• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Official S.T.A.L.K.E.R.

Promote Your Page Too
Registrovanch uvateov: 3192
Zaslanch prspevkov: 100648
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6]  >7< [8] [9] [10] [11] [12] [13] 


Tak sme sa predsa len dočkali!
 
V priebehu dnešného popoludnia boli pracovníci Xzone vyzdvihnúť nové a očakávané pokračovanie STALKERa - Call of Pripyat u vydavateľa, aby sa následne mohlo hneď zajtra ráno začať s balením a odosielaním pre tých prvých z vás, ktorí si hru objednali už dávno dopredu.
 
Vďaka tomu prví šťastlivci dostanú nového STALKERa už v piatok ako skorý vianočný darček, alebo neskorého Mikuláša (ale len tí, čo poslúchali - haha). V obchodoch sa Volanie Pripjaťe začne predávať rovnako v piatok.
 
Toť Maxim Gorkyj info od Martina Schovanca, ktorý ešte dodáva: Specialni krabicky jsou zatim jeste dostupne, takze pocitame, ze budou s hrou pridavany jeste par dni od vydani a bude to idealni vanocni darek pro fanousky tohoto zanru.
09.12.2009 |
 
Image Hosted by ImageShack.us
Vzhledem k tomu, že Vánoce už jsou skoro za rohem, dovolili jsme si pro Vás připravit jeden speciální dárek. Dnešním dnem je k dispozici finální verze češtiny pro Volání Pripjatě, která si už vysloužila dost zájmu i na našem diskuzním fóru. O co vlastně jde? Jedná se o náš vlastní soubor kompletních titulků včetně plně otextovaných videí. Titulky byly navrženy tak, aby co nejvíc seděly k postavám - proto neočekávejte spisovně hovořící stalkery, rozjímající nad původem emisí, ale Zónou ostřílené veterány, kteří nejdou pro ostřejší slovo daleko. Ono stejně nezní moc dobře, když postava začne řvát "Chyťte toho prašivého vojáka dříve, než donese všechny tajné dokumenty místním překupníkům".

Překlad trval kvůli velikosti souborů poměrně dlouho, stejně jako následná korektura, opravy a další dodělky. Je v něm však kus poctivě odvedené práce, na které se krom mojí maličkosti podílelo i několik dalších kolegů z fóra - jmenovitě tedy Anreil, Alcapaja, Střelec, Beestar, Scad, Denerick, mnn, KREB, TmsK. Škoda jen, že se plně neprojevili ti, kteří nám termín vydání překladu vytýkali a sami se chvástali tím, že by to bez potíží sami zvládli za tři dny i s jedním prstem v nose.

Nuž to by bylo z informační stránky vše, teď přejdeme k další části: jsou k dispozici dvě verze, ta první s instalátorem a ta druhá ve formě klasického gamedata archivu. Obě jsou stejné, záleží tudíž jen na tom, jakou volbu preferujete - stahovat můžete ODTUD. Čeština je plně funkční jak pod verzí 1.6.00, tak i opatchovanou 1.6.01. K překladu byl rovněž použit základ ze s-cop projektu, který byl následně ještě obsahově doplněn.

Pokud by se i tak někde objevily nesrovnalosti nebo překlepy, neváhejte a reportujte nám to v patřičné sekci na fóru.
 
08.12.2009 |
 
Do naší redakční vánoční fusekle s předstihem přišel první dárek, tentokráte v podobě nového kalendáře se záběrem Mostu Proměny - nepřehlédnutelné to dominanty bažinatého Zatonu.  K mání je jako vždy verze běžná i širokoúhlá. Stačí si jen vybrat.

 
 
01.12.2009 |
 
Martin Schovanec z Xzone nám odhalil ďalší obsah toho, čo bude obsahovať krabička s novým Stalkerom - okrem zvyčajnej mapy a manuálu sa môžme tešiť na päť krásnych pohľadníc zo Zóny.
Teda česko-slovenská verzia bude takmer identická s tou poľskou. Jediný rozdiel je v dátume vydania - naši severní susedia ju budú mať v rukách už tento piatok - 27.11. Na toto si teda ešte 2 týždne počkáme:
Viac info o poľskej verzii na http://stalker.pl/
24.11.2009 |
 
Na vědomost se dává, že konečně víme, co dostaneme jako dárek k Volání Pripjati. Nebude to ani maska, ani Kalašnikov, dokonce ani pravý kančí zub, nýbrž plechová krabice s logem hry.
 
Martin Schovanec z X-Zone ještě dodává:
 
Xzone se stava patronem her ze serie Stalker. Po knizce od ruskych autoru Strugactich k prvnimu dilu, plynove masce k druhemu, ted prinasime specialni plechovy box s motivem hry na viku.
      Kdo vcas predobjedna, dostane spolu s hrou tuto limitovanou plechovou krabicku. Rozměr krabičky: 220x160x25 mm. Nabidka je kusove omezena a pocitame, ze do vydani (11.12.) bude jiz kompletne rozebrana. Kdo do tedka jeste vyckaval, tak ted by uz nemel.  
21.11.2009 |
 
Tak, vážené stalkerstvo, po dlhšom mlčaní konečne prinášame hodnotné správy z našich luhov a hájov - a to najnovšie info priamo od pána Martina Schovanca z X-Zone. Uvádzame v pôvodnom znení s titulkami:
 
Zdravim,
behem max. nekolika dnu oznamime bonus ke hre STALKER: Call of Pripyat, ktery bude jen na Xzone exkluzivne.
 
Dale mohu potvrdit nekolik skutecnosti:
 
a) na prekladu se podileji stejni lide jako u predchoziho dilu, tzn. ze kvalita a vyrazivo ve hre apod. bude zachovana
b) byl potvrzen termin vydani na 11. prosince tohoto roku
c) hra je jiz prelozena a je ve vyrobe, posun by tedy nemel zadny nastat (max. radove dny), tzn. jeste pred Vanoci se hry dockame a myslim, ze to bude pro plno ctenaru vaseho webu super darek :-D
  
To si myslíme aj my a dúfame, že okrem plyšového snorka pod stromčekom sa dočkáme aj hry! Predobjednať Volanie Pripjaťe z X-Zone môžete aj u nás - cez odkaz na pravej strane webu, alebo kliknutím na predchádzajúci odkaz.
20.11.2009 |
 
Tak, ani sme sa nenazdali že by bola nejaká jeseň, alebo podzim a už tu máme november, alebo teda listopad, keď nepadajú len listy, alebo ožralí stalkeri, ale aj veľké sľuby a teploty na bod mrazu. Ale dosť bolo rečí, prej Šlauch už se vyptává po kalendáři, tak mi bolo taktne naznačené aby som držal hubu a linkoval. Ako vždy - v dvoch verziách - páči sa:
 
 
 
 
04.11.2009 |
 
 
 
GSCčku se sice nepovedlo stihnout předem oznámený termín, který s patchem počítal ještě do konce října, ale nakonec přeci jen k mání je. V balíku o velikosti kolem 40 MB naleznete kupříkladu:

Opravy singleplayeru:
- Chybová hláška gamedatascriptsxr_effects.script:1288:attempt to index global 'npc' (a nil value)
- Chybová hláška xrGame.dll, CxIOFile:: Scanf ()
- Chybová hláška any vertex in patrol path [...] is inaccessible for object [...]
- Chybová hláška Arguments: bad node in heap
- Chybová hláška bone  PHGetSyncItemsNumber ()
- Pád hry při zobrazení historie zpráv v PDA
- Pád hry během misí Jen jedna rána (Pripjať), Dohoda (Zaton), Výzkum anomálií (Jupiter), Rukojmí (Jupiter)
- Pád hry během nahrávání oblastí
- Pád hry při předávání materiálu Ašotovi (Jupiter)
- Pád hry během rozhovoru se Sovou (Zaton)

Opravy pro multiplayer odbydeme jen stručně - došlo ke zlepšení síťového kódu, celého anticheatového systému, pádu hry během připojování na server a během připojování se ke GameSpy. Krom toho by měly být vyřešeny problémy, spočívající v pádu během zobrazení statistik a obtíže během respawnu postavy.

Patch je pochopitelně k dispozici prozatím pro ruskou verzi hry, kterážto je jako jediná k dispozici. No a pokud se objeví přímo v základu "naší" prodejní verze, to je ve hvězdách. Stahovat můžete ze stránek GSC. Funkce dřívějších uložených pozic by neměla být ohrožena.
 
04.11.2009 |
 
Dnešní den si pro nás stalkery přichystal zajímavé odhalení - Volání Pripjatě by se v Čechách mělo objevit už v polovině prosince a dle informací na (X)Zone dokonce v češtině. O tu by se měla postarat Cenega, která je už mezi hráčskou obcí notně známá díky neustálým odkladům spousty ohlášených titulů (kupříkladu datadisky k Fallout 3). Jenže i tady je háček... informace na (X)Zone se poněkud rozchází s tím, co píše sama Cenega - ostatně podívejte se sami.

Dodatek:
Podle nejnovějších informací přímo od Martina Schovance se situace má následovně:
 
Na priprave nejakeho bonusu se pracuje, snad jiz brzy :)
Na strankach Cenegy maji uvedene stare info jeste. Jinak na lokalizaci se maji podilet stejni lide jako na predchozich dilech.

27.10.2009 |
 
Jak nečekané... V plánu je (alespoň podle informací na StalkerHispano) první patch pro Call of Pripyat - a dokonce údajně ještě teď v říjnu. To, že sám Stín zastíněn nebude, víme dávno - zajímavější ale je podívat se, co všechno se tedy má změnit.

Krom opravy několika herních pádů má dojít hlavně k začlenění podpory DX11 a následné optimalizaci, vylepšení podpory desek s integrovanými grafikami od Intelu, kvalitnějších textur na 32-bitových systémech, přidání možnosti spustit hru ve více uživatelských účtech a nebo třeba vylepšený nůž (těžko říct jak, ale snad se k němu nebude dát přimontovat tlumič).

Od obecných změn přejdeme rychlým krokem k úpravám singleplayeru, kde toho taky dost hapruje. Převážně jde o možné pády vlivem chyby v xr_effects.scriptu, nesrovnalosti v požadavcích u Ašota, nemožnosti pokračovat dále ve hře po dokončení mise One Shot ("Jen jedna rána") a o další neduhy. Namátkou vyjmenujme kupříkladu:
- Arguments: bad node in heap
- any vertex in patrol path [...] is inaccessible for object [...]
- bone <obj-> PHGetSyncItemsNumber ()
- xrGame.dll, CxIOFile:: Scanf ()

Změny postihnou i multiplayer, třeba od klasické optimalizace síťového kódu přes zlepšení anticheatové ochrany, opravy pádu během připojování se k serveru, až po odstranění pádu hry během respawnu hráče a tak dále a tak dále.

Uložené pozice by prý měly být kompatibilní s původní verzi 1.6.00.

23.10.2009 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6]  >7< [8] [9] [10] [11] [12] [13] 

Zcela kompletní překlad hry STALKER: Call of Pripyat, vytvořený speciálně scorpions komunitou. Přeloženy jsou nejen texty v běžných dialozích, ale i všechny animace. To vše bez zbytečné spisovnosti.
Budete-li mít jakékoliv otázky, stačí navštívit naše fórum, kde najdete i odkazy ke stažení.
(0) 2018-05-29 18:01:00-S.T.A.L.K.E.R. 2 a hledání vydavatele na E3