• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Official S.T.A.L.K.E.R.

Promote Your Page Too
Registrovanch uvateov: 3192
Zaslanch prspevkov: 100648
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]  >12< [13] 


V poslední době se neděje skoro nic... GSC střílí kohokoliv, kdo by mohl prozradit nějaké další informace a z mutantů toho taky stalker moc nevymámí. I tak se ale během jednoho zátahu do Zóny podařilo přijít s nějakou kořistí - i když pravda, artefakty nebo zbraně to nejsou.
 


09.06.2009 |
 
I znovu poslal nám Valentin Jeltyšev tapety na plochy naše virtuální a opět k mání jest verze běžná, i pro monitory širokoúhlé určená. Stačí na odkazy níže kliknout a vybrati ten, který vyhovuje představám Vašim.

04.06.2009 |
 
Stalkeři díky ohlášenému Volání z Pripjatě nelení a sbírají síly... a nelení ani u Šílené brahmíny, kde se v hlavách vaultmasterů vylíhl dábelský plán - vyhlásit soutěž. A ne jen tak ledajakou. Určena je pro všechny kreativní psavce, kteří by mohli vymyslet nějakou post-apo povídku. Ta však musí splňovat následující podmínky:

    * 1) Sepsaný příběh hry (F1, F2, F3, FT:BOS)
    * 2) Povídka dle platných reálií Falloutu
    * 3) Postapo z českého prostředí
    * BONUS) Mikropovídka o VŠB


a musí být napsaná právě jedním z následujících jazyků:

    * čeština
    * slovenština
    * angličtina.Vzhledem k tomu, že zadarmo by se do psaní asi nehrnul nikdo, nabízí se hned několik zajímavých cen. Jmenovitě tyto:

Originální hra - Fallout 3
Originální hra - Fallout Collection
Originální DVD s postapo filmy (MadMax, MadMax 3, Waterworld)
Stařičká originálka Fallout 1
Webkamera ve tvaru psa
Postapo knihy (Špinavá práce, Den Trifidů)
Pokud o nějakou z cen máte zájem, pište jako o život (samozřejmě s nějakou tou kvalitou) a výsledné práce zasílejte k Chekotayovi na mail (chekotay[at]seznam[dot]cz). Nezapomeňte do předmětu mailu napsat Literární soutěž a pak už jen doufejte, že zrovna Vaše povídka se ve Vaultu bude líbit natolik, že si vyžádá zájem všech zůčastněných. Hodně štěstí.
 
31.05.2009 |
 
A zase tady máme novinky, a zase se nejedná o nic, z čeho by nám spadla čelist na zem. Spíš GSC opakuje pořád dokola jednu a tu samou věc, doplněnou jenom malým, nepatrným infem okolo. Ale pořád lepší, než vběhnout ve slipech do Masomlejnku... tak se na ty plky pojďme mrknout:

- Herní Zóna je/bude složena ze samých nových lokací - to už víme dávno. To, že umístění nejrozličnějších dílů map plně odpovídá geografické poloze ve skutečném světě, není rovněž třeba nijak důrazně opakovat.
- Chiméra s Trpaslíkem, dvě nová přidaná monstra, nás budou v nové Zóně děsit a překvapovat ze zálohy. Taky jsme si už o nich povídali - měli se dokonce objevit v původním Stalkerovi, ale už na ně pak nezbyl čas (alespoň tak zní oficiální prohlášení). O jejich resurekci se ale postaraly nejrozličnější modifikace a potažmo modpacky.
- Opět následuje zopakování toho, že se ve hře neobjeví generované úkoly, ale budeme si moci splnit sedmdesát nových, všechny samozřejmě ručně malované... ehm, tedy vlastně jednotlivě stvořené.


 
- Další notně známá a dokola omílaná zmínka spočívá v tom, že Call Of Pripyat nebude ke svému chodu vyžadovat původní hry a bude se dát spustit samostatně (pokud tedy bugy dovolí). Těžko ale ještě v tuhle dobu říct, jestli se alespoň částečně odkryjí tajemství z původních dílů - nějaká Střelcova minulost, nějaká zmínka o Doktorovi... jisté je však to, že se ve hře nikde neobjeví ani jediná zmínka o Jasné Obloze. Tudíž další důkaz toho, že celé Clear Sky bylo vytvořené jenom tak nějak do počtu.
- Pro ty vystrašenější bude možnost se ve stalkerských táborech prospat - kolik možností doby spánku bude, je prozatím ve hvězdách.

Tak to vidíte sami, vůbec nic nového. Tedy snad kromě screenshotů, a ani tady to není tak akutní - první obrázek (to jest ten o kus výš) je už důvěrně známý a zdobil stránky tištěných magazínů v zahraničí. Na druhém screenshotu vidíme vojáka Svobody s Berettou. Zvláštní je, že model vesty je ještě z Clear Sky, přitom z hlediska návaznosti na Stín Černobylu by už Svoboda měla mít svoje typické obleky na bázi stalkerské kombinézy. Inu, asi zase nějaká malá nedomyšlenost.DODATEK:
Zjevil se nám ještě třetí obrázek, kde jest zachycen vzhled inventáře.
 Zdroj: Oficiální web CoP

30.05.2009 |
 
Člověk si prochází Zónou a najednou se mu rozeřve geiger. Chvilková nejistota však rázem mizí ve chvíli, kdy se před dobrodruhem objevuje artefakt - artefakt s artworky a rendery z ohlášeného Volání Pripjatě. Pojďme se na ně tedy podívat, než nám zase zmizí a nebo nám je neukradne ziskuchtivý renegát.
 
 

29.05.2009 |
 
Hlásim sa s ďalšou dávkou informácií z chystaného pokračovania STALKERa - Volanie Pripjaťe.
Na Konferencii ruských herných vývojárov KRI 2009 sa toho povedalo dosť a aj napriek slovám (sľubom) samotného Olega Javorského je predčasné robiť akékoľvek závery.
Pozrieť sme si mohli zopár videí a fotiek - z jedného nie celkom dokončeného levelu, takže je jasné, že pokým sa v hre objaví všetko čo má mať, bude treba spraviť ešte množstvo práce...
 
Ako vyzerala prezentácia Call of Pripyat očami návštevníkov a čo všetko im Oleg o hre prezradil, si môžete prečítať vďaka Datastorovmu voľnému prepisu v novom obsiahlom článku.
20.05.2009 |
 
I prehovoril Omyl Obrovsky prostredníctvom videa ku stalkerom - a tí načúvali jeho sľubom v ústrety budúcnosti a volaniu Pripjaťe. Vskutku - video redaktorov ruského herného časopisu Navigator z konferencie KRI v slušnej kvalite ukazuje niekoľko akčných scén a takisto Olega Javorského v slušivých maskáčoch ako rozpráva o projekte STALKER: Call of Pripyat. Zážitky a dojmy z konferencie, ako aj z prezentácie hry vám onedlho ponúkneme v novom článku.
 
 
 
Datastorův dovětek: A máme tady ještě jedno video, tentokrát ze stalker-portal.ru:
 
 
19.05.2009 |
 
Společně s postupně objevovanými screenshoty a gameplay videem položili chlapci z GSC lahve vodky na zem a vytvořili nový web přímo pro Volání Pripjatě. I když spíš by se slušelo říct, že je to beze změny překopírovaná struktura z Clear Sky sekce i s tím samým obsahem. Neznalí by se tak mohli podivit, proč je v Zóně k mání jenom Kalašnikov, Beretta a kulomet PKM (o ničem jiném stránky nemluví) a nebo z jakých důvodů drží celou oblast pod palcem jen samotáři, banditi, armádní složky a semo tamo nějaký ten zombík.Na druhou stranu, když už silně pokulhává informační stránka webu, tak se alespoň na tom samém místě objevily plánované nároky na naše plechoplastové stroje. Zde jsou:


Minimální požadavky:
    * Intel Pentium 4 2.0 Ghz / AMD XP 2200+
    * 512 MB RAM
    * 128 MB DirectX® 8.0 kompatibilní graf. karta / nVIDIA® GeForce™ 5700 / ATI Radeon® 9600

Doporučené požadavky:
    * Intel Core 2 Duo E7400 / AMD 64 X2 5600+
    * 2 GB RAM
    * 512 MB DirectX® 9.0c kompatibilní graf. karta / nVIDIA® GeForce™ 9800 GTX / ATI Radeon® HD 4850


Pro více informací takřka o ničem stačí kliknout na následující odkaz.

19.05.2009 |
 
Písečná lokace z videa a ze screenshotů zatím stihla vyvolat vlnu rozporů a nejinak je tomu i v případě planých slibů o "zdvanáctinásobení" map, což alespoň zatím z obrázků skutečně vidět nejde - pokud teda GSC tuhle fičuru nepojmulo jenom jako zvýšení rozlišení textur. Známá je i ještě jedna vysoce zásadní, neřku-li přímo revoluční novinka, která od základů změní herní zákonitosti. V nízké vodě se totiž bude dát běhat.

Hra má začít někde na okraji Zóny s velmi omezenou a slabou výbavou. V PDA bude viset jen jediný úkol - Najít zřícený vrtulník a zjistit, co se stalo. Vymizely údajně úkoly typu "Najdi ocas pseudopsa" (jak už pravila naše starší novinka) a místo nich je nyní ve hře přes sedmdesát "speciálních" úkolů, které mají dle prohlášení GSC být mnohem zábavnější (pokud si pamatuje z Clear Sky videí Olegovo známé "It´s so better", tak jste nepochybně v obraze). Na jednom z dalších screenshotů je ještě k vidění zběžná mapa Pripjatě i s uváděnou továrnou Jupiter. GSC ale uvedlo, že tahle mapa není dodělaná a že o lokacích zatím žádná bližší informace nebude.

Ve hře se konečně má zase projevovat hlad. Proslýchá se i to, že během hraní zkušební verze na KRI konferenci nedocházelo k tomu, že by se něco dělo několikrát po sobě a na jednom screenshotu je k vidění i inventář, který se od dob Clear Sky prakticky nezměnil. Vylepšování zbraní asi nebude nabízet tolik stupňů jako v CS, ale opět ve vzduchu poletují obavy z toho, že bez tučného vylepšení prostě tou loveckou brokovnicí vojáka nezastřelíme, i kdybysme ho přetáhli pažbou. Zajímavě zní možnost shoření vesty na prach, pokud se budeme dlouho zdržovat v epicentru anomálního působení. No a nesmí samozřejmě chybět ani pravidelné vylepšení umělé inteligence, které jsme už mohli uzřít i ve videu (stalkeři, co ignorovali letící granát a tak dále). Co zní ale dobře je pomalejší uzdravování - tudíž žádná klávesa pro lékárničku během boje a za necelou sekundu pokračovat ve zběsilé střelbě po nepřátelích.


Teď už jenom počkat, jak nás kluci ukrajinští překvapí. Nějak se jim to určitě povede - jestli pozitivně či negativně, to už leží v jejich režii.

Zdroje: stalkerhispano.com, stalker-epos.ogl.ru

18.05.2009 |
 
A máme tady nášup - tentokrát ne dvanáct, ale osm dalších screenshotů přímo ze hry. No a samozřejmě i první gameplay video, na které mě upozornil Dragon se Střelcem.
 
  
 
 
 
16.05.2009 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]  >12< [13] 

Zcela kompletní překlad hry STALKER: Call of Pripyat, vytvořený speciálně scorpions komunitou. Přeloženy jsou nejen texty v běžných dialozích, ale i všechny animace. To vše bez zbytečné spisovnosti.
Budete-li mít jakékoliv otázky, stačí navštívit naše fórum, kde najdete i odkazy ke stažení.
(0) 2018-05-29 18:01:00-S.T.A.L.K.E.R. 2 a hledání vydavatele na E3