• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
         | scorpions.cz | cheater.cz | gta.cz | mafia | gothic | nfs | tgames | doom3 | worms | webtech | ...

Datastors ModPack: Clear Sky Datastors ModPack: Shadow of Chernobyl Nebuďte lamy!
Zobraziť témy bez odpovede | Zobraziť aktívne témy Aktuálny čas je Str Apr 26, 2017 8:30 pm

Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Ďalší
 Narodnaja Soljanka + DMX mod 1.3.5 – český překlad 
Autor Správa
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Poslať Narodnaja Soljanka + DMX mod 1.3.5 – český překlad
Narodnaja Soljanka + DMX mod 1.3.5 – český překlad

Určeno pro verzi hry 1.0004.

Provedené úpravy:
- zmenšena velikost textur
- doplněny chybějící soubory s ruským dabingem
- doplněny hudební soubory do MP3 přehrávače
- Arťom Kulinar, Sjak, Vasil a Rabinovič mají vlastní fotky
- odstraněn "horror time"
- výrazně prodlouženy intervaly mezi expanzemi
- zrevidován obsah skrýší (snížena kvantita předmětů, vyřazeny potraviny a až na výjimky také zbraně a obleky)
- dopracován oblek SKAT-15M (všechny varianty vylepšení)
- rozlišeny vlastnosti stalkerských obleků "Veterán-1", "Veterán-2" a "Veterán-3"

- doplněn chybějící ruský dabing v Temném údolí
- doplněny detailní informace k některým úkolům
- změněny některé ikony a textury
- změněna fotka Označeného
- změněn vzhled Střelcova teleportu a detektoru izomorfů
- upravena mřížka inventáře (zobrazí více věcí)
- opraven problém se zakrytým posledním řádkem inventáře při skrolování
- při psaní v PDA je možno používat českou znakovou sadu

- při úkolu "Dokumenty za vodku" stačí Šerstjukovi přinést 12 vodek místo 20
- prodloužena doba na krádež dokumentů z armádního stanoviště v Kordonu
- přidána odměna za přinesení nástrojů Mudrcovi
- zvýšena odměna za prodej nalezených věcí Shadowsovi
- informace o lokacích od Suslova zdraženy z 1500 na 5000 rublů
- z místnosti s Duchovým tělem v X-16 odstraněny flaksy, psi a pseudopsi
- snížena odolnost behemota (bibliotekar)

- snížena nosnost postavy
- postava má častěji hlad
- u mrtvol omezen výskyt jídla a obleků
- omezen výskyt anomálií
- upraveny parametry brokovnicových nábojů
- zvýšena účinnost u většiny nábojů (kromě brokovnicových)
- u několika zbraní nahrazena chybná munice správnou
- opraven zpětný ráz u Dragunova SVD Mk2 (nyní je opravdu snížen, nikoliv zvýšen)
- snížena nosnost exoskeletonu banditů

- obnoveno zobrazování parametrů zbraní
- k popiskům všech nábojů doplněn kompletní výčet zbraní, které daný náboj používají
- upravena struktura některých dialogů u Práskače
- opraven začátek dialogu u Sjaka

Aktualizace 13.01.2016:

- upravena spousta dialogů, aby lépe odpovídaly ruskému originálu
- doplněn překlad deníků kontrolera
- doplněn překlad historek vyprávěných NPC
- doplněn překlad dialogu s Blendem
- u Suslova odstraněn dialog na získání e-booků (nebyly přeloženy a vzhledem ke svojí velikosti zbytečně zatěžovaly herní zdroje)
- změněna jména několika NPC (Společník -> Docent, Torgash - Šedivec, Core -> Žila, Zhora -> Žora, Le Havre -> Havr, Boatswain -> Bocman, Lightning -> Molnija)
- laboratoř X-19 přejmenována na X-10
- odstraněn problém se zobrazováním oblohy (vráceny původní textury)
- odstraněn pád hry s chybou "Can't find variable immunities_sect in [hunter_novice_outfit]"

Odkaz ke stažení:
Kód:
https://drive.google.com/folderview?id=0Bxxku7vKQIgTSnpleUVYSGo2WEk&usp=sharing

Instalace:
1) Čistá instalace Shadow of Chernobyl ve verzi 1.0004.
a) Pokud máte originál v nižší verzi, pod výše uvedeným odkazem si stáhněte kumulativní aktualizaci na verzi 1.0004 a nainstalujte ji.
b) Pokud máte originál ve vyšší verzi (tj. 1.0005 nebo 1.0006), postupujte následovně:
* Z výše uvedeného odkazu stáhněte soubor bin_v4.rar. Obsahuje složku bin a soubor gamedata.dbb (jedná se o soubory z čisté instalace verze 1.0004).
* Proveďte čistou instalaci verze hry, kterou máte.
* Otevřete složku, kde máte hru nainstalovanou. Smažte/přejmenujte složku bin a pak tam vložte tu staženou (důležité je vaši stávající složku bin opravdu nejprve smazat nebo přejmenovat a až pak tam vložit tu staženou, tzn. nepřepisovat!). Podobným způsobem postupujte i se souborem gamedata.dbb, tedy pokud ho již ve složce máte (a zřejmě ano), tak ten stávající nejdříve smažte a až poté tam vložte ten stažený.
* V konečném výsledku musíte mít v herní složce následující .db soubory: gamedata.db0-db.9, .dba a .dbb (celkem tedy 12 .db souborů). JAKÝKOLIV DALŠÍ SMAŽTE.
* Pokud máte Steam verzi, je nutné zakázat automatické aktualizace.
2) Stáhněte archiv s překladem, rozbalte a rozbalené složky bin a gamedata nakopírujte do složky, kde máte hru nainstalovanou (v případě složky bin povolte přepsání). Pokud v herní složce již složku gamedata máte, tak ji přejmenujte/přesuňte/smažte, nepřepisujte ji!
3) Hru spouštějte pomocí zástupce na ploše s parametry -nointro -noprefetch.

Pár poznámek k hardwarové náročnosti: mod je vzhledem ke své velikosti náročný na systémové prostředky, ale už má přece jen pár let, takže na dnešním hardwaru by se neměly vyskytovat výraznější problémy. Je nutné mít 64 bitovou verzi operačního systému, na 32 bitové verzi bude hra trpět nedostatkem paměti. Vhodná je instalace na SSD disk, zkrátí to nahrávací časy. Pod výše uvedený odkaz jsem vložil dvě utility, které by měly přispět k hladšímu běhu hry. Podrobný popis je u nich přibalen.

Známé problémy:

Chybějící kontroler v chodbě pod Jantarem - v chodbě pod Jantarem se neobjeví kontroler, jehož vyfocení vám zadal Klenov. Tento problém jsem vyřešil úpravou modu tak, že fotku kontrolera hráč obdrží současně s pořízením fotky mozku v X-16. Při fotografování je nutné vyprázdnit slot pro příruční zbraň, jinak se pořízení fotografie nezdaří.

Nedostupný průchod Limansk -> Mrtvé město - tento průchod je umístěný na nepřístupném místě a nelze ho používat.

Naposledy upravil Mr.Tom dňa Štv Jún 30, 2016 11:44 am, celkovo upravené 14

Sob Aug 11, 2012 12:54 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Poslať Re: Narodnaja Soljanka + DMX mod 1.3.5 – český překlad
Ahoj, výborná práce ale musím se zeptat. Mám už hru celkem rozehranou a tak by mě zajímalo, jestli můžu starou "gamedata" složku jen překopírovat touto novou a frčet dál... Jo a ještě něco, co je to ten horror time? :D

EDIT: Bohužel, ikdyž se to netýká přímo tvé práce, upload na edisk nebyl zrovna nejšťastnější volbou... :?

Naposledy upravil ALuminium dňa Sob Aug 11, 2012 10:27 pm, celkovo upravené 1

Sob Aug 11, 2012 6:53 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
super včera som daval prispevok,kde to najdem komplet,ale najskor dohrajem s DMP :D

Sob Aug 11, 2012 7:59 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
ALuminium píše:
Ahoj, výborná práce ale musím se zeptat. Mám už hru celkem rozehranou a tak by mě zajímalo, jestli můžu starou "gamedata" složku jen překopírovat touto novou a frčet dál... Jo a ještě něco, co je to ten horror time? :D

EDIT: Bohužel, ikdyž se to netýká přímo tvé práce, upload na edisk nebyl zrovna nejšťastnější volbou... :?

Překopírovart starou gamedata určitě není dobrý nápad. Dost pochybuju, že by vůbec fungovaly stávající savy.

Horror time bylo to, že jednou za čas na nějakou dobu zežloutl obraz a všude se začaly rojit zombie... mně to přišlo akorát otravný, proto jsem to deaktivoval. Stejně tak jsem prodloužil intervaly mezi blowouty, protože když už hraješ delší dobu a blowout máš každou chvíli, tak to akorát otravuje. Ale všechno se dá jednoduše vrátit, kdyby měl někdo zájem, řeknu jak.

Kam bys ten upload doporučoval? CZShare se nelíbí, edisk se nelíbí.. vám se taky člověk nezavděčí. :D

Ned Aug 12, 2012 8:10 am
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
niekde kde možem stahovat aj viac ako jeden link za den 8)

Ned Aug 12, 2012 9:26 am
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
Příklad by nebyl?

Jinak na edisku rozhodně můžeš stáhnout víc jak 1 link za den. Akorát když nemáš placený účet, tak nemůžeš mít víc stahování současně. Dneska mají prakticky všechny upload servery bezplatnou omezenou variantu a placenou neomezenou, takže to si moc nevybereš.

Taky se na to můžu vykašlat a nenahrávat nikam nic. :P

Ned Aug 12, 2012 10:18 am
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
@Mr.Tom: souhlasím.Kdo chce, zaregistruje se, zaplatí si a stáhne si vše.A Tobě díky za Tvoji práci! :)

Ned Aug 12, 2012 11:16 am
Profil WWW
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Mno, třeba server dataport.cz nebo speedfile.cz mají prakticky neomezené free stahování, takže výběr rozhodně je. Jak říkám, netýká se to přímo tvé práce a kdyby šlo stahovat víc jak jeden soubor denně, už bych to měl a kdybys souhlasil, reuploudnul bych to na vícero serverů aby si mohl každý vybrat. A aktivovat si účet by nebyl problém třeba v případě czshare, kde mají přívětivé ceny. Jen pro srovnání: Na czshare dáš 99 kč za 100GB a na edisku dáš 100 kč za 30GB. A vzhledem k tomu, že z edisku už nikdy nic stahovat nebudu, rozhodně se mi aktivace nevyplatí... ;) Toť ode mě vše takže jestli to někdo stáhnete, určitě potěšíte mnoho příchozích po vás. :) Jo a ještě něco, doufám, že už jsi tedy udělal všechny nezbytné úpravy aby to frčelo páč rozehrávat to celé od znova je na prd. :D

EDIT: Jo a tím překopírováním jsem spíš myslel vymazat starou a nakopírovat novou. No ať tak nebo tak, první to vyzkouším a pak přinejhorším rozehraju novou hru no...

Ned Aug 12, 2012 11:42 am
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
ja ti dakujem za tvoju pracu a ochotu,len hovorim že to fakt nejde stahnut viac ako jeden za den,presnejsie jeden link za 24 hodin pri bezplatnom učte.No co počkam si par dni :D...nejsem nevdecny,len som pripomenul ako to je.

Ned Aug 12, 2012 1:51 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
OK, netušil jsem, že free stahování je omezeno na 1 na den. Mně taky šlo hlavně o to, aby tam ty soubory vydržely co nejdéle a nebyly třeba po 10 dnech nestažení odstraněny. Původně jsem to chtěl dát na czshare, ale tam ten upload nějak blbnul.

Jinak pokud to bude mít někdo stažený a bude ochotný to uploadnout někam jinam, tak samozřejmě nejsem proti. Akorát bych pak poprosil poslat mi PM s odkazy a doplnil bych je do prvního příspěvku pro větší přehlednost. Já už to znova uploadovat nebudu, pro mě je to práce na cca 6 hodin a to mi jednou za čas bohatě stačí.

ALuminium: jak už jsem psal, ty starší savy můžeš zkusit, já jsem to netestoval, ale dost pochybuju, že to poběží. Přece jenom oproti DMX 1.3.1. je tam spousta nových věcí. Pokud vydám další verzi překladu, tak už to bude jenom dodatek bez nutnosti rozehrávat novou hru (maximálně by se překlad některých textů v rozehrané hře neprojevil, ale toho by bylo minimum).

Ned Aug 12, 2012 6:47 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Ok, já pak reupload klidně udělám ale až za 6 dní no... Každopádně doufám, že už to rozehrávám naposled a další čeština bude brzy a fungovat. ;) Jinak, jaktože je to skoro stejně velké jako ta 1.3.1 když říkáš, že je tam spousta nových věcí?

Ned Aug 12, 2012 7:02 pm
Mírně zkušený
Mírně zkušený
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
To se musíš zeptat autora DMX modu, ne mě. :) Ale nové věci nemusí nutně znamenat giga navíc.

Jinak do prvního příspěvku doplněna záplata opravující pád hry kvůli azbuce (silenńer.dds).

Ned Aug 12, 2012 8:24 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
Mr.Tom,díky za tvoji práci,já nemám problém zaplatit 99.kč,spíše mi vadí,že se mi nepřeložená část textů nezobrazuje korektně v azbuce,kterou přečtu a trochu i přeložím,ale ten chaos místo azbuky je nepřeložitelný.Porad,co s tím,dík.

Pon Aug 13, 2012 12:22 pm
Zelenáč

Odpoveď s citáciou
sa možem na to vyprdnut :? ,pri stahovani mi vyplo pc,takze mozem zase pockat 24 hodin,nez si stahnem až druhy link part2. :(

Pon Aug 13, 2012 1:03 pm
Zelenáč
Obrázok užívateľa

Odpoveď s citáciou
jDownloaderem staženo za 3,5 hodiny komplet. Zadarmo. Jdu na to opět Tome, i když jsem to nikdy nedohrál, asi proto, že mi umřely důležité postavy. Tak snad nyní.

Pon Aug 13, 2012 1:41 pm
Odpovedať na tému   [ Príspevkov: 600 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Ďalší

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť