• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Modding (modifikácie)

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3]  >4< [5] [6] [7] [8] [9] 


Vzhledem k nově objevené drobné chybě v modpacku jsem sloučil obsah addonu a všech předchozích patchů a dodal i zbytek opravených souborů. Odkazy jako vždy najdete přímo u odkazu ke stažení samotného modpacku.  Za možné komplikace se omlouvám a děkuji Vlastikovi, že mě na chyby upozornil. Nyní už by mělo vše fungovat tak, jak by mělo.
21.08.2008 |
 
Díky Radezzovi a Vlastikovi, kteří mě upozornili na menší chybu, zaviňující pád hry před vstupem do laboratoře X-18 (v údolí) jsem k odkazu ke stažení modpacku přidal i opravný patch. Soubor stačí nakopírovat do gamedata/scripts. 

A ještě malý dodatek: Po vypnutí antén může dojít k tomu, že hra přeskočí animaci a poté se nebude možné hnout. Stačí uložit a znovu nahrát pozici!

Dodatek k 20.8.2008: Odkazy aktualizovány a poupraveny. Oba patche jsou nyní v jednom archivu.

10.08.2008 |
 
Dnešní moddingová novinka potěší všechny, kteří si oblíbili ať již můj či McKrackenův modpack - oba modpacky se dočkaly svých nejnovějších aktualizací a nyní již jen čekají na to, než si je někdo z Vás stáhne. Nejhlavnější vlastnosti obou modpacků jsou vypsány na následujících několika řádcích.

McKracken:
Anomálie mají jiné umístění a jsou neviditelné, spousta dodatečných zbraní včetně maskovacích úprav, nové modely zbraní (Mosin Nagant, MP7, Tec-9, Ingram MAC, PPSh, Tokarev TT, Kriss Super, OTS-33, SMG TMP, Benelli, Bizon, Saiga, P90, PKM, MG42), změněn účinek zbraní, pozměněná výbava NPC, nové modely brokovnice SPAS a Winchester (vyřešen problém se špatně se zobrazující rukou), zvýšeny ceny výbavy, omezení v prodejnosti u NPC, začlenění Lexx Antigas a All Armor modu, pozměněna roční doba (podzim), nové textury zbraní a výbavy, souprava určená na opravu výbavy, možnost opravit si výzbroj u překupníků, náhodné blowouty, oprava původních textů, nové ikony některých zaměřovačů, nové textury povrchů a nebe, pojízdná vozidla vyškrtnutí mutanti, detektory anomálií a min, nové textury krve, nové zvuky zbraní, otevřená brána na smetišti vedoucí k baru, jeden z vojáků v Pripjati je zároveň obchodník, nové úkoly.
 
Diskuze je ZDE


Datastor:
Po požití piva se nově rozkmitá obraz (podobně jako u vodky), nové modifikované optiky, nová výbava u Maxe, opraveny popisky a několik titulků, dodán dříve nepřístupný SIG SG550 pro sovětskou munici, odstraněn Rychlopalný Abakan banditů dostupný hned na začátku hry u Sidoroviče, opravena dřívější chyba s nepřístupnými samopaly Ingram, MP7 a Steyr TMP (vyžaduje novou hru!), opraven špatně se zobrazující záměrný bod u samopalu P90, vyměněna vadná textura pušky H&K G36, snížena výkupní cena obleků, munice a zbraní (většinou platí pro NPC), drasticky snížen výskyt obleků u mrtvých NPC, odstraněny emisní oblasti ve většině lokací...

Dále byl dodán popisek k expanzi do PDA, najdete zde i nové textury pro Browning HPSA, Granáty RGD-5, AK-74, SVD, SVU, Makarov, Makarov PMM, nové zvuky střelby pro samopal P90 a AK-74, byl snížen dostřel brokovnic, přidána automatická pistole OTS-33 a opakovací puška Mosin-Nagant M1891 (včetně ikon, upravené textury a popisů), Lišák u sebe má AK-74, možnost sestřelit většinu vrtulníků ve hře (neplatí pro všechny!), unikátní H&K G36 má speciální optiku (kolimátor) a nižší cenu, snížena výkupní cena potravin a obleků u NPC, kvalitnější ikony, nové ikony munice, rozšířenější sortiment u barmana, nové textury nábojnic, nová hudba v baru (megafon a rádio), nová textura dalekohledu bez záměrné osnovy.

Diskuze je ZDE.

Je toho zkrátka hodně, proto neváhejte a zpříjemněte si čekání na Clear Sky "starým dobrým" (a vylepšeným) Stínem Černobylu.
08.08.2008 |
 
Pokud jste již znudění původním Stalkerem a chtěli byste zažít intenzivnější zážitek z cestování Zónou, můžete využít mého nového modpacku s množstvím nových vylepšení a oprav. Ve hře tak například narazíte na nové modely známých zbraní (AKSU, SIG SG550, Makarov), na zbraně zcela nové (brokovnice Saiga, samopal FN P90, kulomet PK), na náhodné blowouty a na spoustu dalších příjemných změn. Podrobné informace včetně diskuze naleznete jako vždy u nás na fóru.
 
 
19.05.2008 |
 
Dnešní moddingová novinka potěší zejména precizní odstřelovače, pro které je nejlepší společnicí přimontovaná optika. Na internetu se totiž objevila povedená úprava všech optik, kterou Vám nyní přinášíme i my. Stačí nahlédnout do sekce Rozšiřující. Ke stažení je jak verze pro širokoúhlé monitory, tak i pro běžné, která vyšla teprve před několika hodinami a opravuje mimojiné i nevýrazný zaměřovač na optice PSO-1.
 
     
 
29.03.2008 |
 
Jeden z mých nejschopnějších kolegů, stalker McKracken, jehož jistě znáte jakožto autora několika menších modů (spojení Lexx Armor a All Armor modifikací, upravených obleků pro vědce, Šroub modu apod.) se rozhodl vydat rovnou celý modpack, a je nutno podotknout, že se mu povedl skutečně skvěle - nehledě na to, že je určen pro verzi hry s patchem 1.0005 či 1.0006, a to se jen tak nevidí. Čeká na Vás nejen několik nových zbraní, kde nechybí ani následovník Kalašnikova, puška AKM s novou municí, ale i spacák, pojízdná vozidla, vyškrtnutí mutanti, hromada nových skinů a další věci. Zvědaví stalkeři již nyní nepochybně klikají na odkaz, směřující do patřičné sekce modpacků :-). Balík je však vzhledem k novým texturám poněkud větší (cca 255 MB).
 
  
 
Diskuzi k tomuto modpacku naleznete jako vždy u nás na fóru.
 
19.03.2008 |
 
Pro všechny příznivce kompilace Lexx Antigas a All Armor modu tu mám potěšující zprávu. Vyšla nová verze, která je plně funkční nejen pod hrou s patchem 1.0004, ale i pod 1.0005. Modifikaci najdete jako vždy v sekci CZ/SK modifikací a postaral se o ni náš starý známý McKracken. Všechny díky tedy směřovat k němu ;-).

 

28.02.2008 |
 
Před nedávnem u nás na fóru uveřejnil Don Reba novou verzi SmartMod Manageru, ke kterému jsem vytvořil češtinu a Maweceq slovenštinu. Tato utilitka je schopna podat svoji virtuální pomocnou ruku při spojování a aplikování modifikací do hry - ostatně, více informací naleznete na domovské stránce programu, včetně linku ke stažení.
 
25.02.2008 |
 
GSC se vývojem patche 1.1 pro Shadow of Chernobyl nezabývá, to je všeobecně známý fakt. S tím rovněž padá možnost volně se potulovat Zónou ve chvíli, kdy dokončíte hru a shlédnete závěrečné titulky. Před nedávnem se však objevil patch, údajně od samotných GSC, označován jako betaverze. Původní zájem během delšího zkoušení přímo ve hře opadl, neb se nejedná o práci GSC, ale několika nadšenců (ti se však pod své dílo nepodepsali). Je nutné začít novou hru a v podstatě v Zóně není co dělat. Valná většina NPC ze hry zmizela, obchodníci od vás téměř nic nekoupí a účinek zbraní je stejně jako dohled nepřátel značně navýšen. Když si k tomu připočtete ještě velmi chatrné obleky, které navíc už volně ve hře nemůžete najít, dostanete jasný důkaz o tom, že tohle zřejmě práce skutečných autorů hry nebude. Což ale nijak nebrání v tom, si tento modpack vyzkoušet (poté si vyhledejte Freeplay mod).

15.02.2008 |
 
Dnešní moddingová novinka potěší zejména příznivce nádherné a detailní grafiky, kteří si potrpí i na realističnost počasí. To vše nabízí tato velká modifikace, rozdělená na dvě části. Kromě vybalancování počasí přináší i ostřejší a mnohem detailnější textury, které nejsou narozdíl od textur v Basixově modu na pohled tak nepříjemně bodavé. Kompletní seznam změn naleznete jako vždy přímo v patříčné modding sekci.
 
    
31.01.2008 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3]  >4< [5] [6] [7] [8] [9]