• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv Jan 18, 2018 10:35 pm

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 2 ] 
 Povídka o Ivanovi a jeho cestě do zony 
Autor Správa
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Povídka o Ivanovi a jeho cestě do zony
Je sobota brzy ráno, a celá naše ves Žabče se začíná probouzet do prosluněného krásného rána za doprovodu kokrhajících kohoutů. Pro sousedy to je ráno jako každé jiné, ale pro mě to je velmi důležitý den. Už od mala žiju tady u bábušky, protože táta zemřel jako likvidátor při černobylské havárii, a máma v Kyjevké nemocnici na rakovinu štítné žlázy. Jak jste možná vydedukovali, tak můj život zasáhla Černobylská havárie, a právě dnes se vydávám na svoji pouť do této zony. Už mám vše sbaleno, starého Makarova od souseda (za flašku vodky) , 3 konzervy, a kozáckou vodku, a ještě asi 100 hřiven. Bábuška mi na cestu upeče bochník chleba, a půjdu na vlak. Hodně těžce můj odchod nesla, ale já toužím po zjištění tátova osudu, protože úředně zešílel, a poté hlady zemřel (čemuž já nevěřím) , ale i po místním bohatství, a místních neprobádaných lesů a luk.

Naposledy jsem se rozloučil se svou rodnou vsí, a vydal jsem se na vlak. Po pár minutách chůze se vynořila polorozbořená a zarostlá bouda, která kdysy byla zastávkou. Netrvalo to dlouho, a už se ze zatáčky pomalým přibrzďovaným tempem blížil motorák sovětské výroby. Byl sice celý prorezlý a rozviklaný (co by jste na Ukrajině čekali), nicméně mě doveze až k hranicím zony.

Asi po 2 hodinách vlak dorazil do stanice Nyvky, která leží asi 15 km od zony. Vydal jsem se tedy na cestu. Zpočátku jsem šel po vyježděné cestě od traktora, ta se však záhy vytratila, a pokračovala jen úzká zarostlá pěšina. Slunce vyselo asi v půlce oblohy, bylo tedy přibližně poledne, a já složil batoh do orosené trávy. Natáhl jsem se do trávy, dal si krajíc chleba a cvakl si vodečky. Slunce vydatně svítilo, a v lesích pod stromy byl náramný chládek, a ptáci líbezně štěbetali.
Idylku mi však překazilo, nepřirozené kvičení, a chrochtání, a přibližovalo se! Okamžitě jsem popadl brokovnici a pomalu našlapoval ke křoví, odkud ten zvuk přicházel. Najednou ze křoví vyběhlo něco vzdáleně připomínající prase. Mělo to těžce zdeformovaný obličej, opuchlé oči, a místo nohou klepeta. Ihned co mě to zmerčilo se to rozeběhlo na mě. Rázem se mi zvedl krevní tlak, srdce se rozbušilo, a tělo ztuhlo. Stihl jsem však tomu tvorovy vypálit do břicha brok, a mrtvé tělo se mi svalilo k nohám.

Byl jsem podělaný strachy, a když jsem se z toho vzpamatoval, popadl jsem batoh, a utíkal pryč. Po chvíly běhu jsem dorazil k zrezlému, a částečně chybějícímu plotu. Na zemi v trávě se povalovala značka s logem radiace, a stálo tu „заборонена зона“ ,neboli „zamořená zona“ Hned mi došlo, že teprve teď stojím před začátkem své pouti.

Naposledy upravil Lenin dňa Sob Dec 16, 2017 7:14 pm, celkovo upravené 1

Pon Dec 11, 2017 6:12 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Povídka o Ivanovi a jeho cestě do zony
toto je moje první povídka, takže nic extra nečekejte. Povídka je na pokračování, a toto je tedy jen poměrně nezáživný úvod. Budu rád za jakékoliv připomínky, dotazy, rady, ale i kritiku s vysvětlením proč, chci se nadále zlepšovat. :wink:

Str Dec 13, 2017 7:33 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 2 ] 

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia