• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Official S.T.A.L.K.E.R.

Promote Your Page Too
Registrovanch uvateov: 3195
Zaslanch prspevkov: 100652
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat

Mutanti

ciara
08.06.2009 |
Genetické experimenty tajných služeb zavinily vznik nového mutanta - jeho jméno je Kontrolér. Ten se řadí na vrchol seznamu těch nejnebezpečnějších kreatur, osidlujících nehostinnou Zónu a mezi jeho hlavní schopnosti patří telepatie. S oblibou útočí na vědce, požírá mrtvoly vojáků a nebo své oběti jen nechává bezcílně bloudit Zónou - stejně jako bloudí i ostatní zombifikovaní stalkeři. Stalkeři bez vlastního rozumu, hnáni jen těmi nejzákladnějšími instinkty. Ihned po útoku na člověka dochází k selhání mozkové aktivity. Kontrolér se běžně živí menšími tvory, jako například potkany, menšimi prasaty a nebo třeba i flaksami.

Zombifikované stalkery může Kontrolér dále ovládat a většinou je pak využívá k vlastní obraně. Při ovládání stalkerů se často přesouvá do výšek - na kopce, střechy a nebo stromy, odkud má přehled o dění v nejbližším okolí. Většinu jeho těla tvoří plápolající kusy obvazů. Jinak je Kontrolér typický svým napůl lidským obličejem s vystouplýma černýma očima, zbytnělým čelem a s pulzujícími, oteklými žílami. Proslýchá se, že je schopen částečně mluvit.

Kvůli jeho schopnostem se vyplácí dávat si na něj zvlášť velký pozor. Nejlepší metodou je krýt se za překážkami a používat proti tomuto tvorovi granáty.
Trpaslík neboli Skřet je stejně jako Kontrolér výsledkem zvrácených telekinetických pokusů na lidech, které nebyly zrovna v mezích zákona. Jedná se o humanoidní obludu s rozkládající se kůží, lesklýma očima a oděnou v tmavém ošuntělém plášti. Jeho slabinou je ostré denní světlo - právě proto se nejčastěji zdržuje v místech, kam světlo nemůže, jako například podzemní chodby nebo jeskyně, kde se živí mrtvými stalkery, co do těchto odlehlých zákoutí přišli hledat artefakty.

Mezi jeho primární útoky patří shluk kumulované energie, kterým s velkou silou dokáže zasáhnout oběť, kterážto následkem šoku upouští svoji zbraň a padá do bezvědomí. Krom toho je schopen pohybovat s lehčími předměty a stejnou silou je vrhat po všech narušitelích, kteří se opovážili jej rušit. Tímto útokem si veškerou hrozbu dokáže udržet daleko od sebe a neriskuje tak přímou konfrontaci, která by pro něj vzhledem k horší pohyblivosti a nikterak výrazné odolnosti představovala jistou smrt.

Během boje s tímto netvorem si stalker musí dát velký pozor na to, aby se nedostal do okruhu, kdy je trpaslík schopen používat svoji telekinetickou sílu. Nejvhodnější taktikou je pokusit se jej eliminovat přesnými střelami do hlavy z bezpečné vzdálenosti.
 


O Upírech v Zóně kolují mezi stalkery dechberoucí a hrůzunahánějící legendy. Upír je ve všech vyprávěních popisován jako vysoká a osrstěná obluda, anatomicky připomínající člověka. Tedy až na několik chapadel, která mu nahrazují ústa. Chapadly se obětem přisaje ke krku a vypustí jim do krevního oběhu paralyzující látku, díky níž kořist znehybní. Paralýza trvá dostatečně dlouho na to, aby Upír mohl vysát veškerou krev a ještě se stihl stáhnout do ústraní. Z oběti poté zůstává jen suché, bezvládné tělo, které ještě před několika minutami drželo zbraň.
 
Nebezpečnost tohoto mutanta ještě podtrhuje schopnost stát se prakticky neviditelným - pak má ideální příležitost dostat se k oběti tak blízko, aby na ni mohl skočit. A přitom si jej nikdo ani nevšimne.
 
Zdá se, že právě tyto hříčky Zóny jsou zodpovědné za smrt již mnoha stalkerů. Hrstka těch, co Upíra viděli a dokázali před ním uniknout, vypověděla, že nejčastěji se tito zkázonosní zabijáci vyskytují poblíž vlhkých a bažinatých míst a nebo v podzemních oblastech.
Divočák je velké zvíře, dosahující výšky až jednoho a půl metru od země. Jejich schopnost přežít v jakkoliv nehostinných podmínkách daleko převyšují to, čeho jsou schopni ostatní žijící mutanti. Průběh mutace i na těchto tvorech zanechal spoustu rozdílností oproti běžným savcům - předně jim vypadala srst tam, kde normálně rostla a místo toho začaly na jiných částech těla růst dlouhé, hnědé a velmi tuhé štětiny. Stejně tak změnily tvar i kopyta, ze kterých se postupně zformovalo něco, co nejvíc připomíná drápy. Staly se pevnějšími a odolnějšími - což ostatně velmi brzy pocítili jak ostatní slabší mutanti, tak i neopatrní stalkeři.

Srst kančích mláďat je v počátku bez barvy - tu získávají až postupem času, stejně jako srst na hlavě. Dospělí kanci mají velmi vysokou obranyschopnost vůči radiaci, což jim umožňuje se v kontaminovaných zónách zdržovat velmi dlouhou dobu.
 
Útočí převážně z křoví, které jim poskytuje velmi dobré krytí. Následně začnou do oběti tlouci svými mohutnými tesáky a nebo sekat kopyty, dokud ji nerozdrásají.
 
 
 
 
Vypadá to, že Snorkové kdysi bývali lidmi. Napovídá tomu jak jejich anatomie, tak i roztrhané části oděvu. Je ale těžké určit, co všechno se muselo stát, aby došlo k tak velké přeměně myslícího tvora na krvežíznivou bestii bez zábran.

Snork se řadí mezi nejpodivnější mutanty - jejich styl života (dá-li se to tak nazvat) se v mnohém podobá způsobu života zvířat. Proto se od nich ani nijak výrazně neliší. Pohybují se po všech čtyřech, v mírném přikrčení a většinou s přískoky. Tyto monstra mají překvapivě dobrý čich, díky němuž jsou schopni stopovat svou kořist i několik hodin. Jsou to velmi pečliví a obezřetní lovci, stopující osamělé stalkery přesně tak, jak jejich lidské předlohy loví divou zvěř. Bleskové reflexy a velice vyvinuté svalstvo jim umožňuje překonávat velké vzdálenosti pouhým skokem, ze kterého pak svou nic netušící kořist překvapí a usmrtí.

Podle několika výpovědí bylo pár Snorků viděno oblečených ve ztrouchnivělých a zakrvácených armádních vestách, což by napovídalo tomu, že se může jednat i o zmizelé stalkery.
Vlkům příbuzní mutanti s velice agresivní a nebezpečnou povahou, kteří vždy jednají jen podle sebe. Občas byl pseudopes viděn ve společnosti smečky obyčejných slepých psů, kteří po sobě vzájemně neútočili. Pseudopes si značí své území a tvrdě útočí po těch, co do něj vniknou.

Pseudopsi jsou jinak velice odolnými a houževnatými mutanty, schopnými stopovat svoji kořist dlouhé hodiny. Mají bezchybně zvýšené smyslové vnímání, především sluch a čich. Pseudopsi, vyskytující se blíž u severu, disponují i psionickými schopnostmi - odtud pochází i jejich pojmenování. Díky této dovednosti mohou ovládnout mysl stalkerů a vyvolat iluzi, že je v okolí mutantů mnohem víc.
 
Jejich reakce a pohyblivost je ohromující, stejně jako jejich ostré zuby. Jedná se o velice nebezpečného rivala jak pro znepřátelené mutanty, tak i pro zbytek Zóny.


(0) 2018-05-29 18:01:00-S.T.A.L.K.E.R. 2 a hledání vydavatele na E3