• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Official S.T.A.L.K.E.R.

Promote Your Page Too
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4]  >5< [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] 


Stalkeři školou povinní se už na první září těšili zhruba tak, jako Beestar na zdraženou vodku. Sezení v nepohodlných školních lavicích se zavěšeným Kontrolérem na tabuli si však můžete alespoň trochu zpříjemnit novým kalendářem.
 
 
 
 
 
01.09.2010 |
 
Steam opět slevňuje a znovu se dostalo na ozářeného Stalkera. Tentokráte je k dispozici balíček Stínu Černobylu a Call of Pripyat (Clear Sky z pochopitelných důvodů ve výběru nefiguruje) za krásných sedm a půl euro - což je v přepočtu ani ne dvoustovka. Akce trvá do konce víkendu.
 


Víc informací společně s možností koupě najdete ZDE.

20.08.2010 |
 
Na dveře nám zaklepal srpen a stejně jako na začátku minulých měsíců, i teď k nám rychlostí blížícího se blowoutu míří kalendář. Nejeden stalker by dal poslední vodku za to, že jde o předlohu jednoho z domků v Kordonu.
 
 
 
03.08.2010 |
 
Motiv pro červencový kalendář si GSC vybralo až překvapivě trefně. Pro nikoho zřejmě nebude novinkou, že letošní červenec začal vskutku tvrdě - nepříjemným horkem, žádným průvanem a kvetoucím rostlinstvem, což potěšilo převážně alergiky. Ti konečně využili plynovou masku od X-Zone a do sumek, kam jindy ládují zásobníky do kalašnikova a pár balení lékárniček, nyní hbitě zasunuli lahvičky nosních sprejů, krabici papírových kapesníků a vydali se na cestu, na jejímž konci však nečekaly artefakty, nýbrž pootevřené dveře nejbližší lékárny. Ti, kteří neměli tolik štěstí, dopadli všelijak... ostatně taková již jsou pravidla Zóny. Pokousání od mutovaných čmeláků o velikosti školního autobusu bylo tím nejmenším, co na dobrodruhy čekalo. Většina stalkerů zcela nedobrovolně končila na nemocničních lůžkách, která si teď můžete dokonce prdnout na plochu (i když tahle zrovna moc nemocniční nejsou). Já, hned jakmile sundám pylem obalenou masku a vysypu na stůl vlastní příděl prášků na alergii, to asi udělám taky. 

A pak že se ta plynovka nikdy nebude hodit...

05.07.2010 |
 
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat se dnešním dnem dostal do edice Best Games. Co to pro nás znamená? Jednak zlevnění na 499 Kč (X-Zone) a druhak nový, epicky hnusný DVD obal.
 
Nepovedená čeština od Cenegy bohužel zůstává (nucená aktivace hry po internetu zřejmě rovněž), ale ten první neduh se aspoň dá napravit.

Identický je i dabing v ruštině a angličtině. Pokud budete mít štěstí, dostanete celou hru i v plechové krabičce (zřejmě o ni hned po vydání nebyl zájem a tak zůstala ve skladech k pozdějšímu použití). Krom letáku s motivem z Crysis 2 a kartonové vnější krabičky už další věci navíc nečekejte.


04.06.2010 |
 
Nový měsíc je tady a s ním i další stalkerský kalendář s torzem depresivně hledícího plyšového medvídka na parapetu. Jako obvykle je k mání jak verze pro širokoúhlé monitory, tak i pro ty obyčejné.  
 
02.06.2010 |
 
Po minulém, trochu zvláštnějším kalendáři tady máme nový a neméně odlišnější. Ty tam jsou ingame záběry doplněné o kalendářní dny, teď je v radioaktivní módě reálný snímek elektrárny. Co však zůstalo beze změny je dvojí vydání - jeden kalendář v klasickém fullscreen rozlišení, další ve widescreenu. Pokud byste měli zájem o anglickou verzi, tak tu můžete najít tady (fullscreen - widescreen). Odkazy na českou verzi jsou hned pod obrázkem.

 
30.04.2010 |
 
S aprílem přišli skoro všichni a bylo by naivní myslet si, že GSC zůstane stranou. Tentokrát k nám z Ukrajiny přiletěl tématicky laděný kalendář - ostatně podívejte se sami...

 
12.04.2010 |
 
Na internetu se objevila zcela nečekaná zpráva - nově ohlášený druhý Stalker (zatím bez podtitulu) by se měl oprostit od žánru FPS akcí a přejít do škatulky akčních adventur. GSC k tomu vedla nejen snaha o oživení celé série, ale převážně lepší možnosti, jak rozvíjet příběh a zodpovídat otázky, které předchozí Stalkeři mezi hráči vyvolali. A ač se to zdá být k neuvěření, objevil se i krátký rozhovor s PR manažerem Vdolkem Obrovskym.

První otázka byla vcelku pochopitelná: Jak na tom bude stabilita hry? Víme, že je to už otřepaná fráze, ale i tak by nás to zajímalo. Proběhne betatest? Vdolek bez váhání odpověděl, že "Adventura betatest nepotřebuje. Betatest je jenom pro burany!". Po chvíli ještě s nepatrným úšklebkem dodal, že hru samozřejmě testují a pokud naběhne, není co řešit a v průběhu hraní se žádná další chyba vyskytnout nemůže. To obstarává vcelku nový engine, jehož jméno ale GSC také ještě neuvedlo.

O grafice ještě žádné konkrétní informace nepadly, stejně jako o hardwarových požadavcích. Ty by ale s přihlédnutím k hernímu žánru nemusely být nijak přehnané. Zatím se ví jen to, že v této fázi se hra nespustí na žádné sestavě s grafickými kartami od Ati nebo nVidie, ale to se ještě pořád může změnit.

Hudební doprovod by měl obstarat ukrajinský sbor "Leninův zvoneček", který už měl prsty i v několika dalších místních projektech. Budou se střídat jak akční pasáže, kdy hudba hráče pořádně motivuje k dalšímu postupu a pak samozřejmě i pasáže klidové, především orchestrální.

Pozadu nebude stát ani příběh, který by měl nabídnout hned dvě dějové větve. V té první se podíváme do Střelcovy minulosti ještě před tím, než se vůbec vydal do Zóny. V ní se živil jako taxikář, což nám dává jistou naději na to, že ve hře budou i pojízdná vozidla a mnohem rozlehlejší herní svět. Druhá větev bude zase pojednávat o době, kdy byl major Děgtarjev z Call of Pripyat naverbován k ukrajinské armádě a postupně se vypracovával až na eso místního sboru.

Potěšitelné je však to, že v rámci zachování co největší provázanosti bude hra odkazovat i na předchozí díly - setkáme se tak jak s bjurery a jakobypsy, ale i s mutanty zcela novými. Namátkou jmenujme kupříkladu velkého prasopsa, ustrašeného srnkošneka a nebo zákeřného vososlona. Zcela novou úlohu sehrají pijavice, kdy si hlavní postava jednu z nich ochočí a v pozdější fázi si ji nechá přisát na čelo. To by mělo údajně mít hned několik výhod, které ale autoři zatím ještě pořád tají.

Víme však, že v průběhu hraní by mělo dojít i na odhalení toho, jak se do Zóny vůbec dostala ona tajemná flaksa Bětka. Ostatně několik zmínek jste mohli najít už na našem diskuzním fóru.

Hra by měla být distribuována hned na čtyřech dvouvrstvých DVD, což je na adventuru poněkud nestandardní řešení. GSC se ale dušuje tím, že všechny textury ve hře budou neuvěřitelně detailní a navíc bude možné si obraz přibližovat a oddalovat. Kvalita textur má zajít až tak daleko, že bude možné zcela bez problémů přečíst jména na domovních zvoncích. Hořkou vadou na kráse tak zůstane velikost volného místa, které si hra při instalaci ukousne. Zatím se mluví o nějakých třiceti gigabajtech, což není rozhodně málo.

Nový Stalker by měl vyjít někdy v únoru příštího roku. Nezbývá tedy nic jiného, než GSC držet palce a doufat, že jim práce půjde pěkně od ruky.
01.04.2010 |
 
Ti nejrychlejší dostanou plechovku. Ale co v ní bude? Nebude náhodou naplněná až po okraj Sidorovičovými starými ponožkami? Nevyskočí z ní cenegácká pijavice? Nebo dokonce toliko obávaný bjurer nebo nosál? Ne, nemusíte se bát - v oné zmíněné plechovce najdete jednu hru - a to konkrétně Call of Pripyat, kterou přes víkend můžete díky slevové akci na X-Zone pořídit za pětistovku.

Víc informací přímo na webu X-Zone. Nabídka platí do pondělního rána.

19.03.2010 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4]  >5< [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] 

Zcela kompletní překlad hry STALKER: Call of Pripyat, vytvořený speciálně scorpions komunitou. Přeloženy jsou nejen texty v běžných dialozích, ale i všechny animace. To vše bez zbytečné spisovnosti.
Budete-li mít jakékoliv otázky, stačí navštívit naše fórum, kde najdete i odkazy ke stažení.
(0) 2018-05-29 18:01:00-S.T.A.L.K.E.R. 2 a hledání vydavatele na E3