• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Posledné novinky ostatných Sco Stalker modulov:
FAQ - najčastejšie otázky neskúsených stalkerov a odpovede na ne
Registrovaných užívate¾ov: 3201
Zaslaných príspevkov: 100720
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky

Archiv

Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]  >10< [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] 
[21] [22] 


Nejen, že se na polských stránkách gram.pl objevilo několik dalších nádherných obrázků z hry (kliknutím otevřete galerii), ale vyrojilo se i pár ingame videí. Nové anomálie a jejich účinek, souboj se smečkou běsnících snorků, prohraná bitva s pseudoobrem, přestřelka u mobilní vědecké laboratoře... Je toho jako vždy dost.
 
 
23.08.2008 |
 
Včera bol piatok, koniec pracovného týždňa a zároveň aj deň premiérového vydania novinky vývojárskeho štúdia GSC Game World STALKER: Clear Sky v Rusku a na Ukrajine.

Zároveň sa na sieti objavili prvé kópie, čo neprekvapilo asi nikoho. Tieto však obsahujú ochranu StarForce, ktorú sa zatiaľ nepodarilo nikomu prelomiť. Redakcia stalker.scorpions.cz neodporúča sťahovať kópie ruskej verzie a následne rozšírené cracky, pretože môžu obsahovať víry alebo trójske kone, ktoré by mohli poškodiť vaše dáta. 
 
Čo však nikto nepredpokladal, bolo vydanie prvého opravného patchu na ruskú verziu tesne po začiatku distribúcie. Patch by mal opravovať dôležité prvky ako vizuálne efekty a multiplayerové mapy, celkovo 67 najvážnejších chýb.
Zostáva nám len veriť, že posunutím dátumu vydania na 15.9.u nás sa takýmto problémom vyhneme.
23.08.2008 |
 
Pokud ještě pořád nevíte, zda si Jasnou oblohu předobjednat, mohl by Vás navnadit speciální dáreček, který už na diskuzním fóru na X-Zone způsobil pěkný rozruch. Teď už je vše jasné, přesně jako ta očekávaná obloha.
 


19.08.2008 |
 
Na Bonuswebu se dnes objevilo několik nadabovaných vět z Jasné oblohy, jejichž kvalitu budete moci sami posoudit. Čeká na Vás zpráva o skupince mutantů, zaslechneme i náborové žvásty linoucí se z megafonu a ještě několik dalších. Máte-li zájem, můžete již nyní stahovat. Archiv má 12 MB a je v něm celkem 9 zvukových stop.
 
Kromě toho se na stránkách stalkerfansite.extra.hu objevilo i několik obrázků z Agropromu, kompletně pod DX8 renderem. Zde jsou:

18.08.2008 |
 
Opět se nám tady objevilo pár novějších screenshotů, pořízených z Jasné oblohy (DX9), tentokrát však v klasickém obrazovém poměru 4:3.

 
Rovněž se proslýchá, že disk s Jasnou oblohou byl přímo z továrny odcizen a proto se vydání v Rusku o týden uspíší. Bohužel pro zbytek světa platí stále 5. září, my si ještě budeme muset počkat dalších deset dní (až do patnáctého).
16.08.2008 |
 
Dátum vydania STALKER: Clear sky (ako znie názov CZ verzie v profesionálnom českom dabingu) sa isto - iste blíži, ale nebude to nijak žhavé, pretože podľa najnovších informácií z CD Projektu sa u nás hry dočkáme až 15. septembra/září.
 
Do rúk sa nám dostal aj obrázok krabičky, akú by ste mali niekedy po tomto dátume po roztrhaní všetkých obalov dostať do svojich rúk a láskyplne pohladkať ešte skôr, ako DVD skončí vo vašej mechanike.
 
Naskytuje sa otázka: mám si to predobjednať? Ako a kde?
 
Odpoveď je jednoduchá: priamo u nás a cez nášho partnera, ktorým je XZone! Na pravej strane nášho webu nájdete odkazy nielen na STALKER: CS, či Tieň Černobyľu ale aj postapo novinku Fallout 3. Kliknete na predobjednať, zadáte svoje meno a adresu, potvrdíte a je to hotovo.
Tešiť sa môžeme dokonca aj na záhadný bonusový darček, ktorý je vraj na spadnutie a bude k dispozícii len do vyčerpania zásob. Tak neváhajte, objednávajte!
15.08.2008 |
 
Pokud již teď přemýšlíte, jak bude Jasná obloha vypadat pod DX9 a pod DX10, může se Vám zalíbit nová série porovnávajících screenshotů. Na nich je kromě rozdílů vidět i několik obrázků s vypnutým dynamickým osvětlením. Galerii zobrazíte kliknutím na obrázek.


Víme rovněž i to, jak bude vydadat dabing v polské verzi hry. Vzpomínáte si na staré filmy dabované jedním člověkem, co mluvil přes originální zvukovou stopu? Přesně takhle bude vypadat i polský dabing. Ukázky jsou tři a můžete je stáhnout zde, zde a zde.
15.08.2008 |
 
Nemá smysl cokoliv dodávat - po shlédnutí následujících čtyř videí se rozbuší srdce každému správnému stalkerovi.
 
13.08.2008 |
 
1/ Dočkáme se nových možností využívání artefaktů?
- V Jasné obloze k žádným změnám nedojde. Vlastnosti artefaktů budou i nadále využívány stejným způsobem, jako minule - přidáváním do slotů a využíváním jejich schopností. Jejich vlastnosti a schopnosti ale budou pozměněny natolik, aby jejich použití bylo jednodušší a intuitivnější. Zredukovali jsme negativní vlastnosti, ale je potřeba si uvědomit, že i tak artefakty vznikají v Zóně a jsou proto vysoce radioaktivní.

2/ Bude ve hře možnost přidat na mapu vlastní značku?
- Ne, značky se na mapě objeví během průchodu hrou.

3/ V minulém díle bylo možné narazit na spoustu zbraní a munice, ale vzhledem k nedostatku velkých skupin nepřátel na většinu z nich ani nepřišla řada. Hodláte to v Jasné obloze nějak změnit?
- Jasná obloha hráčům také nabídne hodně zbraní, ale hromadění skutečně dobrých zbraní bude finančně velice náročné. Samozřejmě, že můžete sbírat zbraně od mrtvých nepřátel, ale ty budou jen velice zřídka nějak užitečné nebo cenné. Hráč dostane možnost vybrat si jeho oblíbenou zbraň a projít s ní klidně celou hru. Postupem času a s přibývajícími financemi si budete moci dovolit různá vylepšení v závislosti na tom, co budete upřednostňovat. Pokud se navíc budete účastnit válek frakcí, měli byste si obstarat dostatek munice.4/ Bude jaderná elektrárna Černobyl prozkoumatelná a nebo dojde kvůli radiaci v okolí k určitým omezením?
- Děj hry se odehrává ještě rok před slavným Střelcovým výletem do nitra Zóny, proto radiace bude několikrát vyšší a nebude možné si dovolit prozkoumat jakýkoliv kout. Krom toho bude v srdci samotné Zóny i spousta anomálií.

5/ Posloužily vám nějaké již vydané nebo naopak plánované střílečky jako inspirace?
- To je těžká otázka. Známe několik kvalitních her, jako například COD4 z nynější doby, či třeba Deus Ex z dob minulých (i když to čistokrevná střílečka nebyla). Zkoušíme obnovit naše vlastní představy o FPS střílečce a proto jsme na používání nápadů z ostatních her opatrní. Jakákoliv hra, ať už stará nebo nová, nám může poskytnout několik nápadů. V poslední době se nám líbil například i Mass Effect nebo Zaklínač.

6/ Během miniher na územích jednotlivých frakcí bychom se měli dočkat specifických rozdílů. Jakých kupříkladu?
- Tak třeba každá z frakcí používá rozdílnou výbavu a vybavení v závislosti na dostupnosti a svojí ideologii. Bude odlišná i bojová taktika. Banditi například preferují útok v noci, armáda zase ve dne.

7/ Stalker, jakožto hra s nálepkou FPS střílečka si zaslouží zaujmout co nejdéle, ale je epizodické vydávání správnou volbou? Valve kupříkladu uvedlo, že víc epizod svého Half-Lifu již nechystají a že by radši viděli svůj tým pracovat na plnohodnotné hře.
- Valve má svoji vlastní cestu, my máme zase svoji. Naším cílem je vytvořit skutečně živoucí a uvěřitelné prostředí v takovém měřítku, že by hráči mohli ve světě Stalkera žít podobně, jako ve skutečnosti. Pořád se musí něco dít a i my máme pár nápadů, které v jedné hře být společně nemohou.8/ Mnozí považují Stalkera jako FPS střílečku se survival prvky - hráč musí kontrolovat příjem potravy, hladinu záření a tak podobně. Jedním z prvků, přispívající k tomuto dojmu, je i utajení, což však ve Stalkerovi chybělo. Například při neslyšném plížení se k nepříteli se postava na poslední chvíli otočila a začala střílet, jako kdyby byla obdařena nějakým tajemným šestým smyslem. Zabíjení nožem se tak stalo velice náročnou činností. Bude v Jasné obloze tento faktor vylepšen?
- Utajení zůstane na stejné úrovni.

9/ Bude možné najmout si NPC, co by doprovázely samotného hráče?
- Ne, hráč je samotář, i když je schopen připojit se k frakcím a pomáhat jim v postupu. Přidali jsme ale lepší interakci s NPC, kdy je možné se zapojit do jejich misí.

10/ Střelcovo PDA monitorovalo pozici na jakémsi společenském stalkerském žebříčku a zároveň počítalo body za zabité nepřátele, mutanty a tak dále. Bude i v Jasné obloze PDA disponovat těmito funkcemi? A pokud ano, budou i tady nějaká vylepšení?
- PDA i teď bude sledovat jakoukoliv akci a zaznamenávat ji a společně s tím bude zobrazovat i vztah s ostatními frakcemi.
13.08.2008 |
 
CD Projekt v Poľsku spolupracuje s fanúšikmi všetkými možnými spôsobmi, čoho dôkazom bola aj nedávna účasť redaktorov zo stalker.pl na betateste vo Varšave. Mali možnosť si zahrať najnovší build 1.5.1 zo dňa 6.8. a odskúšať si efekty a grafiku ako v DX9 tak aj DX10. Reakcie sú viac než pozitívne a hru si isto užili.
A nakoniec si ako darček domov odniesli 36 exkluzívnych screenshotov - a dokonca aj z multiplayeru - s ktorými sa chvália na svojich stránkach.
 
Pomaly ale isto sa kráti doba do ohlasovaného vyjdenia Jasnej oblohy a začínajú sa objavovať rôzne fundované preview, v ktorých zväčša nevedia, o čom hovoria, resp. píšu. Najnovšie si môžete prečítať:
preview - eurogamer.de
preview - bonusweb
10.08.2008 |
 
Strana archivu:
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]  >10< [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] 
[21] [22]