• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Modding (modifikácie)

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5]  >6< [7] [8] [9] 


Dnešní modifikace přináší hodně zajímavých změn. Autorem je McKracken a právě díky jeho "Šroub modu", jak jej sám dosti vtipně pojmenoval, můžete od stejnojmenné postavy v lokaci Armádní skladiště kupovat nášlapné miny a výbušniny (kanystry s benzínem, plynové bomby,...). Min jsou celkem dva druhy, které se liší účinkem a každá z nich má svůj detailní popis. Bohužel během aktivace miny bude mít hlavní postava v rukou artefakt. No a aby toho nebylo málo, tak můžete dokonce sami vytvářet z artefaktů některé anomálie. Artefakty navíc mají své unikátní barvy (přesně jako jste to mohli vidět již v ABC modu), což přispívá k ještě větší rozmanitosti. Modifikaci naleznete v tradiční sekci CZ/SK mody.
16.10.2007 |
 
Dnes proběhla aktualizace několika známých souborů - tím prvním byl All Armor mod + Lexx Antigas Armor mod, kde došlo k mírné úpravě zobrazovaných ikon (najdete v sekci CZ/SK modifikace).
 
Dalším upraveným modem je přídavek v podobě dlouhé brokovnice BM-16, která už používá svůj vlastní zvuk. Modifikaci naleznete jako vždy v sekci Rozšiřující. Rovněž je možné celý archiv stáhnout nejen z rapidshare.com, ale nově i z e-disku. V brzké době bude proveden upload i na filefront (pro jistotu).
 
Třetí novinkou je nový skin energy drinků. Už žádný noname stalker nápoj, ale pravý, nefalšovaný Semtex :-). Stačí zavítat do sekce Skiny / ostatní.
 
Poslední dnešní novinkou je přidání exkluzivní zbraně Finnish RK-95, která pochází z Finska (jak už napovídá sám název) a jedná se o víceméně přesnou kopii známé pušky Kalašnikov. Tato zbraň je k dispozici u většiny překupníků v tmavočerné matné barvě a s možností přidat tlumič, optiku či granátomet. Používá munici ráže 5,56 x 45mm NATO. Stahujte ze sekce CZ/SK mody.
01.10.2007 |
 
Za těch několik dní modifikačního sucha se konečně objevily další nové přírůstky. Předně bych chtěl upozornit na zajímavou a velice podařenou modifikaci nazvanou Rookie Skinpack, který přetváří oblečení všech stalkerů začátečníků do různorodějších podob. Celkem tedy budete moci narazit na čtyři varianty jejich obleků, které nyní navíc vypadají jako vyrobené z nepromokavého materiálu. Modifikace už na Vás čeká v sekci Rozšiřující.
 
Další novinkou je zbrusu nová verze mého mod packu, který nyní bez sebemenších potíží spustíte i ve verzi 1.0004. Co se všechno změnilo? Je toho trochu víc - začnu tedy od těch největších změn: Dočkáte se nejen nebezpečných vyškrtnutých mutantů včetně zombií, Ohybů, koček a trpaslíků, ale i plně funkčních vozidel, nové zbraně RK-95, nového loga a hudby na nahrávací obrazovce a ještě spousty dalších věcí. Detailnější rozpis najdete přímo v části Mod packy.
 
Poslední změnou je přestup na jiný free server, kde budou ode dneška všechny upravované nebo lokalizované modifikace. Jedná se o server www.filefront.com, který vyniká nejen rychlostí downloadu, ale i neomezeným úložným prostorem. Doufám tedy, že již nebude docházet ke stahování poškozených souborů, jak to bylo poslední dobou na e-disku zvykem.
27.09.2007 |
 
Štvalo vás, že jste nemohli sestřelit ani jednu vránu? Tak to se teď změní! Po nakopírování následující modifikace v sekci Rozšiřující již v bezpečí nebudou ani tito tvorové.
 
Krom toho v sekci Mod Packy naleznete i zbrusu novou kompilaci od Fatrapa, která krom výše zmíněných sestřelitelných vran upravuje další kvantum věcí:
 
4 nové zbraně (samopal MP5 upravený pro patrony z brokovnice, upravená puška VAL s možností přimontovat SUSAT optiku, Groza OC-14 překomorovaná pro munici 5.56 s kapacitou 30 ran, Colt 1911 s tlumičem a zásobníkem na 25 ran ráže 9x18 mm), dva upravené Fatrap obleky, zvětšený váhový limit na 150/175 kilogramů, možnost přenášet výbušniny, 7 slotů na artefakty, užitečnější vybavení u obchodníků, možnost většího obchodování s ostatními stalkery, větší rozsah odměn za splněné vedlejší úkoly, větší nálezy ve skrýších, pětidenní limit na splnění vedlejších úkolů, zobrazení odměny za splnění vedlejšího úkolu, upravené vlastnosti artefaktů, sestřelitelné vrány, Wolf a Lišák mají nové zbraně, podpora širokoúhlých obrazovek, stalkeři nebudou tak často umírat v ohništích a ještě pár dalších změn.
 
Doufám že vás dnešní příval modifikací potěšil a že si opět trochu více zpříjemníte hraní této vynikající hry.
21.09.2007 |
 
Kdo z vás alespoň jednou nesnil o totální nadvládě nad světem... S dnešní novou modifikací, kterou přeložil Slauch se vám tento sen konečně může splnit! Od překupníka si budete moci koupit speciální exoskeleton, v němž vás neohrozí ani sebesilnější radiace nebo útok skupiny žoldáků. A jakožto správný vládce Zóny si můžete obstarat i modifikovanou pušku.
 
Modifikace je kompletně v českém jazyce a naleznete ji v sekci CZ/SK mody.
18.09.2007 |
 
Jistě si vzpomínáte na dokonalé textury všech povrchů, které nám již dříve přinesla modifikace od Basixe. Tentokrát však autor vydal druhou verzi, která přináší hned několik dalších novinek. Předně si modifikaci můžete plně vychutnat i s nejnovějším patchem a krom známých fines se dočkáme i plně funkčních vozidel, několika dalších zbraní, pár nových skinů a hlavně zcela přepracovaným výskytem vyřazených mutantů. Pokud vám v Zóně všelijací zombíci, Ohybové nebo trpaslíci chyběli, budete doslova jásat. Nejen že se s těmito monstry opět uvidíte, ale bude jich mnohonásobně více! Zapomeňte na těch pár zombíků u okrajů cest - tentokrát se mutanti rojí ve velkých skupinách (například hned v Kordonu se u maringotky s poraněným stalkerem setkáte s cca dvaceti kočkami a deseti zombíky). Pro hardcore stalkery jasná volba a pro začátečníky rozhodně velká výzva. Modifikace čeká na stažení v sekci Mod Packy.
14.09.2007 |
 
 
 
Stalkeři a stalkerčata, po delším čase plném testování a úprav se konečně z temných černobylských zákoutí dostala na zamořený, ale jinak čerstvý vzduch modifikace zvaná scorpions mod, která přináší jako vždy spoustu novinek. Je možné přijít k Sidorovičovi a ostatním překupníkům se zbraní v rukou, nosit upilovanou brokovnici a MP5 ve slotu pro pistole, delší čas pro splnění postranních úkolů, nižší ceny a bohatější výběr u Sidoroviče a barmana, některé nehratelné postavy dokáží vzít pohozenou zbraň (pokud je lepší než jejich současná), nižší hladovost, nižší účinek jídla na uzdravování, větší nosnost, menší zaměřovač, skrýše po prohledání samy zmizí z PDA mapy, větší rychlost při sprintování, pár neviditelných anomálií (Gravikoncentrát, Masomlejnek), lepší dosvit a intenzita baterky, upravené ceny artefaktů, neničení unikátních obleků a zbraní, vyladěné chování nepřátel, lepší střelecké schopnosti a přidání pohledu třetí osoby.

Mimo jiné určitě potěší skutečnost, že můžete přenášet všechny lehčí předměty (židle, konvice, atd.) a nebo možnost získat od stalkerů v Kordonu loveckou brokovnici TOZ-34 (a i od překupníků). Dále můžete získat od padlých členů Povinnosti vzácnou pistoli Beretta 92FS a nebo si zakoupit několik unikátních zbraní - tři variace pušky ZM-LR 300 (Special Purpose Rifle, Black Scorpion, Lime Fiend) a další modifikovanou pušku Abakan (rychlopalná verze). I granáty se dočkaly znatelného vylepšení.
 
Změny postihly i skiny - jako první vám padne do oka logo Scorpions hned v hlavním menu (člověk by řekl, že tam bylo vždycky ;-) ), nové textury na zbraních, speciální Scorpions nůž a nakonec i pozměněný skin PDA. Krom toho se v PDA objeví i popis frakce Scorpions a několik povídek přímo z našeho fóra. Na samotný závěr výpisu ještě zmíním přítomnost More Weapons Info modu, plně dynamického počasí ve zdevastované Pripjati a nového HUDu společně s indikačními ikonami.
 
Modifikace je k naleznutí v sekci scorpions mod.
12.09.2007 |
 
Když dvě naprosto odlišné modifikace přidávají do hry něco dobrého, vždy je potom těžké se rozhodnout, kterou z nich je lepší používat. Ale to neplatí o Lexx Antigas a All Armor modech, které se podařilo skloubit do jednoho funkčního celku a mírně upravit. Technickou stránku modifikace zajistil McKracken. Celý archiv ke stažení naleznete jako vždy v sekci CZ/SK modifikace.
12.09.2007 |
 
Společnými silami s McKrackenem se nám podařilo vypreparovat z nefunkčního mod packu tuto exkluzivní zbraň - dlouhou loveckou brokovnici BM-16, kterou si můžete za tučný obnos koupit u překupníka Sidoroviče. Zbraň má i svůj vlastní popis, ikonu a používá běžnou munici (tzn. kulobroky, šestnáctkové broky i šipky). Modifikaci naleznete v sekci Rozšiřující.
 
V té samé sekci se rovněž nachází i drobná úprava počasí - mnoho stalkerů bylo po vstupu do zdevastované Pripjati zklamáno z toho, že je tu pořád zataženo. Vždyť se vlastně jedná o nejnádhernější lokaci v celé hře. A proto tu nyní je k dispozici tento malý archiv, který krom dynamického počasí v Pripjati změní i počasí v Jantaru.
 
Doufám, že se vám obě tyto modifikace budou líbit a že vám zpříjemní již tak velmi silný herní zážitek.
09.09.2007 |
 
Již před delší dobou se tato zajímavá modifikace s prozaickým názvem Nuclear Snow, která hodně čerpá z filmu Sin City, objevila na internetu. Avšak teprve nyní se mi poštěstilo ji pořádně otestovat. Pro ty, co o Sin City ještě nikdy neslyšeli - jedná se o zajímavou kombinaci černobílé scény se špetkou vysoce kontrastní barvy (ve filmu převládala rudá a žlutá). Nyní se něco takového propašovalo i do Zóny. Pokud vás láká zažít zase o něco jiný zážitek z hraní a nebo jestli jste zarytí pesimisté, pro které jiná barva než černá a bílá neexistuje, je to modifikace přesně pro vás. Link ke stažení naleznete v sekci Úprava grafiky. Tato modifikace ale není určena pro uživatele s pomalým internetem, neboť už samotný archiv má něco málo přes 350 MB!
06.09.2007 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5]  >6< [7] [8] [9]