• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. LARP

Archiv

Strana archivu:
[1]  >2< [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] 


O dnešní novince jsme informovali už před několika dny na Twitteru, ale jak se zdá, zřejmě zapadla. Nevadí... nic se nestane, když si ji zopakujeme i s mírným rozvedením. Tak hurá na to.Jak už napovídá nadpis, GSC je zpátky v sedle a s tím se nabízí hned několik otázek. Co bude dál? Vyjde další Stalker? A jak na tom je X-Ray Engine? Bohužel z toho mála, co se prozatim ví, nejde na žádnou z těchto otázek uspokojivě odpovědět. Na zrekonstruovaném a ZNAČNĚ odlehčeném webu gsc-game.com stojí akorát to, že se GSC vrací. Tím ovšem veškeré novinky hasnou.

Že by ale v dohledné době mohl vyjít další Stalker, je značně nepravděpodobné. Jednak by se opakovaly problémy, co zavinily nezdar předchozího nově plánovaného dílu a druhak valná část lidí z GSC přešla pod křídla Vostok Games (Survarium). Až do dnešní doby GSC v omezeném počtu přežívalo jen díky vydávání knih se stalkerskou tematikou, takže je klidně možné, že se knihám budou věnovat i nadále. A pokud se přeci jen na nějaké hře pracuje, nejspíše půjde o něco menšího na rozjezd (ale co by zároveň mohlo vydělat nějakou tu zlatku). Je však nutné zopakovat větu řečenou v úvodu: oficiálně se nic neví. Pravdou však zůstává, že novým Stalkerem by nikdo z nás rozhodně nepohrdnul.

Jakmile budeme vědět víc, dáme vědět. Mezitím si v klidu a ve štěstí užijte Vánoce a do Nového roku vykročte zdraví a spokojení.
21.12.2014 |
 
 
V rámci akcie 2014 DRM-FREE BIG WINTER SALE! na GOG.com máte opať jedinečnú možnosť získať zakúpiť originálky STALKER hier za pár drobných. Pokiaľ teda ešte žiadnu nemáte, alebo potrebujete doplniť zbierku, teraz je ten najlepši čas. Poponáhľajte sa, za pár hodín môže byť neskoro. Aj keď o pár dní sa táto šanca môže opakovať, pri tej cene sa neoplatí zaváhať.Teraz je 21:30 a aktuálne akcia platí ešte 17 a pol hodiny.
08.12.2014 |
 
 
 
Pokud jste si ještě doteď nepořídili originálky S.T.A.L.K.E.R.ů a chtěli byste to napravit, tak není lepší chvíle, než tak učinit právě teď na stránkách GOG.com. Stín Černobylu za šest dolarů, Clear Sky za tři dolary, Call of Pripyat taky za šest dolarů a nebo komplet za patnáct - to je neodmítnutelná nabídka. Zvlášť v případě, pokud jste minuli všechny předchozí Steam slevy a přesto byste si těmito radioaktivními kousky chtěli rozšířit svou sbírku.

A co je úplně nejlepší - všechny hry jsou bez těch zpropadených DRM ochran.

Poznámka (6.2.2014, 19:00): Nabídka platí ještě dva dny a sedmnáct hodin.
 
06.02.2014 |
 

 
 
23.12.2012 |
 
Kdybychom si nad každou další nejasností ohledně budoucnosti S.T.A.L.K.E.R.a, která se na internetu objeví, měli dělat zářez na pažbě, museli bychom nakoupit vagon náhradních a nebo k těm stávajícím přitlouct alespoň dvoumetrovou desku. Když se včera na internetu objevila zpráva o přesunu práv k bitComposeru, kteří figurovali jako vydavatelé Clear Sky (a v několika regionech dokonce i Call of Pripyat), tak se zdálo, že alespoň malé nebezpečí je už konečně zažehnáno.
 
Omyl. Dnes se totiž na webu GSC objevilo oficiální prohlášení, že práva na značku S.T.A.L.K.E.R. má v rukách pořád GSC v čele se Sergejem Grigorovičem. Licence navíc nespočívá jen v možnosti nakládat podle své vůle se samotnou značkou, ale vztahuje se i na herní svět, použité technologie a hlavně na celou herní sérii jako takovou. Tím se navíc (naštěstí) vyvrací i dříve kolující fáma o odkupu práv Bethesdou, která se před nedávnem stala pro mnohé místní i zahraniční weby takřka potvrzenou.

Na webu dále padlo, že lidé v bitComposeru neplní smlouvu s GSC tak, jak by měli. Takže kolotoč dohadů a fabulací může (a rozhodně bude) dál směle pokračovat... ale překvapuje to vůbec ještě někoho?

13.12.2012 |
 
Kdo by neznal Borise a Arkadije Strugacké, autory světově známého románu Piknik u cesty (v originálním znění Пикник на обочине), později vydávaného pod názvem Stalker.
 
Právě ten se později stal duchovní předlohou stejnojmenného filmového zpracování Andreje Tarkovského a to za nějaký ten čas zase posloužilo tvůrcům z GSC Game World jako inspirace k vytvoření námi toliko známého herního Stalkera. Nutno dodat, že bez tohoto vnuknutí by ze Stínu Černobylu, tehdy ještě pojmenovaného jako Oblivion Lost (neplést si s modifikací), byla s vysokou pravděpodobností jen další tuctová futuristická střílečka bez hlubšího smyslu.
 
Když roku 1991 zemřel starší Arkadij, svět literatury přišel o jeden z velkých talentů. Včera si však smrt bohužel přišla i pro jeho bratra Borise (nar. 1933). Oba autoři napsali dohromady pětadvacet románů, z nichž ten úplně první, zaměřený na sci-fi tematiku, nesl název Planeta nachových mračen
 
20.11.2012 |
 
Tesne pred odchodom do Zóny, na poslednú chvíľu, sa nám dostal do rúk balíček, ku ktorému bol pripojený list s nasledujúcim textom:
 
Zdravím, stalkere!
  
Zrovna jsem se vrátil do tábora z jedného mini kšeftu pro místního obchodníka. Čert ví, jak se jmenuje, nějakej jouda mladej vychrtlej.
Ten jantar ne že by mě vyplatil hotovostí, on mi dá rači bágl energyťáků. Co mu na to pak říct. Ale držel jsem hubu a bral co dával. Třeba to nějak využiju.
  
Dnes jsou chlapi u ohně zamlklí. Když jsem byl pryč, zaútočila na jejich severní bariéru skupina muťáků a vzala jim pár dobrejch kluků. Zbyl tu po nich celkem bordel. Kdo to bude zas uklízet...
  
I když, kuchař už po těch divočácích háže šibalské pohledy. Že by dnes bylo kančí kolínko s atomkaší (zdejší specialitka)?
A tý vypálený munice do brokny, hmm...
 
Každopádně jsem chtěl hlavně pozdravit vás všechny na larp. Doufám, že schytáte tolik Blowoutů a potkáte tolik mutantů, až se vám z toho budou mlžit sklíčka na masce.
 
Jo a ty energyťáky se vám budou hodit víc než mě. Ať se daří!
 
Levák
 
P.S.: A nepřehánějte to s tym vortexem.
 
Balík navyše obsahoval 12 energeťákov a zväzok patrón z brokovnice. Na náš veľký úžas, patróny boli prerobené tak, aby sa dali použiť ako kľúčenka a každá jedna plechovka energeťáku mala na sebe nápis STALKER presne ako z PC hry!
Leváka môžem ubezpečiť, že energeťáky nám padli veľmi vhod a patróny - prívesky na kľúče sa určite dostali k tým správnym ľuďom. A Jirku, alias Vandurata, alias Leváka rozhodne odmena neminie a na budúci rok bude mať miesto v Zóne isté.
Veď koľkokrát sa stane, že niekto obdaruje niekoho len tak, navyše celú veľkú skupinu, a pritom ich vôbec osobne nepozná...?
13.07.2012 |
 
Tak čo, stalkeri, pomaly balíte? Je na čase začať! Nezabudnite na vodku, má byť veľmi teplo, a to znamená dodržovať pitný režim. Stupeň radiácie má byť level 3, teda vysoká, to znamená, že nováčikovia a zelenáči si majú pribaliť aj krém s faktorom 3000. A čo som to vlastne ešte... Aha! Vidíme sa v Zóne ;-)
 
 
28.06.2012 |
 
Tak takto vyzerá tohtoročná odmena pre vás, vážené stalkerstvo. Dostať ho môžete až na akcii. Ostatní si ho samozrejme budú môcť zakúpiť ;-) Ešte doplním cenu - bude za 190Kč.
 
 
26.06.2012 |
 
den
snídaně
polévka
oběd
večeře
sobota
nic
hrachová
nic
grill
neděle
palačinky/párky
gulášová
čočka a párek
bramborové knedlíky s cibulkou
pondělí
míchaná vajíčka/obložený chleba
cibulová
kuře na paprice + rýže
těstoviny + mleté maso typu bologneská omáčka
úterý
tousty/párky
zelňačka
chilli con carne + chleba (2 varianty pálivosti)
halušky se zelím a uzeným
středa
chleba ve vajíčku/müsli
bramboračka
guláš + chleba
bramboráky
čtvrtek
langoš/párky
fazolačka
těstoviny + nivová omáčka
lečo
pátek
tousty/müsli
pórková
plněné papriky + knedlík
rizoto
sobota
palačinky/párky
vývar
řízek + šťouchaný brambor
raut
neděle
co dům dá
česnečka
25.06.2012 |
 
Strana archivu:
[1]  >2< [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]