• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Máme tu třetí díl našeho seriálu o Clear Sky, ale vzhledem k tomu, že jde o články kratší, tak se podíváme hned na několik škrtů najednou:
 
 
MUNICE

9x39mm SP-5
Munice SP-5 byla vyvinuta Nikolajem Zabelinem a používá celoplášťové jádro, díky kterému má náboj dobrou přesnost. Právě proto se tato munice používá převážně v odstřelovacích puškách, jako například VSS Vintorez. SP-5 má podobné vlastnosti jako verze SP-6, avšak s horší průrazností. Na druhou stranu se díky vyšší letové rychlosti vystřelený náboj dostane dál. Kromě pušky Vintorez se tato munice používá i u pušek VAL a Groza OC-14.

.223 FMJ
.223 FMJ neboli .223 Remington je vysokokalibrová výbušná munice částečně zahrnutá v herním kódu. Jde o náboj s rozměry téměř totožnými jako střela 5.56x45 mm. Rozdíly jsou skutečně malé, proto lze .223ráži  použít i ve zbraních komorovaných na 5.56x45mm - ne však naopak. Jde o jedny z nejužívanějších puškových nábojů ve Spojených státech, uplatňovaných jak v opakovacích, tak i poloautomatických puškách. Ve hře se tato ráže měla dát použít jen v Bozaru a .223 pistoli, leč k sehnání nikde není a nelze ji ani koupit u překupníků. Krabičky s náboji používají stejný model jako střely 7.62x54 mm 7N14 a mají i stejnou ikonu. Všechny texty jsou stejně jako v případě zbylých nepoužitých předmětů nekompletní a hra zobrazí jen string "ammo_223_fmj". Výkonově jde o druhou nejsilnější munici z celé hry, a to hned po .45 ACP Hydroshock.FRAKCE

International Scientific Group - Mezinárodní výzkumná skupina

Šlo o speciální jednotku operující pod záštitou Spojených států, která se měla původně ve hře také objevit. Už ve starém buildu 3120 se nacházela prezentační mapa nazvaná Generátory a v podstatě to byla jen ořezaná verze normálních [a rovněž vyškrtnutých] Generátorů ze Stínu Černobylu, zřejmě sloužící jen jako interaktivní úvodní animace. Skupinu s kódovým označením Delta vedl žoldák Šrám - jejich cesta nejprve vedla skrze velký příkop, jenž pravděpodobně vznikl následkem jedné emise z generátoru. Jeden z členů ISG se během okamžiku spojuje s velitelstvím a hlásí, že se celá skupina dostala na místo určení. Družina je vzápětí napadena skupinou Snorků, ale útok je promptně odražen. Ve chvíli, kdy se všichni vědci dostanou ke generátoru, následuje další blowout a všichni umírají - tedy až na Šráma. Ten je díky členům frakce Jasná obloha dopraven na základnu, kde hra zároveň začíná.

O této skupině se zmiňuje žoldák Hog [v české verzi Kaňour] a popisuje ji jako skupinu bez průvodce. To samozřejmě není pravda - tedy pokud nemělo jít o narážku na to, že průvodce nebyl zároveň členem této skupiny. Vesty jednotky vycházely z přebarvené varianty klasických a vědeckých vest frakce Monolit.

POSTAVY

Kartograf
Legendární stalker schopný nalézt cestu skrz jakékoliv anomální pole, které by jinak kohokoliv zabilo. Kartograf byl rovněž znám jako překupník s nejrůznějšími mapami neznámých oblastí po celé Zóně. Jakmile se objevila anomálie nazvaná "Bublina", strávil spoustu času ztracený v jejím nitru. Odhadem to mohl být zhruba čtyřicet až pětačtyřicet let starý muž se samotářskou povahou a poměrně sešlým vzhledem. Znal velmi dobře své schopnosti a proto se snažil zůstat neutrálem, nijak nezasahujícím do záležitostí ostatních. Útočiště mu poskytovala stará kaple, nacházející se v prostorové bublině. Těsně před vydáním hry došlo ke sloučení této postavy s Lesníkem.
 
12.03.2012 | datastor