ve vývoji, ale určitě bude obsahovat následující funkce:
Pošta – už se nebudete muset nahánět Sergeje po Zóně, prostě mu pošlete vzkaz kam jste mu schovali podíl a je to.
Stalkerské počasí – Informace o klimatu v Zóně, O radiaci, Blowoutu atd…
Mapa, Kluby, Inzerce, Pravidla a co nás ještě napadne.
Web optimalizuji pro několik rozlišení s minimem grafiky a barev, takže s 320x240 px se rozhodně neztratíte.

Ve hře by mělo být několik Access Pointů (2-3), na které by se hráči měli připojit. Pokrytí signálem rozhodně nečekejte všude, ale bude v dosahu několika desítek metrů od vybraných lokalit (například Bar, Vědci, apod). V nejhorším případě bude pouze na Baru.

Do sítě by jste se měli připojit i s nejstaršími PDA/notebooky/palmy etc. co mají wifi, případně moderní smartfone by neměl být problém. Za nějaký ten rubel Vám ho určitě na Baru i nabijí. Pokud jste ultra, tak se rozhodně neztratíte s plechovkovou anténou (2,4Ghz b/g). Dále u každého AP by měl být veřejný terminál pro stalkery, kteří nemají vlastní PDA.

Pravidla:
S novou featurou přichází i nová pravidla. Sama síť poběží bez hesla a s nulovým zabezpečením, aby se do ni mohli připojit i hráči se zařízeními z internetového pravěku. Hráčům se zakazují veškeré úpravy na síti, změny admin hesel, hledání a zneužívání děr a podobně. Instalace svého softwaru na terminály (keyloggery, etc.), používání cizích účtu bez dovolení, braní baterek atd. Stejně jako detektory, není možné krást PDAčka. Porušení těchto pravidel nese jisté riziko přesdržky a vyloučení ze hry.
Pokud by chtěl někdo rozjet na síti nějakou vlastní službu (ip/wifi telefony, etc…) ať mi napíše.

Takže pokud máte doma nějaké staré PDA, nebo se Vám doma válí tablet, tak ho rozhodně vemte s sebou. Připravujeme i pár questů, které prostě offline nepůjdou.

tomi alias Andrej Michailovič Karpov
 
 
 
 
16.06.2012 |
 
Dnešným dňom sa skončila možnosť registrácie na stalker larp 2012 - Zřídla. Počet hráčov je konečný, neprijímame žiadne ďalšie e-maily, žiadosti, ani platby!
Všetky prihlášky a platby boli spracované a zaregistrované do databázy. Ak máte pocit, že ste všetko poslali správne, a zaslali ste aj platbu na účet, no napriek tomu sa vaše meno nenachádza v zozname, dajte nám ihneď vedieť!!!
 
 
Zóna sa chystá otvoriť svoje brány už o necelé 3 týždne, to je dosť času, aby ste sa dostatočne pripravili na všetky jej nástrahy, či výčiny počasia. Sledujte náš web pre prípadné pokyny alebo aktuality. Mrknite ešte, okrem iného, aj do aktualizovanej sekcie CP/NPC, nech viete, na koho určite počas hry natrafíte a kto vám prípadne môže v hre pomôcť.
 
Každopádne - tešíme sa na vás 1.7. v Zóne pri Mimoňi na 6. ročníku STALKER LARPU 2012 - Zřídla.
13.06.2012 |
 
Stratený syn Zóny - neslávne známy novinár Rob predsa žije! Teda, zatiaľ ho nikto nevidel, ale raz ráno sa objavil na barovom pulte balík novín. V minulosti si naňho brúsil zuby takmer každý člen istej nemenovanej frakcie za jeho články, no zdá sa, že pod tlakom okolností musel Rob prehodnotiť svoj postoj... Koniec-koncov, čítajte sami:
 
 
03.06.2012 |
 
Vážené stalkerstvo, dáva sa na známosť, že sme prestali prijímať registrácie na stalker larp, ročník 2012. Vaše prihlášky budú uzavreté a spracované čoskoro, v krátkej dobre bude zverejnený kompletný zoznam prijatých registrácií.
Stále existuje možnosť zaslania registračného poplatku - a to až do konca budúceho týždňa, t.j. 10.6. musia byť peniaze najneskôr pripísané na účet.
01.06.2012 |
 
Aktualizoval som zoznam registrovaných hráčov, ten nájdete po novom v samostatnom zozname, prípadne v sekcii Registrace v ľavom menu.
 
Doplnené boli takisto aj popisy frakcií, ktoré určite stretnete v Zóne. Tento rok sa vytvorilo niekoľko nových skupín, tak si ich nezabudnite preštudovať. Info tradične v ľavom menu - sekcia Frakce.
 
Na záver upozornenie: Ak ste ešte neposlali registračný mejl, neváhajte, zostáva posledných 7 dní do skončenia registrácie!!!
24.05.2012 |
 
Máme tu konec dubna a dalo by se říci, že za sebou máme registrace našich skalních příznivců. Myslím si, že Stalker se dostal na slušnou úroveň, ovšem dostat se na tuto úroveň, která se u nás snaží stát standardem, stojí peníze. Proto jsme potřebovali nějaké prostředky předem, abychom mohli dokoupit další várku detektorů a další technické vybavení. Taky bylo potřeba zajistit určité hygienické potřeby, protože, i když jsme stalkeři, týden je dlouhá doba a déšť není ideální sprcha. Takže letos budeme mít nejen vlastní sprchu, ale i sušárnu, pro případ nepříznivého počasí.
 
Další novinkou bude zonální wi-fi, zatím bude pouze parciální pokrytí, jaké to budou lokace, je zatím ve fázi průzkumu. Centrála bude na Baru. Intranet poběží na webovém rozhraní, takže stačí, když budete mít jakýkoliv přístroj s wi-fi. Pro hráče bez přístroje bude pro připojení do systému sloužit barový terminál. Za mírný herní poplatek se zde budete moci připojit.
 
V tento okamžik máme díky zaregistrovaným lidem a mou dotací dostatek prostředků na nezbytné nákupy a realizaci letošního ročníku. Chtěl bych těmto lidem poděkovat a jako odměnu každý z těchto hráčů obdrží k registraci zdarma tričko letošního ročníku Stalker LARP. Pošlete mi proto požadovanou velikost. Ideálně, pokud máte registrovaný tým, tak v jednom emailu za všechny registrované hráče, s předmětem „Stalker 2012 – tričko“.
Ostatní si budou moci tričko na akci koupit. Tričko je momentálně ve fázi výběru nejvhodnější barvy a hned jak bude první vzorek, tak dáme na web fotku.
 
Případné dotazy směrujte buď na naše fórum, nebo fórum GSG do příslušných topiků.
Case
02.05.2012 |
 
Sekcia pravidlá už konečne nezýva prázdnotou, dnes sme zverejnili finálne pravidlá pre rok 2012!
 
Pravidlá doznali niekoľko zmien, vo všeobecnosti môžem povedať, že sa pracovalo hlavne na ich sprehľadnení a zjednodušení. Po pozitívnej skúsenosti z minulého ročníka sa bude aj tentoraz pri registrácii konať skúška z výkladu pravidiel, preto si nezabudnite všetko naštudovať. Akékoľvek pripomienky smerujte do príslušnej témy na fórum.
 
Kompletné pravidlá nájdete aj vo worde v sekcii texty/download.
 
 
 
21.04.2012 |
 
Ve dnech 30.3. -1. 4. 2012 proběhla organizační schůze tvůrčího týmu k přípravě na Stalker LARP. Udělali jsme, co jsme potřebovali a zvládli jsme velký kus práce. Chci poděkovat všem za účast a odvedenou práci. Projednávali jsme hlavní dějovou linku, technické věci a frakční záležitosti. Seznámím vás teď, k čemu jsme se dopracovali a co jsme udělali. Z pochopitelných důvodů zde nemohu zveřejnit všechny věci.
 
Hlavní program schůze probíhal v sobotu celý den až do nočních hodin. Máme hotovou hlavní dějovou linku pro tento rok, včetně rozfázování po dnech a hotová je i technická stránka. Technika je z části realizovaná a část, kterou jsme dělali včera je zatím jen teoreticky. Ale za hlavním příběhem můžeme udělat tečku a věnovat se mu už jen v dolaďování detailů.
 
Déle už jen informace v bodech:
 
·         Bude změna v dopravě zbraní do Zóny
·         Na webu uvedeme, kde jsou v současné době funkční kryty proti emisím
·         Protože akce trvá týden, bude zajištěna hygiena a možnost sprchy
·         Bude fungovat sklad věcí pro lidi, kteří přijedou vlakem a budou si chtít někam dát věci (sklad neslouží pro cennosti, bude to vojenský stan)
·         V případě náhodné nepřízně počasí, bude stan vytápěný a bude v něm možnost sušit věci
·         Bude fungovat kuchyně a teplá jídla
·         Oběd bude dotovaný, na stravenky, a jeho cena nepřesáhne 30 Kč
·         Hra začíná v 8 hodin ráno v neděli automaticky bez vyhlášení a registrace bude probíhat v sobotu
·         S největší pravděpodobností bude letos v Zóně wi-fi intranet. Zatím jen na dvou přístupových bodech, z nichž jeden bude Bar. Na Baru bude i přístupový terminál pro lidi, kteří nemají PDA.
 
Všechny novinky budou na webu, sledujte proto web. Na každou změnu budete upozorněni krátkou notickou na hlavní stránce, aby bylo vidět, kde došlo ke změně, a nemuseli jste hledat. Jako vždy, budou mít výhodu ti, kteří budou vyzbrojeni informacemi z webu.
 
V súčasnosti máme komplikácie s databázou, na ich odstránení sa pracuje. Aktualizovaný zoznam zaregistrovaných hráčov sa preto na webe objaví až neskôr. Ak ste sa registrovali v nedávnej dobe, obdržali ste potvrdzovací e-mail. To znamená, že vaša registrácia a platba prebehla v poriadku.
02.04.2012 |
 
INFORMACE PRO HRÁČE ZE SLOVENSKA - hráči z Čech nemohou použít tyto metody platby!
  
1) Hráči ze Slovenska, kteří se hry již účastnili, popřípadě náleží do prověřených týmů, či jsou členy GSG mohou zaplatit na místě.
 
2) Hráči ze Slovenska, kteří se ještě neúčastnili, a nejsou v proveřeném týmu, či členové GSG, mohou posílat platbu na PAYPAL účet case.zt@gmail.com. Jiná metoda platby není možná. Takto provedenou platbu je nutné posílat z registračního e-mailu, nebo při registraci uvést odkud přijde, jinak hrozí odmítnutí platby.
19.03.2012 |
 
Strana archivu:
[1] [2]  >3< [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]