• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky

Dnes je tu pro Vás nachystáno další preview k Jasné obloze, které kromě dokola se opakujících faktů obsahuje i několik informací ohledně multiplayeru a dalších herních aspektů. Text se objevil na webu Hooked Gamers.
 
 
Zaměřeno na dokonalost
Jasná obloha je prequel k původnímu Stínu Černobylu, vyvinutého ve studiu GSC Game World. GSC mělo původně obrovské nápady přijít na herní trh s originální hrou s plně otevřeným a žijícím světem, situovanou do žánru first-person stříleček s nemálem RPG elementů (správa inventáře, vylepšování schopností,...). Jak je však pro podobný typ her zvykem, původní Stín Černobylu měl kvanta chyb, přičemž několik z nich vyřešily vydané patche. Jasná obloha by v tomto ohledu měla být optimalizovanější, a to díky přechodu na upgradovaný grafický engine X-Ray a zlepšené umělé inteligenci.
 
Příběh
O příběhu zatím mnoho známo není, snad jen to, že se vžijete do bezejmenného stalkera, který má za úkol zabít Střelce, čili hlavní postavu původního dílu. Hráč si bude moci vybrat, ke které z osmi frakcí se připojí, které si znepřátelí, proti kterým bude společně s ostatními členy skupiny bojovat, a nebo jestli zůstane zcela sám a bude jednat na vlastní pěst, bez jakýchkoliv omezení. Pro dokončení hry nebude potřeba se k nikomu připojovat, ale spojenectví ponese řadu výhod, ať už možnost využít služeb průvodců, kteří vás automaticky přesunou na požadované místo bez toho, aniž byste sami museli něco udělat. Spolupráce s dalšími bojovníky ze spojenecké frakce však nebude v duchu plného rozdávání rozkazů, ale v boji se budou řídit přímo hráčem a poskytnou mu tak nepostradatelnou palebnou podporu. Nepřátelé společně s mutanty budou mimo jiné o poznání inteligentnější a zákeřnější.
 
Zóna
Jak je uvedeno výše, Jasná obloha je opět situována do centra Zóny. Vzhledem k tomu, že se tedy jedná o stejné místo, jako v původní hře, budete některými lokacemi procházet znovu, ale za jiných okolností. Polovinu lokací v Jasné obloze budou tvořit lokace známé z původní hry, zbývající polovina bude zcela nová. Jednou z novou úrovní jsou bažiny (což není zas tak zcela pravda, bažiny se měly nacházet už v původní hře - pozn. red.), které poskytují ideální útočiště pro novou příšeru - bažinného upíra. Ten bude natolik silný, že dokáže člověka vší silou odmrštit do vzduchu.
 
Nový engine a umělá inteligence
Nový herní engine bude nyní podporovat jak DirectX9, tak i DX10, což vám zajistí maximum toho, co váš hardware dokáže ze sebe dostat. Mnohem více detailů se dočká i voda, veškeré herní nasvícení je nyní plně dynamické a skutečně užitečným rysem bude možnost nechat si u konkrétní postavy opravit výbavu, což zabrání v potřebě nosit hned několik nepotřebných pušek. Nepřátelé či spojenci se dokáží krýt za překážkami, a dokonce je v omezené míře možné ničit okolní prostředí (k tomu je ve hře určeno několik objektů). Nově dodané denní rutiny se postarají o to, aby stalkeři pružně reagovali na denní dobu, což prospěje ještě více celkové rozmanitosti během hry.
 
Multiplayer
Jasná obloha bude podle všech potvrzených informací možnost hry pro více hráčů obsahovat, a dokonce se uvažuje, že by v tomto módu bylo možné ovládat vozidla. Nad tím však autoři stále ještě přemýšlejí. Velké naděje se vkládají i do možnosti vylepšení multiplayer editoru, díky kterému si hráči budou moci tvořit vlastní úrovně a (doufejme) i nové singleplayerové mise s vlastními scénáři (tomu se mi zas tak moc věřit nechce - pozn. red.).
 
Na závěr
Jasná obloha dle všech zmíněných informací zlepší téměř všechno, co nakousnul Stín Černobylu. Nový díl by měl vyjít někdy v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku a bude k dispozici jak v klasických kamenných obchodech na DVD, tak i přes službu Steam.
23.02.2008 | datastor