• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Official S.T.A.L.K.E.R.

Promote Your Page Too
Registrovanch uvateov: 3192
Zaslanch prspevkov: 100648
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]  >13< 


Člověk tady chvilku nebyl a Beestar připraví z KRI jenom tak maličkou novinku. A pak letí hned do hospody, pořádně se dekontaminovat a přispět hostinskému na novou Toyotu... no nevadí, i tak nebudete ochuzení o žádnou zajímavost. Dnes se tu klepe celkem dvanáct obrázků. Takže konec proslovům a hurá na ně!

Zdroj: http://stalker-zone.info
16.05.2009 |
 
Herná konferencia v Moskve, ktorá sa začala včera, je v plnom prúde. Z prezentácie nového pokračovania STALKERa tu máme na začiatok niekoľko herných screenshotov, všetko pekne spolu v krátkom videu. Viac info bude nasledovať... Thx Dragon.
 
 
16.05.2009 |
 
Koncom budúceho týždňa, teda 15.-17.5.2009 sa zástupcovia GSC Game World zúčastnia na Konferencii ruských herných vývojárov (KRI) v hoteli Cosmos v Moskve. Plánuje sa predstavenie tretieho pokračovania série STALKER, ktoré dostalo názov Call of Pripyat.
Na programe bude živá prezentácia, čo znamená, že sa môžme konečne tešiť na nejaké to video z hrania, prípadne trailer a takisto na kopu materiálov, obrázkov, screenshotov a článkov priamo z prvej línie. To všetko už budúci víkend.
 
Datastorův dodatek: Aby toho nebylo málo, vyšlo v ruském časopise Igromania Lite několik dalších screenshotů. Zde jsou.
 


 
09.05.2009 |
 
Až dnes som dostal zásielku nových kalendárov od Valentina - s novým motívom čerstvo predstaveného Volania Pripjaťe. A opäť v rozlíšení 1600x1200 alebo widescreen 1920x1200.
 
Datastor edit: Pro zájemce je k mání ve widescreenu i v "pravé" češtině ZDE.
 
 
A takisto pre nás napísal Šiftík nový editoriál na tento mesiac - v pravom menu :-)
 
07.05.2009 |
 
Netrvalo dlho a pár dní po oficiálnom ohlásení nového pokračovania série STALKER: Call of Pripyat sa objavilo zopár artworkov.
Temná atmosféra prázdneho mesta Pripjať, ktorú dokresľujú mračná sťahujúce sa nad siluetou štvrtého bloku černobyľskej atómovej elektrárne na horizonte - to je presne to, čo očakávame od nového STALKERa!!!
 
Druhý obrázok, ktorý si môžete pozrieť v galérii artworkov predstavuje hlavné oblasti dejovej línie Volania Pripjaťe - pekne od hora nadol: Glavnaja (Hlavní část), Obzor Igry (asi místo kolem hlavního centra), Mir Zony (Okraj Zóny, někde v dálce), Rajli (Stanice), Technoddjeržka (Továrna). Thanx to Datastor:-)
Obrázky boli zverejnené na fóre poľského herného webu gram.pl.
06.05.2009 |
 
GSC Game World s potešením oznamuje nový projekt v sérii STALKER pre PC, s pracovným názvom STALKER: Call of Pripyat.
 
STALKER: Call of Pripyat sa stane treľou samostatnou hrou v rámci obľúbenej survival FPS série STALKER. Tento projekt by mal na trh prísť na jeseň 2009.
 
Udalosti nového STALKERA: Call of Pripyat sa začnú rozvíjať krátko po zakončení STALKER: Shadow of Chernobyl. Po zistení, že sa otvorila voľná cesta do stredu Zóny, vláda sa rozhodne vyslať ťažko ozbrojenú vojenskú skupinu v rámci "operácie Fairway" na získanie kontroly nad černobyľskou atómovou elekrárňou.
 
Vzhľadom na plán operácie, prvá skupina armády vysiela vzdušné sily na zmapovanie terénu Zóny a detailnejšiemu lokalizovaniu anomálnych polí. Následne za použitia nových máp má byť vyslaná hlavná časť armádnych síl.
Napriek dôkladným prípravám operácia zlyhá. Väčšinu vrtuľníkov z predvoja havaruje. Vzhľadom na zozbieranie informácií a príčin havárie vysiela Ukrajinská tajná služba do centra Zóny svojho agenta. Od tohto momentu už všetko závisí na hráčovi.
 
 
Kľúčové znaky hry:
- Fotorealistická zakázaná Zóna - mesto Pripjať, železničná stanica Janov, továreň Jupiter, dedina Kopači a viac, vypracované na základe reálnych prototypov
- Nový príbeh, množstvo unikátnych postáv
- Rozšírený systém vedľajších úloh
- Noví muntanti: Chiméra a Trpaslík. Nové schopnosti a správanie všetkých mutantov
- Nový A-Life systém simulácie života, vytvorený na základe najobľúbenejších prvkov podľa hráčov prvých dvoch hier v sérii
- Emisie Blowoutov významne ovplyvňujú svet Zóny
- Pridaná funkcia spánku
- Nové hráčske rozhranie
- Možnosť pokračovanie v hre po jej dohratí vo "freeplay" móde
- Hra je vyvýjaná na X-Ray engine verzia 1.6
04.05.2009 |
 
Aby správ o pripravovanom pokračovaní STALKERa Call of Pripyat nebolo málo, prichystal som pre vás na začiatok článok, ktorý sa objavil v májovom čísle ruského časopisu Gameplay. Niektoré kusé informácie sa už na internete objavili, ale je toho oveľa viac.
 
Takže, ak chcete vedieť čo nám zase sľubujú, čítajte:
 
 
Kompletné info a scany z časopisu Igromania Lite:
 
24.04.2009 |
 
Na internetu se objevila kupa zajímavých informací o nově plánovaném Pripjaťském přírůstku do světa Stalkera, které přinesl časopis GamePlay - pojďme se tedy společně podívat, co nás čeká a možná nemine: 

Děj hry se má odehrávat až po událostech ze Stínu a vžijeme se do role agenta ukrajinských tajných služeb. Ten má v Zóně zjistit, co se stalo s dříve vyslanou expedicí, v rámci možností ji najít a pomoci jim dostat se pryč a přijít na okolnosti, které vedly ke katastrofě. Pobíhat máme na celůkem pěti mapách, z čehož tři jsou venkovní a dvě podzemní. Oblasti mají doznat zhruba dvanáctinásobně větší rozlohy a zvlášť zmínka o podzemí vyvolává značný zájem. Je logické, že s větší rozlohou má přijít i větší možnost prozkoumávat jednotlivá zákoutí, aniž bychom hned věděli, kde co je a pořád nás něco nenutilo jít tam nebo onam. Přechod do dalších lokací má být možný jen s průvodcem, ale samotné putování má záviset jenom na naší režii. A to zní skutečně lákavě - pokud to tedy bude pravda.
 
 
 
Oproti původní maličké Pripjati, tvořenou několika paneláky a jednou hlavní přístupovou cestou, má i nová Pripjať doznat několikanásobného zvětšení a bude možné navštívit i vypálenou vesnici Kopachi nebo továrnu Jupiter. Celé město má být navíc vymodelováno přesně tak, jak vypadá i ve skutečnosti. Změny postihnou i vedlejší úkoly, které se už nemají držet zažité šablony Najdi/Přines/Zabij, ale má se jednat o cirka sedmdesát promyšlených úkolů. Doufejme, že z mocných slov zase nezbyde jenom ohořelé torzo nápadu.
 
 
 
A teď ty hratelnostní novinky - umělá inteligence má být opět lepší a reálnější (což se ostatně tradovalo i před vydáním Clear Sky a nakonec sklidila pěknou řádku výtek, snad jen kromě povedeného systému krytí). Stalkeři mají respektovat denní cyklus, v noci spát, ráno se probudit, naházet nejdůležitější věci do batohu a vydat se na lov artefaktů a mutantů, obchodovat s ostatními a tak dál. Mělo by se s nimi dát i lépe vyjednávat a celkově má být v Zóně postav mnohem méně - to je velkou měrou i díky totálnímu vyškrtnutí naprosto nesmyslných, nezvládnutých a otravných frakčních válek, kolem kterých se ještě před nedávnem nabásnilo tolik ód, až se ve výsledku hráčům nechtělo věřit, že zrovna tohle je ta tolik vychvalovaná přednost Clear Sky.
 
 
 
Stalkeři budou mít vlastní tábořiště, kde se - a teď pozor - hlavní postava bude moci vyspat. NPC se na lov artefaktů mohou vydat jak samostatně, tak i ve skupinkách a někdy k večeru se do tábora vrátit - buďto s batohem naditým cennostmi, nebo s prázdnýma rukama. Tahle součást má zabránit tomu, abyste během putování nacházeli ty samé stalkery s tím samým obnosem a identickou výbavou - klobása, vodka a lékárnička. Pokud se setkáte s nějakým stalkerem, co ještě svůj úlovek neprodal u překupníka, můžete u něj logicky nalézt i ojedinělou kořist. Krom toho se podle dostupných informací ve hře mají objevit i posilovače, které na určitou dobu zlepší nějakou ze statistik.
 
 
 
Ti, kteří si oblíbili nespočet modifikací a modpacků nebudou překvapeni, když ěhem svých toulek narazí na Trpaslíka nebo Chiméru - Trpaslík s telekinetickými schopnostmi má mít tu moc odzbrojit svou kořist a vytvořit si kolem sebe neprůstřelný štít. To z něj dělá velmi tuhého protivníka. Chiméra naopak má vynikat v neočekávaných útocích na větší vzdálenosti díky svým mohutným skokům a silným pařátům. Pár změn bude mít i Upír, kterého všichni známe víc než dobře. Nemá být neviditelný pořád, ale jenom na určitou vzdálenost a i když zrovna nebude vidět, bude se dát zabít. Mutanti mají během noci a při soumraku být mnohem aktivnější a agresivnější. Měla by je ale uklidnit nová zbraň - automatická brokovnice. Možná to bude oblíbená Sajga, rovněž známá z několika modpacků. Ono celkově samotní lidští nepřátelé mají postupovat inteligentněji a i samotné boje mají být mnohem tužší a obtížnější. Snad to všechno nebude spočívat v ještě větší nepřesnosti zbraní a nutnosti vyprázdnit do nepřítele místo "klasických" tří zásobníků hned šest.
 
 
 
Blowouty z Clear Sky mají zůstat, ale mají probíhat značně odlišně - skoro tak, jak v již existujících modifikacích pro Stín. Před expanzí se ozve rádiová varovná zpráva, obloha se zatáhne a na mapě se vyznačí bezpečné úkryty, kam je možné se schovat - tam zaběhnou i ostatní stalkeři. Ukrývat se navíc mají všichni, bez ohledu na svoje sympatie - mohlo by se tedy stát, že boj mezi dvěma znepřátelenými stalkery bude pokračovat i ve chvíli, kdy budou ukrytí v jedné budově. Po každé expanzi má navíc dojít k tomu, že anomálie a artefakty změní svoji pozici.
 
Graficky se nemá jednat o žádnou nevídanou událost, dojde jen na větší optimalizaci a další mírná zlepšení oproti Clear Sky, kdy hlavní problém byl ve zobrazovaných slunečních paprscích. Ty často srazily framerate hluboko pod hranici snesitelnosti a ze hry se stala ještě větší bída. Proslýchá se, že při rozlišení 1920x1200 se framerate pohyboval kolem 50 snímků - záleží ale, jestli došlo i na nějaké to laborování s posuvníky.
 
 
 
Ať tak nebo tak, změny zní skutečně lákavě a pokud se všechno podaří tak, jak se autoři dušují, mohlo by konečně Volání Pripjati napravit mizerné dojmy, které v nás vyvolal původní pokus o rozšíření černobylského univerza. Na soudy je ještě ale pořád brzo. Call Of Pripyat se oficiálně plánuje oznámit na KRI Conference 2009, konající se 15. - 17. května (Máj). Údajně probíhá konverze Stalkera i na konzole, což nahrává myšlenkám licencovat si pro nového Stalkera CryEngine 3. Jde o to, aby to ještě pořád byl ten starý Stalker, kterého jsme si oblíbili a ne jenom další tupá, amerikanizovaná střílečka do palem.
 
 
 
23.04.2009 |
 
 
Zavářka na pevně uzavřených dveřích bunkru, kde hnízdí GSC, ukrývající se před naštvanými nebo alespoň rozčarovanými fanoušky prvního Stalkera, nečekaně povolila a na světlo světa vyplulo pár menších, veskrze však zajímavých informací. A tak po menším úplatku na hranicích mezi Kordonem a Smetištěm se nám povedlo sejít se s informátorem Bigfutusem, aby nám podal echo, po kterém nejen my tak netrpělivě prahneme. Přinesl toho vcelku dost, problém ale činila jen azbuka. S tou si ale poradily naše redakční překladače, jedinečná domýšlivost a Beestarova pravopisná flaksa. Výcuc, který jsem pro Vás přichystal není přímo doslovná kopie originálu, ale jedná se o shrnutí toho, co nás hlavně zajímá - stačí kliknout SEM. Bez zbytečných průtahů a omáčky po stranách.

10.04.2009 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]  >13< 

Zcela kompletní překlad hry STALKER: Call of Pripyat, vytvořený speciálně scorpions komunitou. Přeloženy jsou nejen texty v běžných dialozích, ale i všechny animace. To vše bez zbytečné spisovnosti.
Budete-li mít jakékoliv otázky, stačí navštívit naše fórum, kde najdete i odkazy ke stažení.
(0) 2018-05-29 18:01:00-S.T.A.L.K.E.R. 2 a hledání vydavatele na E3