• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky

Jistě víte, že GSC před nedávnem oznámilo, že bude přijímat dotazy od nás, hráčů, a posléze na pět vybraných otázek odpoví. A tady jsou první výsledky, kompletně přeložené do češtiny. Bohužel nic konkrétnějšího se z článku nedozvíte. Pokud byste chtěli i vy přispět nějakou další otázkou a nebo si přečíst i ostatní, navštivte naše fórum.
 
  
1/ Dočkáme se singleplayerového SDK?
Jeho vydání skutečně plánujeme, ale bohužel teď máme spoustu práce s vývojem Jasné oblohy (Clear Sky) a nemáme proto čas na vyvíjení singleplayerového SDK. Ve fázi, v jaké je vývoj SDK v této chvíli, nemůže být vydán a slouží jen pro interní použití. Jasná odpověď tedy zní takto: V brzké době SDK nebude, ale možná později ano.
 
2/ Bude S.T.A.L.K.E.R. i online?
Teď přesně nerozumíme, jak si pojem „online“ vyložit. Pokud myslíte kooperativní mod, tak ten ve hře nebude. Při vývoji první hry jsme všichni tvrdili, že kooperativní mod je nemožný, neboť simulace života je na každém počítači zcela odlišná a její synchronizace je prakticky nesplinitelná. Pokud myslíte klasickou MMOG podobu, tak tu teprve zvažujeme.
 
3/ Bude mít Jasná obloha podporu pro DX8, nebo jen pro DX9 a DX10?
Podporu pro DX8 již neplánujeme. Hra ale umožní plně flexibilní konfiguraci, která bude přesně odpovídat výkonu samotného počítače.
 
4/ Jasná obloha je založena na updatovaném enginu 1.5. Můžeme tedy očekávat dodatečnou optimalizaci a vylepšení výkonu hry, a přibydou i nějaké nové možnosti a funkce? Budou změny použitelné i pro stávající Stín Černobylu?
V CS přibydou nejen nové funkce a větší stupeň detailů, ale celkově je engine optimalizovanější. Vývoj pod DX10 je nyní v plném proudu, který majitelům výkonnějších grafických karet poskytne lepší vizuální zážitek. Pokud jde o změny v SoC, tak k těm nedojde. Stín Černobylu je kompletní, dokončená hra, která bude v budoucnu opravována a vylepšována patchi, které budou opravovat chyby a posilovat hru pro více hráčů. Co se týče systémových požadavků, některé vlastnosti hry, jako například volumetrická světla, budou vyžadovat novější grafickou kartu. Samozřejmě však hra zůstane plně konfigurovatelná.
 
5/ Objeví se v Clear Sky i známé postavy, jako třeba Voronin, Lukash nebo Sacharov?
Nemůžeme vám odhalit cokoliv z příběhu hry, a proto vás odbydeme jen suchým konstatováním, že „hráč se potká s postavami, které zná“. (Skutečně rafinovaná odpověď - pozn. red.).

Zdroj: http://stalker.filefront.com/

 

11.12.2007 | datastor