• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]  >14< [15] [16] [17] [18] [19] [20] 
[21] [22] 


Na oficiálním webu GSC se objevilo pár nových záběrů ze hry, kteréžto opět potvrzují nespornou sílu grafického enginu X-Ray a ukazují, že hra může být nádherná i bez zbytečného přesvícení povrchů. Krom toho se objevilo nové prewiev z magazínu PCGZine, avšak nic moc objevného v něm není. Kromě opakovaných informací, které jsme Vám již přinesli v minulosti (bude se hrát za žoldáka, ve hře bude 6 nových a 6 původních vylepšených lokací,...) padla zmínka i o tom, že pistole a brokovnice budou mít dokonce až 16 různých stupňů upgradu, ale několik z nich znemožní zbraň v jistém směru dále upravovat. Zní to skutečně skvěle a trocha toho přemýšlení rozhodně neuškodí. Nové screenshoty naleznete na oficiálních stránkách GSC.
 
27.06.2008 |
 
Nestačila Vám ještě uschnout uslintaná klávesnice při rozplývání se nad novými materiály z Jasné oblohy? Tak si raději připravte ručník, protože je tu opět trojice nových videí - jedno z nich nám trochu detailněji předvede Limansk, město duchů, další video nám poodhalí nově vymodelovaný a notně hrůzunahánějící Rudý les a poslední video nám umožní nahlédnout do okolí staré radiostanice. Na světlo světa rovněž prosákla informace, že původně plánovaná oblast Darkscape v Jasné obloze nebude (vývoj této lokace byl prý ukončen ještě před začátkem roku 2003).

Zdroj: GSC fórum
18.06.2008 |
 
Byly nedávno uvedené obrázky pro Vás jen malou porcí? Že chcete víc? Tak poděkujte Beestarovi, který mi dnes poslal dalších pár nových záběrů :-)
 
  
  
 
14.06.2008 |
 
Po několika dnech informačního sucha se na světlo světa opět dostalo pár nových záběrů z Jasné oblohy. Limansk, bažiny (včetně zajímavého detektoru), a ještě několik dalších lokací. Je rovněž známo, že ve hře se objeví celkem pět nových lokací: Bažiny, zcela nově zpracovaný Rudý les, zničená nemocnice, Limansk a jeden nový armádní perimetr. Kordon společně se Smetištěm, Agropromem (včetně jeho podzemní částí), Temným údolím, Jantarem, Armádními skladišti a jadernou elektrárnou budou razantně pozměněny (a jak je vidno z jednoho předchozího traileru) i notně zvětšeny.
 
 
 
 
 
 
Krom těchto screenshotů se objevilo i několik dalších, avšak v nižším rozlišení - a to na webu 1up.com.
 
 
 
 
13.06.2008 |
 
Včera jsme Vás upozornili na nové screenshoty včetně videa, a dnes tomu nebude jinak. Kolegové z webu stalkerhispano připravili nejen nové obrázky, ale i dvě videa (jedno z nich jsme již uveřejnili včera). Německý Gamestar rovněž přišel s jedním komentovaným videem a s několika dalšími obrázky a pozadu nezůstali ani na oficiálním GSC fóru...
 
 
 
 
06.06.2008 |
 
Včera jsme Vás upozornili na nové screenshoty včetně videa, a dnes tomu nebude jinak. Kolegové z webu stalkerhispano připravili nejen nové obrázky, ale i dvě videa (jedno z nich jsme již uveřejnili včera). Německý Gamestar rovněž přišel s jedním komentovaným videem a s několika dalšími obrázky a pozadu nezůstali ani na oficiálním GSC fóru (viz obrázky dole). A co na Vás ve videích čeká? Ukázka detektorů, indikátor vztahu s frakcemi, střelba na kance a spousta dalších zajímavostí...
 
 
 
 
 
06.06.2008 |
 
Jak již napovídá sám nadpis, opět se dočkáte několika nových screenshotů. Uvidíme v akci indikátor granátů, nový inventář včetně ještě starých ikonek a jako malý bonus tu je i video (prozatím na RapidShare.com, je na něm jenom kratičký záběr z jedné nové lokace - viz. první screenshot a poslední čtyři). Všechen materiál pochází z oficiálního GSC fóra, bohužel však v nijak oslňující kvalitě.
 
 
 
 
 
 
 
 
05.06.2008 |
 
Opäť sme ukrojili jeden mesiac z tých, ktoré zostávajú do vydania Jasnej oblohy a Valentin Jeltyšev má pre nás nový pekný kalendár ako pozadie na plochu na jún/červen.

04.06.2008 |
 
1. Všichni souhlasíme s názorem, že Stalker je nejatmosféričtější hrou, co kdy byla vydána, avšak respekt ztrácí kvůli množství bugů a nedodělků, které se ve finální verzi objevily. Jakou lekci dostalo GSC během těch několika měsíců, co je Stalker na pultech? Můžeme očekávat stabilnější herní zážitek?
 - Testování bylo složité a v podstatě se odvíjelo od našeho systému umělé inteligence, díky němuž lze docílit mnoha různých situací. Na Stínu Černobylu pracovalo třicet testerů. Všechny chyby, které tento tým objevil, byly opraveny, avšak vzhledem k množství nejrůznějšího počítačového vybavení i tak docházelo k mnoha dalším chybám - ty ale pochopitelně nemohly být objeveny a opraveny, protože tolik počítačů s tak rozsáhlou škálou komponent nevlastníme. Záleží i na kvalitě všech dílů - mnoho hráčů na žádné chyby nenarazilo. což nám potvrdilo relativně dobrou stabilitu hry.
     Jasnou oblohu jsme testovali několik dlouhých měsíců přímo v našich kancelářích a získali jsme během té doby množství chybových logů, na které jsme poté mohli pružně reagovat. Testovací tým bude na hře pracovat až do doby, než se dostane na pulty obchodů. Jsme si jistí, že se hra bude chovat stabilně.
 
2. Bude Jasná obloha hráčům poskytovat volnost v pohybu, nebo bude mít pevně danou cestu k cíli? Bude možné po splnění hlavního cíle pokračovat ve hře dál, nebo to bude podobné, jako v prvním dílu?  
- Jasná obloha samozřejmě hráčům nabídne mnohem větší svobodu a hromadu nových možností, jako třeba neomezený pohyb mezi lokacemi (že by konečně Zóna bez loadingů? - pozn. red.), kvanta misí, možnost vylepšovat zbraně a obleky, nové hledání artefaktů, živoucí a myslící frakce... a to je jenom několik změn. Hodně věcí rovněž objeví hráči, kteří průzkumu Zóny věnují dostatek času a na hodně z těchto míst se člověk nedostane (pokud se bude držet jen obyčejného plnění úkolů). Abychom však dokázali navázat na Stín Černobylu, budeme muset přijít jen s jedním zakončením a rovněž to vylučuje i možnost dalšího hraní. Děje obou her musí vytvořit jeden celistvý příběh.
 
 

3. Někteří hráči byli rozčarováni z toho, že se ve hře mluví rusky, i když to značně přispívalo k atmosféře hry. Nebude někde v možnostech volba zapnout či vypnout ruský dabing? Částečně se dá pochopit, že by se GSC k podobnému kroku rozhodlo, ale přeci jen je Stalker na ruštině postaven. Nechejte nám tam ruštinu!
- Stalker je skutečně hra, jejíž atmosféra se skládá hned z několika dílů - a mezi nimi je i ruský dabing. Aby hráč plně pochopil děj, musí hře rozumět. Mnoho hráčů si raději poslechne mluvený příběh, než to samé v textové podobě. Text navíc nedokáže navodit dojem uvěřitelnosti takovou měrou, jako výkon dabéra, nehledě na kompletní absenci intonace (z toho vyplývá, že Stalker opět bude rusky, což je jedině dobře - pozn. red.).
 
4. Bude možné vidět hráčův stín z pohledu první osoby?
- Kvůli jistým technickým omezením to bohužel nebude možné, stejně jako v původním Stalkerovi. Stín bude vidět jen pod DX8 renderem.
 

5. Je nový krycí systém NPC vůbec prospěšný?
- Mějme na paměti, že Stalker je střílečka z pohledu první osoby, ne stealth akce s pohledem za zády. Hráč sám o sobě je schopen poznat, za čím se vyplatí krýt a za čím ne - hlavní cíl krycího systému je větší přiblížení se k realismu a zajištění mnohem efektivnějších bitev. NPC nyní dokáží rozeznat, jaký kryt pro ně je výhodný a jak jej mohou použít. V kombinaci s obrovským počtem nových animací se jejich chování rozhodně stalo mnohem reálnějším. Cílem nového systému umělé inteligence je snaha vtáhnout hráče do myšlenky, že hraje proti skutečným lidem.
31.05.2008 |
 
Po šesti letech vývoje konečně roku 2007 vývojářské studio dokončilo slibovanou hru S.T.A.K.E.R.: Stín Černobylu. Kritikové i hráči byli s výsledkem překvapeni, i když mnohokrát padly narážky na to, že se během těch několika let dala hra udělat jinak. Krom toho se mnoho z původně oznámených novinek do hry nakonec nedostalo. Ale i tak se čekání na Stalkera vyplatilo.
 
V tom samém roce oznámilo studio GSC pokračování s názvem Jasná obloha, které mělo být vydáno v krátkém sledu hned po Stínu Černobylu. Rozhodli jsme se proto vyzpovídat GSC a zjistit, na co se můžeme těšit a co nás během hry rozhodně nemine.
 
1/ Mohl byste se prosím představit našim čtenářům a říct něco málo o tom, jakou pozici v GSC zastáváte?
- Jmenuji se Valentin Yeltyshev a v GSC pracuji jako PR manažer.
 
2/ Proč jste se rozhodli vyrobit právě předpokračování? Plánovali jste to už během vývoje prvního Stalkera, a nebo jste na tento nápad přišli až po vydání?
- Plán vyrobit předpokračování, neboli prequel, jsme měli už během tvorby původní hry. Už jsme věděli, které herní aspekty můžeme do budoucna použít a co všechno udělat proto, aby další hry byly ještě lepší. Rovněž jsme si uvědomili, že spousta otázek ve Stalkerovi zůstala nezodpovězena a že hráči nijak podrobně nemohli zjistit všechny sounáležitosti, spojené s historií a fungováním celé Zóny. Svět Stalkera je natolik vážný, že si rozhodně zaslouží nějak více rozebrat. Rozhodli jsme se proto všechny mezery vyplnit a seznámit tak hráče se Zónou a jejími obyvateli mnohem blíže a detailněji. Proto jsme nakonec dospěli k vytvoření prequelu.
 
3/ Které z nápadů, původně smýšlených zakomponovat již do Stínu Černobylu jste nyní aplikovali do Jasné oblohy?
- Hlavní změna bude rozhodně patrná v umělé inteligenci postav. Náš systém umělé inteligence ovládá akce všech postav natolik, že se každý člověk v Zóně bude chovat tak, jak by se choval i ve skutečnosti a bude pružně reagovat na podněty z okolí. Právě proto je nyní možné vytvořit herní systém založený na válce mezi frakcemi, dobývání území a podobně. Nechtěli jsme jen stvořit další hromadu naskriptovaných událostí - chceme dát lidem kompletní svobodu uvnitř živého a nebezpečného světa. Frakce chtějí obsazovat nová území, zjišťovat nové skutečnosti apod. To jim samozřejmě přinese množství výhod. Frakce mohou zaútočit, mohou se stáhnout, či si rozmyslet, co je pro ně důležitější a podle toho jednat. Přesně jako skutečná frakce. Společně s přidáním nového systému krytí, který vešekeré boje ještě více přiblíží realitě, jsme docílili zcela nepředvídatelných situací se stovkami možných variant.
 
 
4/ Jaké nové rysy na nás v Jasné obloze čekají?
- Některé aspekty jsme skutečně změnili hodně razantně, například již několikrát zmíněné artefakty. Ty bude možné nalézat jen v anomálních polích s detektorem v ruce, některé z nich budou zcela neviditelné, budete muset neustále hledat bezpečnou cestu a celkově se z honu na artefakty stane velkou měrou i otázka života a smrti. Tomu se přizpůsobil i HUD, tudíž bude možné vzájemně sledovat jak detektor v ruce, tak používat šrouby nebo jednoruční zbraně. Když se budete nalézat v anomálním poli, bude na vás pochopitelně působit a stanete se tak mnohem zranitelnějšími cíli pro nepřátele. Krom toho budete potřebovat účinné ochranné oděvy a potřebně kvalitní vybavení. Přidáním možnosti upravovat si zbraně k obrazu svému zase hráčům zaručíme lepší sžití se s vlastní zbraní a bude je možné vylepšovat hned v několika atributech - přesnost, kadenci, rozptyl, velikost zásobníku a podobně. Kromě toho je i možné nechat si opravit jakoukoliv výbavu.
 
5/ Původní Stalker byl považován za FPS s lehkým nádechem RPG. Plánujete nějak vylepšit RPG stránku, nebo nikoliv?
- RPG část byla zlepšena použitím živých a samostatně uvažujících frakcí, ke kterým je možné se přidat a posléze jim pomáhat v jejich cílech. Mise, které pak dostanete, budou záviset na jejich zájmech a ideologiích. Válka frakcí nijak nezasáhne do děje a člověk se může zcela svobodně rozhodnout, jestli se k někomu přidá, či zůstane samotářem. Pokud jste RPG rozšíření vztahovali přímo na postavu, tak tam se rozšíření dočkáte v podobě již zmíněného vylepšování a opravy výbavy.
 
6/ O Válkách frakcí jsme již slyšeli hodně. Bude důležité se k nějaké frakci připojit a získat tak určité výhody plynoucí z členství? Jak se pak k němu budou chovat?
- Vztahy frakcí a celý systém je obtížný k vysvětlení. Pokud se k někomu připojíte, rozhodně po vás začnou útočit znepřátelené skupiny. Bude možné členství ukončit, ale vždy s nějakou satisfakcí (ať již úkolovou nebo finanční). Život v Zóně není jednoduchý a proto je vždy snadnější být někde ve skupině. Spojení s frakcí vám zaručí přístup k obchodníkovi, barmanovi, mechanikovi a rovněž i k množství zbraní a výbavy. Každá frakce má jedinečné zbraně a obleky, které odpovídají jejich zaměření a potřebám.
 
7/ Stalker kromě pochval sklidil i značnou kritiku za soubojový systém - konkrétně na účinek zbraní. Dočkáme se i tady nějakého zlepšení? A pokud ano, tak jakého?
- Velkou pozornost jsme soustředili do zlepšení balistiky a i do ostatních bojových prvků. Postavy se rovněž budou rozhodovat, za jakou překážku se skryjí a co jako kryt využijí. To bude záležet na okolí. Dočkáte se stovky nových animací a společně se systémem krytí a možností používat granáty doznají přestřelky v Zóně nebývalých rozměrů.
 
 
8/ Bude možné hru dokončit několika způsoby a dočkat se tak odlišných konců, a nebo ve hře bude zakončení jen jedno?
- V Jasné obloze potřebujeme hráče dostat k jednomu možnému zakončení, aby pak na něj mohl navázat děj z původního Stalkera. Jasná obloha tak bude nabízet jen jeden konec.
 
9/ Je systém A-Life narozdíl od Stínu Černobylu nějak vylepšen?
(Opět se tu opakují stará tvrzení, že A-Life je mnohem propracovanější, že se nepřátelé krčí za kryty a podobně, takže to vezmeme jenom zběžně - pozn. red.) - Stalkeři u táboráku se chovají jako skupina, ne jako jednotlivci. Dodá to herním usvětu zcela novou životní úroveň. DOčkáte se interakce během bojů, obcházení překážek, možnosti házet granáty, postavy budou adekvátně reagovat na poranění, oslepení, krvácení a tak dále.
 
10/ X-Ray engine vypadá mnohem lépe, než kdy jindy. Jaká zlepšení jsou v nové verzi patrná?
- Nová verze našeho grafického enginu podporuje celou škálu grafických libůstek a samozřejmě podporuje i renderování v DX10. Seznam novinek by byl moc dlouhý, proto jen ve zkratce zmíním například nový systém animací se zakomponovanou inverzní kinematikou, paralaxní mapy, zlepšené částicové efekty, motion blur (rozmazání během pohybu - pozn. red.), dynamickou hlouka pole (depth on field), přizpůsobení očí na světlo a tmu (eye adaptation effect), měkkou vodu, nové materiály a stíny, nové shadery, nový nasvětlovací model (plně dynamické nasvětlení a stínování), nový koncept vytváření modelů (modely s vysokým množstvím polygonů s normálovými mapami atd.) a spoustu dalších zajímavostí.
 
11/ Jaká zlepšení budou patrná v porovnání s DX9 a DX10?
- DX10 render je prozatím ve fázi vývoje, ale už jsme do hry mnoho jeho předností zahrnuli (např. světelné paprsky, volumetrickou mlhu a kouř, dynamické mokré povrchy,...).
 
12/ Chtěl byste ještě něco dodat?
- Ve hře je mnohem více vylepšení, než to, co jsem vám tady teď popsal, ale je nemožné se věnovat podrobně všem jednotlivým aspektům. Myslíme si, že fanoušci Stalkera rozhodně budou se změnami a zlepšeními spokojeni. Jedná se o samostatnou hru s vlastním a pevným příběhem, takže ani ti, kteří původní hru nehráli, nebudou v nevýhodě.
 
Děkujeme Valentinovi za jeho čas.
 
Zdroj: Pcigre.com
30.05.2008 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]  >14< [15] [16] [17] [18] [19] [20] 
[21] [22]