• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Modding (modifikácie)

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6]  >7< [8] [9] 


Nejnovější přírůstek v naší modding sekci nese název Armor  Info Mod, který se v anglické verzi vyskytl již na stalker.filefront.com. A právě ten mě inspiroval k vytvoření plně české mutace, která se nyní již hřeje v sekci CZ/SK mody. Určitě víte, že v Zóně se nachází spousta nejrůznějších obleků a neprůstřelných vest, které se liší svými parametry. No a abyste věděli, jakou vestu se vyplatí skutečně pořídit od překupníků, je tu právě tato modifikace. Soubor stačí nakopírovat do složky gamedata/config/text/cze.
05.09.2007 |
 
Dnešní novinka upozorní na dva další nové mody, přičemž oba spadají do kategorie Rozšiřující.
 
Prvním je HUD & Blood Mod, který upravuje indikační ikony. Pokud se vám tedy napříkald zasekne zbraň, nebude na obrazovce nápis "Zbraň se zasekla", nýbrž přímo u zaměřovače začne svítit rudá ikona nábojnice.
 
Druhou novou modifikací je Weapon Ballistics, jejíž autor si vzal na starost vlastnosti všech zbraní ve hře. Ty by nyní měly odpovídat svým reálným předlohám, ať už co se kadence, dostřelu nebo průraznosti týče.
03.09.2007 |
 
 
Pro dnešek se v sekci Modifikací objevily další dvě novinky. Tou první je překlad známého modu s názvem All Armor mod, který do hry přidává všechna chybějící brnění. Od překupníků tak budete moci koupit nejrůznější pláště, vyřazené (a hlavně levné) exoskeletony, nové vědecké obleky, armádní vesty a ještě pár dalších. Překlad měl na starosti Fredy.00 a pokud i vás láká vyzkoušet si tuto úpravu, klikněte na sekci CZ/SK modifikace.
 
Dále nás v sekci Rozšiřující modifikace obšťastňuje mnou upravený mod nazvaný Welcome To The Zone. Díky němu obdržíte na začátku hry od Wolfa místo obligátního a neúčinného Makarova pistoli Fort-12 s několika málo náboji a jakmile se vám podaří osvobodit vězněného stalkera Šikulu, dostanete jako odměnu vzácnou pistoli Beretta i s trochou munice a krom pár dalších nezbytností i granát F1.
31.08.2007 |
 
Nový a toužebně očekávaný patch 1.0004 nepřinesl jen pár nepodstatných změn a velké zklamání, ale i kompletní zahrnutí dotáček českého dabingu. A pokud se vám stejně jako mě značná část nelíbí, tady je řešení jak se jej zbavit.
 
Předně je potřeba stáhnout si program DB Unpacker (naleznete jej v sekci Download - Utility) S jeho pomocí rozbalte do libovolné složky archiv gamedata.dbp, který najdete v adresáři s hrou. Až rozbalování skončí, získáte přístup do složky sounds/character_voice.
 
V ní jsou další dvě složky - dialogs a scenario. V dalších podsložkách si již můžete vybírat, které hlasy si ve hře necháte a které bez milosti smažete (dají se přehrát v normálním hudebním přehrávači).
 
Až budete s prací hotovi, vraťte se do adresáře se S.T.A.L.K.E.R.em a archiv gamedata.dbp bez výčitek smažte. Následně vytvořte složku gamedata (pokud ještě nemáte žádný mod) a upravenou složku sounds sem nakopírujte.
30.08.2007 |
 
Jako vždy se na internetu objevilo několik dalších zajímavých modifikací. Vyšel nový Orangemanův mod pack, který již plně funguje pod českou verzí (i s nejnovějším patchem 1.0004), objevil se i UImod, díky kterému si můžeme zcela pozměnit rozložení ukazatelů na herní obrazovce a na závěr jsem uveřejnil novou verzi mého mod packu, který už s nejnovějším patchem problémy nemá. Krom toho se aktualizace dočkala i vlastní modifikace More Weapons Info (verze s instalátorem) a změna se odehrála i v sekci "Modifikace herního systému", kam se kvůli větší přehlednosti přesunul Transport Mod.
29.08.2007 |
 
 
Náhodou som pri hľadaní na YouTube narazil na toto zaujímavé videjko, ktoré zobrazuje najnovší Faiakesov mód pre Shadow of Chernobyl. Noví mutanti, drsní Bloodsuckeri a strhujúca atmosféra podfarbená excelentnou hudbou. Proste tá správna "podívaná" pre každého stalkera...
28.08.2007 |
 
Okolo Stalkera sa teraz moc nedeje. Noviniek je málo a aj o tých sme vás už informovali. Rozhodli sme sa preto využiť tento čas nejako prospešne (dovolenky, bary, užívanie si leta,... ehm. mal som na mysli akčné výlety do Zóny, stalker zrazy v bare 100Rads, lov na mutantov... :)).
A tak vám teraz môžem predstaviť náš nový modul, ktorý rozšíril naše stránky: Modding. Už podľa názvu vám môže byť jasné jeho zameranie. Modul je venovaný úpravám pôvodného Stalkera (Shadow of Chernobyl) a v budúcnosti sa bude venovať aj úpravam predpokračovania (Clear Sky). V module nájdete prehľadný zoznam všetkých módov, skinov a iných úprav, ktoré sú plne kompatibilné a funkčné na najnovšej ČESKEJ verzii hry (momentálne to je 1.0003 + cz dabing).
Rozdelené sú do niekoľkých kategórií podľa toho, čo upravujú (vzhľad, hrateľnost,...). Taktiež tu nájdete české modifikácie a zopár návodov na tvorbu vlastných. Preto ak sa venujete moddingu stalkera, budeme radi ak sa podelíte nielen o vaše výtvory, ale aj o vaše poznatky z tvorby modifikácií.
Veľké ďakujem môžete v súvislosti s týmto povedať nášmu novému redaktorovi (ďalšiemu starému známemu z fóra) datastorovi, ktorý sa o náš nový modul stará. Taktiež môžme poďakovať nášmu partnerovi stalker.filefront.com, ktorý väčšinu ponúkaných módov ponúka na stiahnutie.  
V konečnom dôsledku nový modul nahrádza pôvodnú sekciu venovanú modifikáciám, ktorá sa za ten čas stala neprehľadná a hlavne nebolo vždy jasné, či vám daný mód fungovať bude alebo nie. ENJOY :)

20.08.2007 |
 
 Ruský OFP-modder, ktorý si hovorí megastalker vydal prvú verziu svojho černobyľského módu pre slávnu českú Operáciu Flashpoint. Ako informuje oblivion-lost.de, megastalker skombinoval hrateľnosť S.T.A.L.K.E.R.a s enginom Operácie Flashpoint. Toto dielo viacerí považujú za majstrovské, aj keď engine OFP je už tak trošku zastaralý. V súčastnej 1.0 verzii je dostupných už 60% celej oblasti a na spustenie módu samozrejme potrebujete originálnu verziu Operácie Flashpoint, ktorá sa objavila napríklad aj na LEVEL DVD 122. Černobyľ mód v1.0 pre Operáciu Flashpoint si môžete stiahnuť napríklad z nasledujúceho linku:
 
 
 
Pred pár týždňami sme vás taktiež informovali o českej modifikácii pre OFP - Nightstalkers, ktorej autor sa netají tým, že inšpiráciu našiel v STALKERovi. V súčastnosti prešla domáca stránka projektu zmenou dizajnu a Sumrak zároveň pridal aj veľmi zaujímavé nové videá.
 
GSC Game World informoval o tom, že patch v1.0004 je už pripravený a v súčastnosti ho majú v rukách už ľudia od THQ, ktorí rozhodnú, či sa na nový patch môžeme tešit už v nasledujúcich dňoch.
Chlapci z GSC sú v tejto dobe veľmi zaneprázdnení, keďže termín E3-ojky sa blíži a chcú sa predviesť v čo najlepšom svetle. Prvý build nového projektu je už pripravený a začal sa testovať. Zároveň programátori experimentujú s implementovaním DirectX 10 do enginu.
30.06.2007 |
 
Dnes tu pre vás máme tri mini-modifikácie, ktoré aj keď sú mini, v názve majú max:-)
 
Prvá modifikácia od Massima, nazvaná Max Mód pre počasie nahrádza textúry oblohy v hre realistickejšími textúrami. Snaží sa takisto zachovať dynamickosť oblohy.
 
Druhá - Max Mód pre kompas - nahradzuje štandardný kompas na minimape v hre novým. Nový kompas je jasnejší a jednoduchší.
 
Malá, ale užitočná vychytávka vyzerá byť Show Reward Mod, ktorá zobrazí akú odmenu dostanete za misiu (postrannú úlohu) v ponuke výberu, takže môžete vidieť, či sa oplatí za to riskovať.
 
Naše epické veľdielo - poviedka na pokračovanie V Bare 100RADov sa dočkalo ďaľších pokračovaní, momentálne už 16tou kapitolou v našej webovej verzii s obrázkami. Neváhajte, vstúpte, vstúpte...:-)
12.06.2007 |
 
Dnes tu máme dobrú správu pre všetkých STALKER modderov. Dnes spustili na stalker-game.com stránku pre oficiálnu podporu modifikácií.
 
S pomocou MOD portálu STALKERa si môžete vyhľadať všetky potrebné informácie o SDK, sťahovať alebo uploadovať vaše módy, uverejňovať tematické články, požiadať o asistenciu vývojársky tím...
 
Do diskusie o najnovších modifikáciách sa môžete zapojiť jednak na oficiálnom fóre v troch tematických okruhoch - programovanie, grafika a dizajn, alebo na našom komunitnom fóre - v sekcii Modifikácie a vylepšenia.
06.06.2007 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6]  >7< [8] [9]