• shadow of chernobyl
  • clearsky
  • call of pripyat
  • stalker 2
  • metro 2033
  • modding
  • larp
  • Čerrnobyl
  • forum
Official S.T.A.L.K.E.R.

Promote Your Page Too
Registrovanch uvateov: 3195
Zaslanch prspevkov: 100652
forum
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Datastor Modpack Main Spanish STALKER Community STALKER Community in France RPG Vault
Prvá slovenská fanstránka o hernej sérii WORMS NightStalkers: Return to Chernogorsk Zone - OFP Mod ChernobylZne.cz
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat

Anomálie

ciara
17.07.2009 |
Hořák
 
V době nečinnosti je tato zvláštní anomálie odhalitelná jen podle horkého, vlnícího se vzduchu. Stačí ale málo a při kontaktu s objektem nebo živým tvorem ze země vyšlehne obří plamen, dosahující teploty až kolem 1500 stupňů Kelvina.
 
V noci se tato zákeřná anomálie dá odhalit za pomoci výkonného detektoru a nebo vržením kovového objektu směrem k místu, kde se anomálie vyskytuje.
 
Uvnitř Hořáku se formují celkem tři druhy artefaktů - Kapky, Ohnivák a nebo Krystal.
Trampolína

Anomálie gravitační povahy. Jakmile dojde ke kontaktu s živou formou života, je oběť vtažena velmi silným působením přímo do středu anomálie, a to v okruhu od deseti do patnácti yardů (což je zhruba devět až čtrnáct metrů). Po vtažení do anomálie oběť nemá prakticky žádnou šanci na záchranu - těla zvířat i lidí jsou v tu chvíli uvězněna v těsném sevření, následně vymrštěna do vzduchu a vysokou rychlostí roztočena. Během několika dalších vteřin dochází k tomu nejhoršímu... oběť je v podobě tisíců malých kousků rozmetána po celém okolí.
 
Anomálie zůstává během celé doby své existence (což je zhruba týden) na jednom místě. Během dne se dá snadno odhalit podle vlnícího se vzduchu a poletujícím listím či dalšími menšími částicemi v oblasti působení. Přímo v jejím středu je často k vidění i podivná, tmavě zabarvená skvrna.
 
Ve dne se tato anomálie stává mnohem více nebezpečnou, neboť může být odhalena jen za pomoci detektoru, případně stejně jako v případě Hořáku vržením kovového objektu rovnou do předpokládané oblasti jejího výskytu.
 
Trampolína formuje celkem pět artefaktů - Křivák, Gravi, Zlatá rybka, Medúza a Kamenný květ.
Elektra

Za dne je tato rozměrná anomálie snadno odhalitelná díky výbojům, které během své existence vydává. V noci se dá opět odhalit vržením kovového předmětu do jejího nitra, případně pak nejrůznějšími detektory.
 
Rozpětí Elektry se obvykle pohybuje v rozmezí deseti metrů, kde dochází ke kumulování energie v ohromujícím množství. Jakmile je anomálie aktivována, vyšle do okolí velké množství miniaturních záblesků. Ty vzápětí vyvolají elektrický šok, který je pro většinu živých tvorů smrtící.
 
V Elektře vzniká celkem šest druhů artefaktů - jmenovitě Jiskřič, Bleskovka, Měsíční světlo, Sněžná vločka, Baterka a Skořápka.Plynová anomálie
 
V této anomálii neustále probíhají podivné chemické procesy, které vytváří velice agresivní plyny, rozleptávající pokožku a sliznice. 
 
Dobrá zpráva je ta, že ve dne se dá anomálie velmi snadno detekovat podle nezdravě zeleného oparu, držícího se v okolí zasaženého místa. Nepříjemnější je, pokud na ni stalker narazí ve tmě.
 

Anomálie formuje šest druhů artefaktů: Kamenná krev, Masová kulička, Duše, Koblížek, Bublina a Firefly (artefakt ryze nový, jak se zatím zdá).(0) 2018-05-29 18:01:00-S.T.A.L.K.E.R. 2 a hledání vydavatele na E3