• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3589
Zaslaných príspevkov: 100875
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky

Aby těch novinek nebylo v poslední době málo, přinášíme další zprávy. Zítra (16.4.2009) CDProjekt přeřadí STALKER: Clear Sky z klasické řady do Platinové edice. Co to pro možné zájemce znamená?

- Cena klesne z 899 na 599 korun českých / 749 korun slovenských (nebo zhruba 25 euro)
- Balení bude obsahovat poslední patch, což je v tuto chvíli 1.5.08. To zamená sice možná míň bugů, ale na druhou stranu bugy můžou i nastat (jak už několikrát padlo kupříkladu špatné vykreslování oblohy a propad framerate do podprůměrných hodnot). Na zahraničních fórech se několikrát objevily i další problémy, kupříkladu pády hry při zapnutém DX10 renderu. Zájemci o modifikace nechť doufají, že se brzy objeví Hispano Patcher, který už v případě Stínu Černobylu řešil problémy s jejich funkčností pod novými patchi s nebývalou jednoduchostí. Na zájem o modifikování se jaksi při vytváření této Platinové Edice nemyslelo...
- Ve hře bude český dabing s titulky, volba anglického dabingu by měla zůstat stejná, jako v dříve prodávaných verzích. Ruštinu si do hry budete muset stáhnout ve formě modifikace.
- V krabici kromě placky s hrou najdete i CDčko se soundtrackem, čtveřicí samolepek s logy frakcí a mapu Zóny včetně polských popisků několika postav (Sacharow, Kryłow, Walerian) - ostatně jeden obrázek vydá za tisíc slov.Ke spuštění netřeba původního Stalkera. Více podrobností naleznete přímo na stránkách CDProjektu. Nenechte se však zmást neaktualizovanými informacemi (například o podzemní části Pripjatě, tu byste hledali marně). Stejně tak i zmínka o možnosti vést jakoukoliv frakci k vítězství není tak úplně pravdivá (lze se přidat jen k banditům, samotářům, Povinnosti a Svobodě), zmínka o podkreslování příběhu je rovněž tak trochu mimo.

Pokud si před koupí o hře chcete zjistit ještě víc informací přímo od zdroje, neváhejte a podívejte se k nám na fórum, kde jsme si Clear Sky rozebrali skoro až na kost - i s jeho neduhy a tím málem pozitiv, co nabízí. Stačí kliknout SEM. Ti línější si můžou začít číst třeba ODTUD a nebo se podívat na trochu starší recenzi na Tiscali, včetně splaškoidní diskuze několika borců. Čest výjimkám.

15.04.2009 | datastor