• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Štv Aug 24, 2017 2:14 am

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
 F.O.T.O.G.R.A.F. - česká verze 
Autor Správa
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať F.O.T.O.G.R.A.F. - česká verze
F.O.T.O.G.R.A.F. – česká verze

Určeno pro verzi hry 1.0004.

Oficiální stránky modu:
Kód:
fotograf.do.am

Krátký popis modu:
-- Zcela nový příběh, umožňující hráči vidět Zónu "na počátku času", kdy ještě nebylo nic zaběhnutého, kdy ještě neexistovaly známé zákonitosti, kdy se jednalo pouze o tajemné a neznámé "Něco", co teprve začíná být prozkoumáváno. Na své cestě narazíte na zvláštní a nevysvětlitelné jevy a záhady. Setkáte se se známými postavami z SoC, které se teprve připravují zaujmout své místo v dějinách Zóny a stát se budoucími hrdiny. S Fotografem se na jeho nelehké cestě budou setkávat dezertéři, nájezdníci, banditi, kopáči nebo záhadní pozorovatelé. A samozřejmě bude nutné dokončit to, co ze začátku vypadalo tak snadně, tedy reportáž, a splnit tím svůj hlavní úkol.
-- Pochází od autorů Tajných stezek 2, momentálně autoři pracují na novém modu s názvem Terra incognita.
-- Pozornost a trpělivost při hraní se vyplácí ;-)

Obsah modu:
1) 15 lokací: Predbannik, Výzkumná oblast, Promzona, Bažiny, Rudá ojnice, Les, Bar, Mrtvé město, Pripjať, Sarkofág, X-18, X-16, X-10, Jeskyně, podzemí Agropromu.
2) Hráč hraje za postavu vojenského zpravodaje s přezdívkou Fotograf, který byl do Zóny vyslán prozkoumat podstatu záhadného zdroje energie.
3) Skvělý zvukový obsah. Velké množství vlastního dabingu nebo písní k táboráku, vytvořených speciálně pro tento mod.
4) Nový systém sekundárních questů. Je jich kolem 60 od 6 zadavatelů.
5) Získané znalosti o lidech, mutantech, anomáliích a dalších jevech se postupně zapisují do PDA. Za tím účelem jsou v PDA dvě sekce:
a) Deník - v této části se ukládají informace, které hráč získá od jiných postav nebo po splnění úkolu.
b) Zápisky - v této části se ukládají poznatky získané samotným hráčem během pátrání.
6) Nové skripty pro žízeň, nemoc a zajímavý systém "přeludů" při přítomnosti některých minerálů v inventáři.

Přeměna krystalů:
Artefakty známé z SoC se ve hře nevyskytují. Existují pouze zárodky anomálních objektů, tzv. krystaly. Během průchodu hrou, hráč bude hledat a nacházet různé typy krystalů. Ty pak bude transformovat ve speciálních anomálních zónách, které mají své charakteristické vizuální a zvukové vlastnosti, projevující se v přítomnosti hráče s odpovídajícím párem krystalů.

Krystaly se dělí na aktivátory (na různé typy aktivátorů reagují různé anomální zóny různými způsoby: zvláštní zvuk, specifický vizuální projev a účinek na hráče) a reagenty, podílející se na procesu katalýzy. Výstupem jsou minerály-absoluty, projevující se různorodými regeneračními vlastnostmi.

V anomálních zónách druhého stupně je možný transformační proces absolutů na talismany s ochrannými vlastnostmi (procesu druhé úrovně se účastní dva různé absoluty, z nichž se jeden stává aktivátorem).

A konečně, třetí úroveň katalýzy - transformace talismanů na amulety, mající silné ochranné vlastnosti díky biologickým látkám - částím mutantů, které zde slouží jako reagenty. Anomální zóny nejvyššího (třetího) stupně také mají (stejně jako dvě předchozí) své vlastní charakteristické zvuky a vizuální vlastnosti, které se projevují v přítomnosti hráče s odpovídajícím aktivačním elementem. Ale na rozdíl od prvních dvou, k aktivaci těchto jedinečných zón bude také potřeba speciální detektor, který musí hráč získat.

Hotové recepty neexistují ani je nelze koupit. Hráč musí postupovat samostatně, sbírat jednotlivé ingredience a porovnávat obdržené informace o přináležitosti těch kterých krystalů k určitým anomálním zónám, najít vzorce a sestavit recepty pro přeměnu. Po úspěšné přeměně bude ve zvláštní části PDA (sekce Deník) zaznamenáno podrobně, co, kde a za jakých podmínek vedlo k úspěchu. Za tyto recepty hráč získá významné odměny a možnost dalšího postupu na své cestě k cíli.

Odkaz ke stažení:
Kód:
https://onedrive.live.com/redir?resid=DD4A7827CB6FA444!2339&authkey=!AFOOVWIfAqSsmUw&ithint=folder%2crar

Instalace:
1) SoC ve verzi 1.0004.
2) Adresář "gamedata" ze staženého archivu překopírovat do adresáře, v němž máte hru nainstalovanou. Pokud již hrajete nějaký jiný mod, stávající složku "gamedata" přejmenujte/přesuňte/smažte, nepřepisujte ji.
3) Rozbalit archiv sky_fix.rar a rozbalenou složku gamedata překopírovat do adresáře s hrou (povolit nahrazení souborů).

Postup pro downgrade z vyšších verzí:
pokud máte SoC ve verzi vyšší než 1.0004, stáhněte si soubor bin_v4.rar. Obsahuje složku bin a soubory gamedata.dbb a gamedata.dbp, jedná se o soubory z čisté instalace verze 1.0004.
Proveďte čistou instalaci verze hry, kterou máte. Otevřete složku, kde máte hru nainstalovanou. Smažte složku bin a pak tam vložte tu staženou (důležité je vaši stávající složku bin opravdu nejprve smazat a až pak tam vložit tu staženou, tzn. nepřepisovat!). Dále do herní složky vložte soubory gamedata.dbb a gamedata.dbp. Opět, pokud tyto soubory již ve složce máte (a zřejmě ano), tak ty své stávající nejdříve smažte a až poté tam vložte ty stažené.
V konečném výsledku musíte mít v herní složce následující .db soubory: gamedata.db0-db.9, .dba, .dbb a .dbp. Jakýkoliv navíc smažte (typicky to bude .dbc, možná ještě nějaký).

Jedná se o kompletní překlad; přeloženy nejsou pouze příběhy v PDA (až na dvě výjimky), to už se mi nechtělo dělat a pro průchod hrou nejsou důležité.
Kromě překladu jsem mod nijak neupravoval; pouze jsem zmenšil velikost souborů s texturami, což ušetřilo nějakých 400 MB.

Doporučení:
1) Nepoužívejte quicksave. Hru ukládejte přes menu nebo konzoli.
K tomuto přidávám vlastní doporučení: ukládejte hru do více savů!! Výjimečně se mi totiž stalo, že i při ukládání přes menu se hra špatně uložila a save pak nešel nahrát. Lepší je asi ukládat přes konzoli, u tohoto způsobu jsem problém nezaznamenal.
2) Jelikož jsou v modu dopravní prostředky, je třeba si v nastavení nadefinovat klávesu pro startování.
3) Mod obsahuje úkoly, při kterých bude hráč doprovázet jedno nebo více NPC. Aby se předešlo možným "narušením" logiky postav, do doby splnění úkolu od nich neodcházejte příliš daleko.
4) Příběh modu je postaven tak, že je nemožné nebo jen velmi obtížné jej projít bez pozorného čtení SMS zpráv. Proto si v případě potřeby nainstalujte adaptaci pro širokoúhlé monitory (přibalena v archivu s modem) a SMS zprávy pečlivě čtěte.

Naposledy upravil Mr.Tom dňa Ned Máj 01, 2016 10:37 am, celkovo upravené 4

Štv Feb 26, 2015 7:44 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: F.O.T.O.G.R.A.F. - česká verze
Tento mod jsem prošel téměř až do konce v ruštině a to,že jej někdo přeloží,je splněný sen.Díky moc Mr.Tom !!!!

Sob Feb 28, 2015 6:27 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Nainstalováno,vše funguje jak má a překlad je perfektní.Dík za vše!

Pon Mar 02, 2015 10:12 am
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Není zač :)

Pon Mar 02, 2015 10:51 am
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Čau,jedna chybička s kterou jsem se nesetkal ani v originále a to je záhadná přeměna zbraně v hl, slotu,např. M 16 za grozu a opačně.Mám pocit,že to má spojitost s krystaly,nebo jejich přeměnou v psi anomáliích.

Štv Mar 05, 2015 10:08 am
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Jako že se zbraň z inventáře nevědomky přemístí do slotu a zbraň ze slotu do inventáře? S tím jsem se osobně nesetkal (nebo si toho alespoň nevšiml), ale může to být projev halucinací při přítomnosti určitých minerálů v inventáři, něco jako výpadek paměti. Ty halucinace jsou hlavně vizuální a zvukové, třeba vidíš výbuch nebo slyšíš mutanta, přitom nic takového v okolí postavy není. Jeden talisman dokonce způsobuje náhodné teleportace na jiné místo.

Jestli máš ale na mysli, že se jedna zbraň transformuje v druhou, tak to hledím.. :shock:

Každopádně překladem by to být nemělo, kromě textů jsem do ničeho nezasahoval.

Pia Mar 06, 2015 12:43 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Ano,ta darovaná M16 se mi změnila na Grozu a opačně.A tu teleportaci jsem také ve hře neměl,zřejmě inovace,ale která mě dost štve.Také nechápu proč po injekci od profesora mi ty halucinace nezmizí.Ale samozřejmě chápu,že to překladem nebude.

Ned Mar 08, 2015 5:55 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Pokud jsem to dobře odpozoroval, tak tu teleportaci způsobuje ten žíhaný žlutomodrý talisman. Je třeba ty určité minerály nevláčet s sebou moc dlouho a snažit se je rychle přeměnit na amulety. Nebo odložit do skrýše, kde ale zase hrozí vykradení... A ano, ta injekce od Sacharova moc nefunguje (spíš vůbec), taky jsem nad tím kroutil hlavou.

EDIT: do složky na Google drive jsem přidal archiv sky_fix, který by měl opravit černou oblohu v některých denních hodinách.

Pon Mar 09, 2015 11:41 am
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Díky za překlad a co mě vážně potěšilo, tak fix té oblohy. Válčil jsem s tím i u Soljanky+DMX.

Pia Mar 13, 2015 9:34 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Ještě jednou dík moc za překlad i za fix, ta čtvercová obloha je otřesná. :wink:

Sob Mar 14, 2015 1:34 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Díky za reakce, že se to spravilo. Může za to mé zmenšování souborů s texturami, které v případě textur oblohy z nějakého záhadného důvodu způsobuje tento efekt. Na souvislost jsem ovšem přišel až teď.. :?

Sob Mar 14, 2015 8:41 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Modifikaci jsem celou prošel v polštině.Díky za češtinu,velmi rád zahraji znovu v češtině.V zóně vykrádá skrýše dědek Zapadlo.Až na něj narazíte tak ho nezabíjejte (vlastní zkušenost).Má totiž vypečeného potomka který Vás bude okrádat dále.Musíte pro něj splnit úkol a oddělat ho až potom.Pak je od krádeží pokoj.Ty závratě zlikvidujete jen třemi vědeckými lékarničkami rychle po sobě.Čím déle se pohybujete v zóně transmutací krystalů,tím rychleji jsou zpět.Tady je polský návod na to jak hrát a čeho se vyvarovat.Krystaly mně nikdy nezpůsobily záměnu zbraně.To bude chyba někde jinde.

Porada:
http://www.stalkeruniverse.home.pl/inde ... opic=459.0

Pon Mar 30, 2015 6:36 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
@Mr.Tom

Prosím nebyla by ke stažení jen čeština?Mód mám již stažený z ruska.

Pon Mar 30, 2015 6:42 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
To bohužel, jenom češtinu jsem z modu nepitval a pitvat nebudu. Stáhnout si to znova snad není takový problém.

K tvému prvnímu postu bych ještě doplnil, že stejně tak je možné vyléčit nákazu z podzemí, pokud tam vlezete bez ochranného obleku (v tomto případě mi stačily dvě vědecké lékárničky).

Uto Mar 31, 2015 10:30 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Zdravím, padá tento mód často? Zaujal ma a preto som si znova nainštaloval STALKERa. Zatiaľ mi to padlo 2x. Prvý krát ked som sa na začiatku chcel pozhovárať s vojakom a potom ešte keď som vystrielavaľ nájazdníkov. Neviete čo s tým môže byť? A mám hodiť aj výpis z logu?

Sob Apr 25, 2015 9:38 am
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 45 ]  Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia