• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3292
Zaslaných príspevkov: 100769
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky

Nadcházející neděli si zpestříme rozhovorem s Olegem Yavorskym, který nás tentokrát zasvětí do "tajů" ohlášeného televizního seriálu, vycházejícího z herní předlohy. Ten by měl být podle všech informací vypuštěn souběžně s druhým (a doufáme, že plnohodnotným) dílem někdy v roce 2012.RPS: Jak jste vlastně přišli k myšlence vytvořit televizní seriál? Není to přece jenom trochu odklon od vydávání her?
Yavorsky: Společně s vydáním Stínu Černobylu v roce 2007 jsme začali se sérií románů inspirovaných právě herním světem. Ty byly publikovány v ruštině a němčině a počet knih zatím překročil hranici 45 dílů. Za posledních dva a půl roku se v Rusku Stalker stal jedničkou na poli ruské sci-fi tvorby. Celkem se prodalo už přes pět milionů kopií a prodej her je na tom celosvětově v podstatě stejně. Svět Stalkera ještě pořád nabízí tolik záhad a nezodpovězených otázek, že vlastně ani není žádná lepší možnost, než vyrobit televizní seriál. Filmová tvorba se samozřejmě od herní produkce hodně liší, ale pracujeme s profesionály a tím pádem se nám dostává spousta dalších možností, jak se přiučit něčemu novému.

RPS: Jak moc se GSC zapojilo do výroby seriálu?
Yavorsky: Nad děním máme prakticky plnou moc. Podílíme se na scénáři, vybrali jsme režiséra, rozhodujeme o obsazení a stejně tak máme kontrolu nad samotným natáčením a produkci.

RPS: A tohle všechno si financujete sami?
Yavorsky: Přesně tak.

RPS: Co od seriálu v rámci příběhu vlastně očekáváte? Který z herních Stalkerů tak bude televiznímu příběhu nejblíž?
Yavorsky: Pravdou je, že televizní série nebude vycházet z žádného herního děje, ale bude se jednat o nový příběh. Ten bude založen na reáliích z herního univerza. Jsme si plně vědomí všech rozdílů v přístupu k výrobě filmů, her nebo knih a proto jsme začali psát takový příběh, který je pro filmový žánr nejvhodnější.

RPS: Jak moc bude seriálová adaptace věrná svojí herní předloze?
Yavorsky: Nebyl by to S.T.A.L.K.E.R., kdyby se v něm neobjevil Černobyl, radiace a mutanti. Toho všeho se samozřejmě dočkáte. Nechali jsme si tolik kontroly hlavně proto, abychom se ujistili, že seriál bude mít k hernímu světu opravdu blízko.

RPS: Objeví se v seriálu nějaká scéna ze hry?
Yavorsky: Konkrétních herních událostí se zřejmě nedočkáte, ale objeví se tady několik postav z právě chystaného "druhého" dílu.

RPS: Kdy se na seriál budeme moci podívat? Poběží všechny díly jen v televizi a nebo se dočkáme i internetového vysílání?
Yavorsky: Chystáme se ho uvolnit souběžně s vydáním hry, takže dřív než v roce 2012 seriál neuvidíte. Nejdřív chceme zahájit televizní vysílání a pak možná i přes internet. Ještě pořád ale nejsme zcela rozhodnutí.

Diskuzi k seriálu najdete stejně jako minule pod tímto odkazem, takže pokud budete chtít předhodit i svůj názor, s klidným srdcem můžete.

Zdroj: rockpapershotgun.com
20.11.2010 | datastor